Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi lehet a baj velem, ha több...

Mi lehet a baj velem, ha több embert találok unalmasnak, mint ahányat nem?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem megy jól a small talk, hidegen hagy, hogy ki mit reggelizett, mit vásárolt, milyen volt a napja (vannak persze, akik a leghétköznapibb sztorikat is el tudják adni az előadásmódjukkal/személyiségükkel, de nagyon kevesen), mennyit bosszankodott a busz 10 perces késése miatt, melyik testrésze fáj éppen, mit csinált a hétvégén. Szívesebben beszélek olyan dolgokról, amelyek az emberiséget vagy a nyugati társadalmakat érintik (mondjuk politikáról, történelemről, ideológiákról), jelenségekről, valami filmről/sorozatról/animéről/zenéről kritikai szemszögből, vagy ha személyesebb témáról van szó, akkor olyasmiről, ami az illetőt tényleg mélyen megérintette, formálta a személyiségét valamilyen irányba. A legapróbb, legmindennaposabb problémái maximum annak érdekelnek, akibe szerelmes vagyok, de ilyen ember sem mostanában volt az életemben. Már az ismerkedések első egy-két hónapjában érzem, hogy nekem nem lesz kapacitásom minden egyes nap végighallgatni a másik fél aktuális bagatell nyűgjét, vagy azt az élménybeszámolóját, amelyhez nem vagyok képes érdemben hozzászólni. Mielőtt félreértés esne, nekem sem szokásom rázúdítani másokra az ezekhez hasonló információkat saját magammal kapcsolatban, eszembe sem jutna, mert még én is jelentéktelennek érzem őket.

Mi az oka annak, hogy ilyen vagyok? Szeretnék könnyebben kijönni a többiekkel, irigylem őket, amiért nekik látszólag könnyen megy ez az egész, de tartok attól, hogy sosem leszek alkalmas új kapcsolatok kialakítására.



2020. okt. 27. 16:47
 1/8 A kérdező kommentje:
(Erről is csak azért beszélek most, mert jó ideje zavar már.)
2020. okt. 27. 16:48
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, hidegen hagy más problémája.
2020. okt. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
:D
2020. okt. 27. 17:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem baj. Én is ilyen vagyok. Más dolgok és más fokú komplexitás köt le, mint ami az átlagot jellemzi.
2020. okt. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én valahol neked és azoknak a keveréke vagyok, akikről írsz. Régen olyan vltam mint te, de nekem is gondott okozott, hogy kb minden barátnőm a körmökről én meg a filozofikus gondolataimról akartam beszélni, amiket ha elmondtam nekik, csak nevettek, hogy mi van és visszatértek a körmökre. Mivel szükségem volt a barátokra, azért is hogy segítsenek, meg minden miatt, ezért kénytelen voltam ehhez alkalmazkodni, mert őszintén ezekről senki se akart beszélni. Szóval én ezeket a felszínes beszélgetéseket úgy tettem érdekessé, hogy elemezni kezdtem őket. Nem arra figyeltem, hogy milyen színű a köröm, na tehát figyeltem arra is, de nem ez volt a fontos infó. Azt figyeltem, hogy hogyan viselkednek közben, mint amikor a természetfilmekben kommentálják, hogy eszik a kígyó, na úgy. Elemeztem, hogy hogyan reagálnak, következtettéseket vontam le ez alapján, hogy milyen emberek lehetnek, miért erről beszélnek, hogy ahogyan vihognak és kuncognak ezeken, azt is elemeztem. Kicsit lehet rosszul hangzik, mert kb annyira elemzően nézem ezeket a beszélgetéseket, mintha tényleg egy kísérleti egeret figyelnék és tanulmányoznék, de érdekessé váltak a beszélgetések. És amikor én is így beszélek, hogy legyen téma, és ne legyen kínos csend, meg barátkozzanak velem, akkor természetesen azt is így elemzem. Nekem ez tette érdekessé a sime felszínes csevegést.
2020. okt. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kérdezed meg, hogy "hogy telt a hétvégéd?" akkor honnan tudod, hogy a másik animét nézett, Nietzsche-t olvasott, helytörténeti előadáson járt meg hasonlók? Egy bizonyos kor felett már nincs az emberre írva. És piszok ritka az, hogy valakivel az ember rögtön tudjon mélyen beszélgetni.


Egyébként normális, hogy nem mindenki üti meg az ingerküszöbödet. Nekem se. Viszont leírni sem kell őket ettől.

2020. okt. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olvasod még a válaszokat? Írtam privátban.
2020. nov. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2020. nov. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!