Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarnak kapni valamit...

Miért akarnak kapni valamit az adakozók?

Figyelt kérdés

Régóta figyelemmel kísérem a Csoda Csoport civil jótékonysági licit oldalát, ami eleinte úgy gondolom, hogy úgy működött ahogyan kell. Értékes, valamire is való dolgokat/szolgáltatásokat ajánlottak fel, amire olyanok is licitáltak, akiknek mindegy volt, hogy mire megy a pénz a lényeg, hogy megszerezzék a kivételes holmikat. Mostanra viszont az emberek már a fiókszemetüket licitáltatják el, amit valaki képes is megvenni.


Kérdem én: ha van 5000 forintom amit el akarok adakozni, miért nem küldöm csak úgy el? Miért ajánlom fel egy 300 forintos balea tusfürdőre, amire utána még kifizethetek 1000ft postaköltséget is, ezért ergo a tusfürdőért csak 4000et vagyok hajlandó fizetni? Így a felajánlható 5000-ből, adakozásra máris csak 4000 megy el, 1000-et meg kap a posta.


Van szociális tudatom, a lehetőségeimhez mérten szoktam adakozni, de nem úgy, hogy várok is érte valamit, nem lesem, hogy mit kaphatok cserébe. Igen, olyan már előfordult, hogy vettem támogatói kitűzőt, de ezeket az adakozásokat az alkalom szüli és fix árasak. Az viszont eszembe sem jutna, hogy NA! akarok adni 5000ft-ot valahova, megnézem mit kaphatok cserébe...


2020. okt. 28. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a legtöbb ember könnyebben rávehető az adakozásra, ha kap cserébe valamit. Szerintem ennyi a titok :D Aztán onnantól (mint a kutyáknál is), ha egyszer megjutalmazták azért, mert jót tett, akkor legközelebb is kérni fogja.
2020. okt. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Piaci csere, mindkét fel megkapja azt az érzést hogy jól járt.
2020. okt. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A legtöbb esetben elég ha csak utalsz.


Családon belül van egy Non profitunk és egy alapítvány, ami a non profit támogatására jött létre, ami már 20 éve létezik de csak az elmúlt 2 évben vettük komolyan és most tavasztól már szedhetünk majd adó 1%ot is.


Mi is küldünk ki cégeknek és néhány magán személynek támogatásra kérelmeket elmagyarázva mit csinálunk és mire kérnénk a pénzt.


Volt hogy küldtünk kis jelképes ajándékokat.


Kb egy-két ember küldött pénz azok küzül akik ajándékot kaptak és ott is kb 2.000 forintos segítségre gondolj.


Főként arra reagáltak csak amikor egy bankszámlaszámot, 1 oldalas levelet és további elérhetőségeket küldtünk.

2020. okt. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!