Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tinektek romlott meg a viszony...

Tinektek romlott meg a viszonyotok rokonotokkal vagy ismerősötökkel a koronavírus miatt?

Figyelt kérdés
Tehát hogy mondjuk összevesztetek, mert eltérő nézeteket vallotok a dolgot illetően. Egyikőtök nem volt megelégedve a másik hozzáállásával. Vagy ilyesmi. Hallani, hogy a jelen helyzet barátokból akár ellenségeket is csinálhat.

2020. okt. 29. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem.
2020. okt. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az emberek többsége akinek romlott valakivel a viszonya inkább eltávolodott egymástól mert nem találkoztak neten pedig nem keresték egymást.
2020. okt. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

Pont az a cél ezzel a koronavírussal, hogy az emberek még inkább elidegenedjenek egymástól, és egymás ellenségeivé váljanak.

Aki felül ennek, az elveszett.

2020. okt. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Volt olyan, akivel valamelyest romlott. Nagynéném pánikszerűen retteg. Nekünk nyár közepén volt az esküvőnk, amikor hírből is alig lehetett hallani megbetegedést. 3 nappal előtte felhívott hőzöngve, hogy mennyire felelőtlenek vagyunk, hogy nyakunkon az új hullám és mi így is megtartjuk. Hogyan garantáljuk, hogy nem lesz beteg mindenki? A beszélgetés vége az volt, hogy megkértem udvariasan, hogyha retteg, ne jöjjön el. Nem tudom garantálni, hogy nem kapja el. Még az esküvőnk alatt is végighallgattam egyszer a monológját, aztán tudatosan ignoráltam. Más szempontból is jobb lett volna, ha inkább nem jön el. Amúgy is nehéz eset, ezért én személy szerint ritkábban kerestem. Mostantól még ritkábban fogom. Nincs azzal baj, ha valaki fél és óvatosabb. Megértettük volna, ha ezért nem jön el, de az a bűntudat keltő parádézás, amit levágott mellé, nem szerető rokonra vall.
2020. okt. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem
2020. okt. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen... Nem a nèzetek miatt. Röviden: valaki bejelentette hogy a baràtnőm covid gyanús. Én lettem gyanúsitva, pedig eszem àgàban sem volt jelezni bàrkinek, mivel én sem tudtam . Hatalmas balhé lett, tücsköt bogarat ràm rakott. Felnőtt emberek vagyunk, meg lehetett volna normàlisan beszèlni, ezekután a vèlemènyem, hogy az èletben nem akarom többet látni...
2020. okt. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem. Csak azért nézek nagyokat, hogy rettegőkből, hogyan lesznek vírustagadók vagy elővigyázatlanok, aztán hogyan húznak maszkot, mert már komoly a büntetés. Exemre haragudtam csak, mert külföldre vitte a gyereket és ott nem tartotta be a kötelező előírásokat.
2020. okt. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Igen, a párkapcsolatom.

Egyrészt elhidegültünk, mert ő egyáltalán le se szarta hogy vigyázzon, hiába kértem, mivel én komolyan veszélyeztetettekkel élek együtt és ha tőle elkapom, akkor hazavihetem nekik. Csak annyit kértem, hogy az alap szabályokat tartsa be, ne tapogassa folyton az arcát, meg ne rágja a körmét út közben, alapvető higiénia, ilyesmi... Mivel ő a fenekén nem bír megülni, és folyton eljárkál mindenfele, ez tényleg csak a minimum lett volna. Mindenhez ilyen nemtörődöm módon állt hozzá, ami korábban is zavart de most nagyon kiéleződött.

Másrészt anyukám ápolónő Covid osztályon, ismerik is egymást... Szóval elég megbízható dolgokat hallok, hogy miért is kell ennyire vigyázni. És így se bírt meghallgatni a barátom és nem vett komolyan, hogy konkrét példákat mondtam neki. Sem a helyzetet, sem engem, semmit.

Nem bírom az ilyen beszűkültséget meg azt, hogy csak akkor tanul ha saját maga érintett.


De mivel ez a hozzáállás másban is eléggé megmutatkozott nagy eséllyel mindenképp vége lett volna a kapcsolatunknak, a Covid csak meggyorsította.

2020. nov. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A másik véglet az idegbetegek, akik kimozdulni sem mernek otthonról, ha mégis, már a tőlük 5 méterre állónak kiabálnak, hogy tartsa már a másfél métert. Az ilyenek elég nagy valószínűséggel elidegenítettek maguktól rokonokat és ismerősöket. Mesélte is valaki, hogy azért lett elege egy ismerőséből, mert totál belehülyült a dologba, átlagban egy nap folyamán a gondolatai 90%-a a vírus körül forog (a maradék 10% a napi rutintevékenységek, mint takarítás, bevásárlás és ilyesmik.) Ha nagy nehezen mégis rá lehet beszélni, hogy fogadjon magánál valakit vagy pedig skype-on beszélnek, szinte más témája sincs, mint hogy úristen, mi lesz a vége az egész vírus dolognak. Egy ilyenre én is ráunnék.
2020. nov. 3. 15:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Családommal eltérőek a nézeteink de ügyelek, hogy ilyen "hülyeség" miatt ne romoljon meg.
2020. nov. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!