Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Haláltól féltek vagy attól...

Haláltól féltek vagy attól hogy mi lesz utánna?

Figyelt kérdés
Én bár vallásos vagyok, Református, de a pokoltól felek. Mert sokat beszéltek ott róla ha valaki nem tér meg oda jut.
2020. okt. 30. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Semelyiktől. Ateista vagyok, túlvilágban nem hiszek.
2020. okt. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
A haldoklástól, fájdalomtól, rosszulléttől félek, más "haláli" dologtól nem. Nincs utána semmi, olyan, mint születésünk előtt 10 évvel.
2020. okt. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, s tudod mi a pokol (ref. hit szerint)? Az isten-nélküliség állapota. Egy állapot, ahol nincs ott az Isten.

Te szeretnéd, hogy veled legyen? Mert akkor veled lesz és veled is marad - nem kell tovább félned.


Én nem magamat féltem e téren, hanem a családomat, a leszármazottaimat - hogy hogyan fogadnák esetleges halálomat, hogy élnék túl lelkileg.

2020. okt. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Én attól félek, hogy a halál után elfelejtem a szeretteimet, az emlékeimet, azt hogy ki voltam, hogy mit csináltam, mikért küzdöttem. Ha egy ember elveszíti ezeket a dolgokat, akkor tulajdonképpen nincs ami meghatározza. Ez a borzasztó.
2020. okt. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én csak akkor kezdek el félni a haláltól ha arra gondolok hogy esetleg pokol is létezik, félek hogy oda kerülök.
2021. máj. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A legnagyobb erő a létezésben a szeretet. Amíg ebben vagy, addig nincs halálfélelmed, se haláltudatod.
2021. aug. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!