Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki mindenből csak egy kicsit...

Aki mindenből csak egy kicsit jó, de semmiből kiemelkedően, az mit kezdhet magával?

Figyelt kérdés

Magamból indulok ki, 12 évig 4,2-4,3as átlaggal jó tanulónak számítottam. Semmiből nem voltam kiemelkedően jó, hogy olyan szakirányban tanuljak tovább. (Inkább a magolósabb tárgyakból voltam jó, reál tárgyak nyögve-nyelve négyesek.) Igazából soha nem érdekelt semmi, örültem, hogy a jó tanulók közt tartottak számom.Mindig úgy voltam vele, hogy majd kialakul mit akarok. Érettségi után elkezdtem egy szakot, amire rájöttem, túl számolós nekem(nemzetközi gazdálkodás),ott is hagytam hamar. Most érettségi után évekkel egy sima gyárban dolgozom, valljuk be elég lelombozó fiatal nőként. Nem mehet ez így tovább sokáig,mégse találom a helyem az életben. Önerőből angolul tanulok jelenleg, de úgy érzem azzal is kitörölhetem majd, ha megtanulok egy középfokon.

Van még ilyen, aki így megragadt az életben? Sikerült kitörni?


2020. nov. 1. 19:12
 1/10 Kekcsi ***** válasza:
71%
Az végzi el a munkát.
2020. nov. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetsz menthetetlenül hülye. Szimplán kellene energiát fordítanod arra, hogy milyen szakma, karrierút érdekes számodra és abba az irányba képezni magad. De ezt itt ennyiből senki nem fogja megmondani. Max egy karriertanácsadó
2020. nov. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én idegenforgalmat tanultam, le is diplomáztam, de éreztem, hogy nekem ebben sok a matek. Légitársaságnál kezdtem el dolgozni, ami majdnem idegenforgalom, de inkább ügyfélszolgálat. Onnan mentem szülni. GYES után végül ügyfélszolgálatos melókat végeztem, most is egy ilyen helyen vagyok, örültek mindenhol a releváns tapasztalatomnak, meg hogy bírom a panaszokat. Ritka kincs vagyok :D

Összességében diploma nem kéne hozzá, de én szeretem, (nekem) könnyű, szórakoztató meló, jól is fizetnek, igaz, nyelvtudás kell hozzá, az szerencsére megvan.

2020. nov. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
#1 Legalább végzek érdemi munkát, nem mondvacsinált pozíciókba lengek egész nap, aminek kb senki nem tudja, mi a feladata. Sok aktatologató.
2020. nov. 1. 19:35
 5/10 A kérdező kommentje:
2-3 köszi az érdemi választ! Ment a zöld.
2020. nov. 1. 19:36
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Olyan nincsen, hogy semmiben sem vagy jó!!! Szentül hiszem, hogy mindenkiben van valami fantasztikus tulajdonság, képesség amivel rendelkezik. Találd meg, hogy mi az és kamatoztasd, lehet egy tök új dolgot is kitalálsz így :)
2020. nov. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mintha magamat látnám. Én végül real tantárgyakat kezdem tanulgatni itthon, és jövőre jelentkezek gyogyszereszetire
2020. nov. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Nem a középiskolai eredményeid és nem is a fősulis sikertelenségek a döntőek abban, hogy milyen karriert futsz be. Hanem a motivációd.


Mi szeretnél lenni 2, 5, 10 év múlva? Van öteleted? Hogy látod magadat a jövőben?


Ha nem tudod, mi szertnél lenni, mely képzések elérhetőek számodra most? Melyik taszít legkevésbé?


Készíts magadnak SWOT analízist, az is segíthet. Munkapszichológusnak is van megfelelő tesztje, ha elakadtál.


Sok sikert az útkeresésben!

2020. nov. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ha a magólós tárgyakból jó voltál,akkor van szorgalmad (ezt mutatja az is, hogy képzed magad munka mellett), az pedig hogy dolgozol egy gyárban ékes jele annak, hogy nem félsz a munkától. Hidd el sokszor nehéz ilyen embert találni. Szóval egyáltalán nincs veszve semmi! :) Tényleg keress tanfolyamokat, vagy találd ki, hogy milyen munkát csinálnál szívesen, vagy milyen terület érdekel. Vagy milyen munkát nem éreznél lelombozónak...
2020. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Vannak karriertanácsadók ma már, akik a személyiséged alapján tudnak neked poziciókat ajánlani. Jól teszed, hogy angolul tanulsz, az mindenhová kell normális munkához.


Mit csinálsz a gyárban? Nincsen ott valamilyen irodai, adminisztratív pozició? Lehet, hogyha magolós voltál, akkor az ilyen dologokban jó lehetsz...

2020. nov. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!