Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A tanárokra általában jellemző...

A tanárokra általában jellemző a megmondóemberkedés a munkahelyükön kívül is?

Figyelt kérdés
Vagy csak az én környezetemben ilyenek?

2020. nov. 3. 10:11
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem :D Máshol inkább meghúzzák magukat. Az iskolában érzik magukat nyeregben, mert ott ők a diákok felé rendeltek.
2020. nov. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Dehogyis. Anyu is tanár, mindenkire ráhagy mindent. Mama után örököltünk lakást, el lett adva 25m ftert, anyu tesójának is 2 gyereke van (unokatesómék) , nekem is van egy tesóm, mama anno még mondta, hogy ha úgy alakul, osszuk 4 felé a lakást ha eladjuk, anyu rá hagyta a tesójára, hogy 20m ftot elkért a lakásból, anyunak adott 1 m ftot, nekem és a tesómnak 2-2 m ftot. Mondja, hogy ne tegyük nekik szóvá mert nem akar össze veszni a testvérével. Nekem és a hugomnak is van lakáshitele. Minden téren ilyen egyébként ez csak egy példa volt.
2020. nov. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ismerek párat, nem.
2020. nov. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Sok tanárt ismerek, de a többségükre sem a munkahelyén, sem azon kívül nem jellemző, hogy "megmondóemebrek" lennének. Nyilván van köztük olyan is, de a boltosok, szakácsok, és gyári munkások között több "megmondóembert" ismerek, mint az értelmiségiek között.
2020. nov. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Nem érzem magam "megmondóembernek" sem az iskolában sem az iskolán kívül pedig tanár vagyok.


Erzésem szerint ez inkább egyénre jellemző emberi tulajdonság, mint pedagógusra jellemző tulajdonság.

2020. nov. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Anyám tanár volt mielőtt nyugdíjba ment, rá jellemző. Meg még ismerek egy tucat ilyen megmondóember tanárt, általában idegen megmondóemberről is hamar leesik a stílus alapján, ha tanár. De nem minden tanár megmondóember, jópárat ismerek, akik meg nagyon nem azok, illetve akik tanításkor sem megmondó emberkednek.
2020. nov. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

Egyáltalán nem.

Még a munkahelyükön sem.

Vagy tanáros troll a kérdező, vagy nincs tisztában a megmondóember jelentésével.

2020. nov. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%
Az ismeretségi körömben van néhány. De leginkább az jellemző rájuk, hogy visszahülyülnek a tanítványaik szintjére.
2020. nov. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8%

elvétve vannak olyanok is, akik igen, de szerintem a tanárok többségének van annyira önkritikája, h tudják, a diplomások legalján vannak, és nem kötekednek.


fórumokon (vagy pl. itt is) is általában hülyét csinálnak belőlük:


egyszerűen nincsenek egy szinten egy mérnökkel/értelmesebb fiatal bölcsésszel, vagy más diplomással.

2020. nov. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!