Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem adakozóbbak egy...

Miért nem adakozóbbak egy kicsit a magyar (és Magyarországon is élő) multimilliárdosok?

Figyelt kérdés

2020. nov. 5. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

Miért lennének?

Általában nem olyanok érnek el ilyen szintű vagyont, akik gondolnak az embertársaikra.

Nem is kéne annak lenniük, ha meg lennének rendesen adóztatva.

2020. nov. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem adakozóak, nem tudom, milyen statisztikából szűrted le, hogy nem azok.
2020. nov. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

1, Rengeteg magyar multimilliárdos és simán csak milliomos is adakozik. Az más kérdés, hogy esetleg ezt te nem követed vagy nem a nagy nyilvánosság előtt teszik.

2, Miért adakoznának? Őszintén szólva, ha sok pénzem lenne, én sem adakoznék. Soha, senki sem segített nekem még önzetlenül, 1-2 barátomon kívül. Ellenben, rengeteg próbáltak hátráltatni és lehúzni. Bocs, de többségében azt látom, hogy nem nagyon van olyan, akik megérdemelnék az adakozást. Maximum beteg gyerekeknek lennék hajlandó segíteni.

2020. nov. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mindegyiküknek legalább olyannak illene lennie, mint pl. Benkő Vilmos vagy Kürti Sándor.
2020. nov. 5. 13:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én adakoznék, ha gazdag lennék, hiába nem segít nekem senki. Már csak azért is, mert ugyan mire költeném már el a (kis túlzással) végtelen pénzemet? Magamra, a családomra, de még az ük-ük-ük leszármazottakra sem tudnám, mármint ha azt a fajta gazdagságot vesszük alapul, amiről mindenki álmodozik.

Akkor már inkább teszek valami hasznosat, maradandót, ami nem csak nekem és másoknak, de idővel talán még a családomnak is nagy hasznára lesz. Az adakozás pont ilyen, csak nem a klasszikus értelemben vett formája. Sosem adnék alapítványoknak pénzt, inkább én magam hoznék létre szervezeteket, amik az én irányításom alatt valóban azt tennék, amit én el szeretnék érni.

2020. nov. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: azt írtad, hogy „Szerintem adakozóak”. Mi alapján véled ezt, ha szabad megtudnunk?
2020. nov. 5. 14:58
 7/11 A kérdező kommentje:
Most eltekintve a cca. 700 milliós gyógyszert igénylő kisgyerekek eseteitől.
2020. nov. 5. 15:01
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
7 - neked minden adomanyt lejelentenek ezek a milliardosok?
2020. nov. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%
Mo.-n nem dívik ez nagyon. Csak lé legyen, azt utána tipli.
2020. nov. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Milliárdosok nem vagyunk, de tehetősek igen. Minden évben nagyobb összeget adakozunk, de a családunkon kívül senki sem tudja. Miért is kellene tudniuk? Ahogy nőttek a bevételeink úgy növeltük az összeget. A legelején pár tízezerrel kezdtük. Az adakozáshoz nem kellenek vagyonok, mindenki a maga szintjén adakozzon jó helyre!
2020. nov. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!