Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek egy gyerek számára...

Szerintetek egy gyerek számára az a jobb ha egyke,vagy ha vannak testvérei?

Figyelt kérdés

2020. nov. 7. 13:17
A kérdező szavazást indított:
A legjobb egykének lenni
Jó ha van egy testvére,de több nem,mert ott túlságosan is megoszlik a szülői figyelem
Minél több a testvére,annál jobb neki
40 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Sokkallta nagyobb elönnyel indul akinek tesoja van.

Eleve szocializaltabb felböve nem fog tartani attol ha uristen egy masik nemü szolt hozzá, tarsaságban nem fog azon görcsölni hogyan oldodjon fel, nem "depresszivalja" a magány "szele", van, aki pl pacsit ad, amikor elindul az elsö randira (szülötöl sokminden nem olyan érzés), vagy gyereknyelven elmagyarazza a derivàlàst, vagy kialakit egy egeszseges versenyszellemet ami épitö az életben, vagy látja azt is hogy más sincs egyedül az ö problemajaval es stb.


Szerintem az igazi a több fös csalàd. 3 5 gyerekes is tuti igazi gyerekéletet tudna biztositani mikor leugranak valahonnan vagy a dombokrol gurulnak le es nem kell azon vergödni hogy melyik oszttars mit gondol vagy mit nem összevesztetek e vagy nem vagy màs baratja lett es teged dob vagy elkerült mellöled.

2020. nov. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
*mert a tesod mindig ott lesz joban rosszban is
2020. nov. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem részben is-is.


Aki egyke, az általában mindent megkap és kevesebb pénzt visz el. Azt látom a környezetemben, hogy az egyke emberek többsége elég jó életet fut be. Egyetem, jól kereső meló és elve pénzesebb háttér.


A tesósok viszont sokszor szocializáltabbak, DE ott pár kivételtől eltekintve csak az idősnek éri meg. Az idősebb gyerek még rengeteg figyelmet kap, a kisebb sokszor már negyedét sem. Erről már több tanulmány is született.

2020. nov. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Pont hogy a kisebbek kapnak mindig több figyelmet. Es a nagy már le van ejtve mert ö màr ugy is nagy tud mindent.
2020. nov. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen mindegy, hogy van-e testvér vagy nincs. Az a lényeg, hogy a szülők mindig kellő figyelmet fordítsanak rá(juk). Volt már példa magányos egykére is meg boldog nagy családra, ahol nagy a szeretet. Meg persze az ellenkezője is megtörténhet. Szerintem egy szülőnek éreznie kell mennyi gyereket képes rendesen nevelni (nem csak az anyagi dolgokra gondolok most) és ennek függvényében vállaljon annyi gyereket, amennyit. Sokan csak divatból szülnek, vagy mert már benne vannak a korban, aztán a gyerek meg le van szarva. A szülők karrieristák és alig látja őket a gyerek/ek.
2020. nov. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1#

Ez sem feltétlen igaz,én is egykeként nőttem fel,és ugyan valóban visszahúzódó vagyok,viszont tudtam érvényesülni az életben a munkám és a párkapcsolataim tekintetében is,ráadásul nagyon is tudom élvezni a magányt,ez sok "tesós" emberről nem mondható el,mivel mindig akkora csinadratta volt körülöttük hogy nem tudják kreatívan felhasználni az énidejüket,és sok esetben kapcsolatfüggő lesz mert nem viseli az egyedüllétet.Amúgy szerintem a szocializáció nem feltétlen annyira fontos,elvégre rengeteg munka van ahol magának való individualista emberek is ki tudnak bontakozni,az anyagi helyzet is az egykék mellett szól,hisz mindent ők örökölnek,és a szülők akár felnőtt korában is tudjá támogatni ha akarják,legyen az egy lakásfelújítás,új autó stb...

Persze biztos nagyon sokat tud adni egy jó testvér,az ellenkezőjét nem is állíthatom testvér hiányában,viszont rengeteget is tud ártani,borzasztó ádáz ellenség is tud lenni sajnos egy testvér,főleg a már említett örökösödésnél...

2020. nov. 7. 15:30
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

#4: Nem, nem kapnak.

[link]


Gyorsan ezt találtam, de régebben több tanulmány is jött már erről velem szembe.

2020. nov. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Ez teljesen a gyerek személyiségétől függ. Egy introvertáltnak rossz lenne, főleg ha egy szobában laknának, egy extrovertáltnak meg jobb a társaság.

Erre lehet mondani, hogy az intro-extrovertáltság kialakul és nem veleszületett, de ez nem így van. Csomó intro ismerősöm van, akinek vannak testvérei és utálta gyerekként hogy alig van magánszférája, és természetesen az ellenkezőjére is van példa.

Szóval ezt a kérdést ebben a formában nem lehet megválaszolni.

Én egykeként nőttem fel, és örülök neki. Belebolondultam volna ha folyton van körülöttem valaki.

2020. nov. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem minden embernek más az ideális. Én egyke vagyok, és nekem jó volt így. Sok barátom van, nem vagyok félénk.

De valakinek lehet jó a testvér. Ez olyan, mint hogy mi a jó hobbi egy gyereknek? Hát mindenkinek más. Csak itt az a különbség, hogy nem a gyerek dönti el, hogy legyen-e testvére, hanem a szülő.

Az sem mindegy, hogy milyen testvérről van szó. Nem lehet erre válaszolni.

2020. nov. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!