Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolom azt, hogy...

Miért gondolom azt, hogy egyedülállóként Budapesten nehéz megélni míg egy nyugatibb országban jobban kijövök anyagilag? Más is van így fiatalon, hogy nem találja a helyét, nem tudja mit akar csak azt hogy itthon nem olyan jó?

Figyelt kérdés

Kezdő vagy nem kezdő diplomásként ha nézek egy nettó 160-260 ezer forintos fizetést az mire elég? Albérlet: Még ha csak egy szobát is bérel az ember plusz a kaja, egy-két számla akkor mi marad? Hogy tud ruhát venni, vagy szórakozni? Persze jó itthon, nagyobb az esély a pártalálásra mint külföldön csak hitel nélkül egy helyben toporogás van kérdés kinek mik az ambíciói.


Míg külföldre megy az ember-> ez egy tág fogalom de vegyük most ezt alapul: vendéglátás területén szezonmunkákkal, ahol ingyen szállás és étkezés van rengeteg pénzt lehet megspórolni venni autót stb.. pénztől egy picit boldogabbnak lenni.

Sokan erre rámondják, hogy hontalan gyökértelen lesz az ember és milyen cigányélet így vándorolni. De otthon jobb hónapról hónapra élni?

Ne szépítsünk és ezzel nem is az én világnézetemet akarom másra ráerőszakolni, de elég nehéz megélni itthon.


Ezer kombináció van és pl egy nagy német városban nagyobb fizetés mellett ugyanúgy drága a megélhetés ha már Budapestet szóba hoztam, de most az én példámat vegyük alapul.


2020. nov. 11. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:
60%

"Miért gondolom azt, hogy ..."


Azért, mert nem éltél még "nyugatubb" országban, ezért semmi reális rálátásod sincs.

2020. nov. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Tessék, ki lehet próbálni, aztán ha bejött is, egy kicsit árnyaltabban fogod látni. Bár vendéglátásra alapozni mostanában nem egy életbiztosítás.
2020. nov. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

Mert még nem éltél külföldön. Ott is úgy jössz ki anyagilag jól, ha 10 inidaival osztozol a 40 nm-en.

Bár érdekes Londonban megfelel a pakikkal lakni meg a négerekkel 10-en, de itthon már azonnal kell egy egész lakás, még szobát is derogál sokaknak kivenni.

Londonban pl 1500 font a fizud, egy lakás bérlése meg normálisé mondjuk 1800 font :D Egy lakást nem tudsz kifizetni, nem hogy még egyél meg stb.


Szállásos munka meg oké. De az itt is van... Én is 3 évig olyan cégnél dolgoztam, akik adtak Budapesten munkásszállót, sokat félre tudtam rakni, csak itthon az is ciki.


Külföldön semmi se ciki meg derogál a magyaroknak, itthon meg minden, ezt már észrevettem.

2020. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg nem éltél még odakinn és/vagy fogalmad sincs, hogy kell körültekintően kiköltözni. Mert az sem úgy van, hogy a farkad alá rúgsz és majd lesz valahogy, nyelvtudás ide vagy oda.


Amivel biztonságos kimenni külföldre összeg, az egy olcsóbb kisvárosban egy önrésznek megfelelő összeg... A fizetésed nagy része kint is el fog menni, nem úgy van az, hogy fél év alatt összeszeded egy ház árát valami lepra munkával. :'D Ez mérnökként pl működik, de nem egy fostos mosogatóként. Ezalatt az összeg alatt meg valószínűleg beszopod, főleg, ha prolimelózni mész.

2020. nov. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!