Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire vezethető vissza az, ha...

Mire vezethető vissza az, ha az ember jelleme torzul? Nem kifejezetten bűnözőkre gondolok,hanem pl. aki megalkuvó lett, aki gerinctelen lett, aki sunyi lett, aki gátlásos lett, stb...

Figyelt kérdés

Tehát nem kifejezetten búncselekménye-szabálysértések szegélyezik az életútját, mégis defektusokkal teli az élete (nem biztos, hogy pl. szenvedélybeteg, csak a fentiek vagy akár más is benne van az életében és tudja magáról ezeket a hiányosságokat és pl. mégsem mer magáért kiállni, vagy mégsem vállalja magát...


Pl. ha valaki őszintétlen magával és másokkal, az tkp mennyiben tehet ezekről a negatív tulajdonságokról, mennyire hibás bennük?


És még egy: miért preferálják sok közegben pl. az ilyen beosztottakat? (Könnyű letörni a szarvát, könnyű rábeszélni valamire,közben a háta mögött megvetik, kiröhögik, stb.)


Trollok / élet császárai / stb kíméljenek!



2020. nov. 12. 21:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

"Mire vezethető vissza az, ha az ember jelleme torzul?"


Nézőpont kérdése, hogy mi az a torz. A te nézőpontodból a gátlásosság jelenti a torzulást, van aki szerint a gátlástalanság. Lehet nem is torzult, hanem megjavult, a te torz nézőpontodból viszont ez nem látszik.

2020. nov. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha magamra gondolok, akkor lehet torzult a személyiségem. Nekem elegem lett a szemét, aljas emberekből és mostanra már sokkal keményebb lettem. Nem vagyok már túl kedves sem, pedig régen az voltam. Engem nem zavar mondjuk, nem szeretnék megint olyan lenni, mint régebben. Az emberek úgysem érdemlik meg a kedvességemet. Szóval a bunkóságot választottam röviden tömören.
2020. nov. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Te milyen alkalmazottat vennél fel szívesen ha egy főnök lennél? Egy napofájú, egoista nehezen irányítható embert vagy egy megalkuvó szolgalelkű áldozat típust, akit lehet hajtani, ostorozni?
2020. nov. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A környezetre, az igazságtalanságok megtapasztalására, a rossz befolyásolásra és nyilván nem magától válik egy ember valamilyenné.


A főnök meg olyan beosztottat választ, amivel a leginkább tud azonosulni avagy akit a legkönnyebb trenírozni - ugyanez a kollégákra is igaz. Aki nem közéjük való, azt kivetik.

2020. nov. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Bocs, egyes: kicsikét magamról is beszélek, ahogy én látom magamat.


Csinálom a dolgom, szeretem a jól kitaposott utakat, csak ne jönnének a konfrontációk, mert akkor a fentiek jönnek ki belőlem, nem pedig valamilyen egyenes dolog.

2020. nov. 12. 21:48
 6/14 A kérdező kommentje:

Hármas, tudod mit?


Egyiket sem!


Merthogy soha a büdös életben nem akarok főnök lenni!

2020. nov. 12. 21:49
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

#2

A bunkóság (főleg a kiérdemelt) nem tartozik ebbe a kategóriába szerintem.


A kérdésre válasz:

Nagyon sokfèle dolog vezethet idáig de a leggyakoribb okok:

Trauma, sikertelenség, gyerekkori szeretet hiánya, fizikai és lelki bántalmazások sorozata stb Ezek vezetnek önbizalomhiányhoz amivel magyarázható az összes általad felsorolt viselkedés.


Az egyén a legnagyobb hibás ebben, szokták mondani "gyenge jellem" vagy "akaratgyenge", nem képes változtatni saját mérgező gondolkodásmódján. A felsorolt élmények nem mindig vezetnek eltorzult jellemhez ebből is látszik, hogy mekkora szerepe van az egyén gondolkodásának ebben.

2020. nov. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

+7

Azt kifelejtettem, hogy miért szeretik őket alkalmazni. Valóban, jó megfigyelés, de én pont, hogy inkább vezető pozícióban szoktam látni az ilyen embereket. Már felsoroltál párat hozzáteszem hogy legfőképp azért mert nem gondolkozik, irányítható, a cég/intézmény sokszor mocskos érdekeit végrehajtja, megbíznak benne hogy hallgat ezekről, ő maga is kihasználható stb



Hozzáteszem nem mindegyik főnök ilyen. Van amelyik azért lesz főnök mert érti a dolgát de nyilván sokkal egyszerűbb fúrkálódni meg nyalni mintsem képeznie magát meg dolgozni.

2020. nov. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#7


"nem képes változtatni saját mérgező gondolkodásmódján"


Tipikus áldozathibáztatás. Hogy változtasson valaki, ha nincs előtte minta és segítség?

2020. nov. 12. 21:56
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

#9

Önismerettel.

2020. nov. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!