Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek rasszista?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy már az is rasszizmus (persze egy gyengébb árnyalata), hogy általában összerezzenek az utcán, ha például egy roma származású ember elmegy mellettem. Nem ítélem el, nem ő akarta ezt a bőrszínt, és lehet, hogy egy nagyszerű ember, de azért mégsem érzem magam biztonságban.

2020. nov. 13. 10:03
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
59%
Semmit. Ez ösztön, azt elvetni pedig a legnagyobb badarság, amit a nyugati társadalom valaha is kitalálhatott magának.
2020. nov. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
41%
Kevesebb kormány médiát több valóságot vigyél az életedbe.
2020. nov. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
32%
Ez a külső vélemények miatt van, lehet ha soha nem hallottal volna róluk egy rossz szót sem, akkor nem így reagálnál. De amíg ok nélkül nem kötsz bele/vered el, addig szerintem nincs gond ezzel. Mindenkinek vannak előítéletei másokkal szemben, ez normális. Csak nem ez alapján kell megítélni őket, ha már mondjuk valamiért közösködni/ismerkedni kell velük (munkahely stb. helyeken)
2020. nov. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
72%

#1: 100%! :)


A gazella is elkezd rohanni a sustorgó bokor hallatán - pedig lehet, hogy csak a szél mozgatja... De bizony nagy az esélye, hogy oroszlán van mögötte. Nem rizikózik egyetlen élőlény sem!

Csak az emberekből próbálják egyes társadalommérnökök (és a köréjük épített háttérhatalom) mesterségesen kiirtani az elemi védekezési ösztönöket.

2020. nov. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
98%
Részben roma származásúként, részben roma közösségben felnővel, teljes mértékben osztom az 1-es válaszadó véleményét!
2020. nov. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 meszike91 ***** válasza:
92%
Ez nem rasszizmus. A legnagyobb antirasszisták is a fehér negyedekből osztják a nézeteiket és nem a gettókból.
2020. nov. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
82%

Rasszizmus témától függetlenül teljesen rossz hozzáállás, amit #1-es ír, hogy "az ösztöneidet elvetni badarság"! Annál inkább vagy ember, és annál kevésbé állat, minél inkább a logikára hallgatsz, és nem az ösztöneidre. Nagyon egyszerű példával alá is tudom ezt támasztani: Ha az utcán sétálva egy férfinak szexuális ösztöne támadna, akkor élje ki, mint ahogy egy állat tenné, vagy legyen ember, aki tud viselkedni?


Józan ésszel azt fel is lehet fogni, hogy nincs olyan, hogy "genetikailag bűnöző". (Illetve de, ha valaki pszichopatának születik, de az nem bőrszínfüggő, és nem is annyira gyakori.) Hanem ha valaki a nyomorban nő fel, nem ismer másik világot, akkor min csodálkozunk? Még ha eszébe is jut, hogy ki lehetne törni, ha nem tud normálisan megjelenni, nem tud viselkedni, akkor óhatatlanul is el fog bukni.


Emellett azért nem minden cigány lakik nyomorban! 2020-ban azért sok integrálódott cigány van, főleg a nagyobb városokban. Általában valóban nem diplomás munkakörben dolgoznak, de fodrászok, kozmetikusok, ápolók, kőművesek, stb. közt ismerek cigányokat.

2020. nov. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
37%

6 A 'méglegnagyobb' antirasszisták pedig rémüldöznek a fehér, keresztény férfi és nő képződményektől!

Kérdező -ez félelem, nem rasszimzus, és van is oka, mert elég elvadult a világ. Ne járj elhagyatott helyeken este egyedül.

2020. nov. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
96%

7


5-ös vagyok, igazad van nagy részben, DE ha látsz egy romát/cigányt (maradjunk magyarországi körülmények között) akkor nem tudod fixen eldönteni hogy ő vajon mennyire problémás...a távolság tartás amúgy is fontos mostanában.

2020. nov. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
64%

#7 ha ennyire felnagyoltam volna az #1 hozzászólásom az ösztönre hivatkozva, akkor azt írtam volna, hogy "Támadd meg amint meglátod, ne hagyj neki esélyt a támadásra".


Itt arról van szó, hogy halgassd meg mit súg az ösztönöd és mérlegelj, ne pedig azt, hogy elvből vesd el, mert a mai társadalom azt mondja, hogy az a helyes.


Látszólag beleillesz a #6-os által említett képbe, ugyanis ha cigányok KÖZÖTT nevelkedtél volna fel, tudnád, hogy érdemesebb olykor a belső hangra figyelni.

2020. nov. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!