Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha nagyon izgulós...

Mit tegyek ha nagyon izgulós vagyok és félek a kritikáktól?

Figyelt kérdés
Pl feltöltöttem egy táncos videót tegnap egy közösségi oldalra, érkezett rá egy komment, de nem merem megnézni! Ez elég nevetségesen hangzik, és én tudom hogy borzasztó lett a videó, viszont ha valaki ezt le is írná, valszeg bőgni kezdenék :(

2020. nov. 15. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A kritikától ne félj, mert a barátod! Segít fejlődni.


A "béna vagy, hagyd abba" komment NEM kritika, hanem üres trollkodás. Az írója nagy eséllyel egy alap mozdulatot se tudna bemutatni, ezért így vezeti le a frusztrációját. Ez alaptalan komment, tanuld meg ignorálni.


De szerintem ez csak egy sima "ügyes vagy!" komment lesz egy ismerősödtől :)

2020. nov. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A kritika nem mindig gonoszságból jön. Van építő jellegű is, amibōl tanulhatsz és megfogadod a tanácsot. Ha nyilvánosan kiraksz vlmit fel kell készülnöd az ilyen dolgokra.
2020. nov. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nem ismerős az :D A youtub-ra tettem fel, csak nem akartam leírni a kérdésbe, mert volt már hogy emiatt törölték (bár lehet mások okból nem tudom). Viszont fél szemmel megnéztem és nem likeolta, de nem is nyomott a dislike-ra, szóval akkor annyira nem lehet vészes amit írt
2020. nov. 15. 20:05
 4/9 A kérdező kommentje:
2: tudom, főleg hogy előadónak készülök xd Csak előtte önbizalmat kéne szednem valahonnan
2020. nov. 15. 20:06
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tedd ki a linket, megnézzük hogy pozitív vagy negatív dolgot írt.
2020. nov. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Támogatom #5 ötletét :) Akár priviben is jöhet, ha nem szeretnéd kitenni :)
2020. nov. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok de úgy érzem, ezzel nekem kell megbírkóznom :D Mármint, ez nem maradhat így nálam. Valamikor ugyanez volt az énekléssel, küldtem embereknek videót, nem mertem megnézni a válaszaikat. Az egyik az nagyon pozitív volt, a másik nem, viszont ő is kritikát írt, nem azt, hogy ez milyen sz*r volt.
2020. nov. 15. 20:25
 8/9 anonim ***** válasza:

nehéz dolog, de ezzel meg kell valahogy küzdeni - főleg, ha előadóművésznek készülsz, vagy publikálni akarsz bárhol bármit. nagyon sokan nem tudnak mit kezdeni még a kulturált kritikával, nemhogy a beszólós, lehúzós trollokkal. nem is könnyű.


talán segít, ha sikerül erős és helyes önismeretre szert tenned. ha pontosan tudod, hogy mennyi igaz, megalapozott a kritikákból, akkor könnyebb helyén kezelned azokat is, ha alaptalanok.


van aki nek az a módszere, hogy minden külső véleménytől függetleníti magát. így az sem hatja meg, ha dicsérik, viszont az sem hangolja le, ha szidják. mert ő pontosan tudja, hogy amit tud azt megtette, hogy a lehető legjobbat produkálja, pontosan tudja, hogy annak mennyi az értéke, tisztában van a hibáival és hogy dolgoznia kell rajta, hogy legközelebb jobbat tudjon kitenni, de ezen kívül senki másnak a véleménye nem érdekli.

ha kellően helytálló az ember ön és helyzet értékelése, akár hasznos is lehet ez. viszont, ha elszáll az ember és nem képes a saját alkotását sem helyesen értékelni, akkor ez nagyon ártalmas is tud lenni.

illetve szerintem talán érdemes úgy kiegészíteni, hogy bizonyos referencia személyek véleményére szabad csak adni, akik szakmailag, értékrendben kellően megalapozottak, hogy a véleményük számítson és mások véleményével nem kell foglalkozni.

2020. nov. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

a jó hír az, hogy minél többet csinálsz valamit, annál jobban hozzászoksz. a legtöbb dologtól azért félünk, mert ismeretlen számunkra és mindenféle FELTÉTELEZÉS van a fejünkben vele kapcsolatban, hogy mi sülhet el rosszul. és mivel nincsenek valós élményeink, nem tudjuk, hogy ezekből a félelmekből mennyi valós, mennyi csak vélelmezett. ezért aztán a félelmeink könnyen a hatalmukba kerítenek és ha hagyjuk, akár el is uralkodhatnak rajtunk.

minél többet csináljuk, annál több valós TAPASZTALATUNK van róla, hogy mi történik ténylegesen és annál jobban megtapasztaljuk, hogy valójában semmi, vagy legfeljebb nagyon kis része történik meg tényleg azoknak, amiktől félünk. minél több gyakorlatunk van benne, annál jobban is megy, megjön az önbizalmunk, egyre könnyebb azoktól a kritikáktól is függetleníteni magunkat, amiket tényleg kapunk.

2020. nov. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!