Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan boldoguljak hajnalban...

Hogyan boldoguljak hajnalban a sötét utcákon?

Figyelt kérdés
Pár nap és új munkahelyen kezdek, szerencsére a meló közel van csak reggel 2 megállót gyalogolnom kéne a villamosig. Bár mehetnék busszal is mert így is időben odaérnék, de biztosabb ha legyaloglom a villamosig, azzal is csak 2 megálló atán még egy utca, amit még nem ismerek annyira de pont a legvégén van a munkahely. Tavasszal meg nyáron tuti nem fogok parázni mert világosodik ugye, de ősszel meg télen főleg mikor csak 6kor kezd világosodni, kicsit félek. 23 éves vékonyka lány vagyok. Sosem öltözöm kihívóan, főleg télen nem, igyekszem szedni a lépteim, kényszerbetegségemnek hála utcán 2x hátra nézek mindkét irányból, hogy jön e valaki. Hajnali órákban azért csak nyugisabb, mert akkor a legtöbben már indulnak sintén munkába mint én. Egyedül a hajnali órákat kéne megoldanom, mert éjszaka nem kell dolgoznom. Nagyon parás vagyok néha, de jó helyen vagyok, közel a rendőrség is a házamtól szinte 5 perc. De volt, hogy futottam fényes reggel, mentem buszhoz kihalt reggeli utcán és szembe jött velem egy hát gyanús pasas, mikor elhaladtunk egymás mellett, szerencsére semmi nem volt, de kis idő múlva hátra néztem és láttam, hogy megfordult és követni kezdtett..Na akkor nem érdekelt semmi, futottam. Sosem volt konkrét támadás vagy követés, de nem is akarom hogy legyen. Egyetlen megoldás jelenleg a futás lenne vagy neten láttam ilyen pánikriasztókat vagy miket amik nagyon hangosak és talán ettől a támadó hirtelen sokkot kapna azt menekülne nem?

2020. nov. 16. 00:44
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

"áttam, hogy megfordult és követni kezdtett..Na akkor nem érdekelt semmi, futottam. Sosem volt konkrét támadás vagy követés"


Ez itt ellentmondás.


Mégis csak a buszhoz menj, ha az közelebb van.

Folyamatosan vonalban kellene lenned valakivel.

Beszéld meg a főnököddel a problémádat és kérd meg,

hogy figyeljenek rád. Jelezd nekik, amikor leszállsz a buszról.

Kocogd le a megállótól a munkahelyedig.

2020. nov. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.


Igen, legyen nálad spray, pánikriasztó is.

2020. nov. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs valaki a szomszédok közül, aki ugyanakkor indul dolgozni, mint te?
2020. nov. 16. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Mikor még sofőr voltam (nem kamionon ha nem sima furgonon) jártam európát főleg nyugatot de keleten is megfordultam,inkább kisebb cégekhez mentem ami kisebb-nagyobb városokban voltak.

Kora vagy késő éjszaka érkeztem meg,volt amikor csak úgy el mentem csavarogni és enni valamit,voltak furcsa alakok nem mondom de sosem történt semmi gond,ha olyannak ítéltem meg a dolgokat vagy is általában sokszor fogtam magam és átt mentem az út másikoldalára vagy egy lépcsőházhoz stb.. (sima átlagos vagyok vagy az alatti kinézetű).

Jó ha megy a futás azzal sosincs baj lehet egy kicsit rá edzeni is,gázspray a zsebben és irány,légy magabiztos és ha furcsa alakot látsz kerüld a szemkonktektust,ha jobban érzed tőle magad önvédelmi fogásokat is lehet tanulni ami nagyon is hasznos és szerintem érdemes is lenne ebben a mai világban.

2020. nov. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Határozottság. Társaság. Spray. Led fej/kézi lámpa. Látsz vele és elvakítja azt, akinek a szemébe világítasz vele. Már ezzel lekötöd minimum az egyik kezét a jóakaródnak.
2020. nov. 16. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%

Te is gondolkozz iyenröl, amikor éjszakánként amúgy is kijárási tilalom van.

Oh, bocsi, csak most látom, hogy a kérdésedhez kisregény is tartozik. Ebben a munkába menet-jövet esetben valóban jó ötletek vannak a felettébb lévö válaszokban.

2020. nov. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6..tilalom? Hajnali 5 után indulok... amúgy talán van valaki aki elkísérne de nem lehet mindig..De ja buszig szerintem letudok gyalogolni utána max busszal megyek egy megállót inkább, villamos 2m megállómajd begyaloglás az utcába.
2020. nov. 16. 07:09
 8/9 A kérdező kommentje:
sajna meg ilyenkor nagyon kevesen járnak erre fele, általában kihalt szinte. ezért is félelmetes. bár jó környék, de mégis félek.
2020. nov. 16. 07:11
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg akarod védeni magad:

-Gázspray/dezodor

-olló

-futás a legjobb módszer

2020. nov. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!