Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az empátia képességét lehet...

Az empátia képességét lehet visszafele fejleszteni?

Figyelt kérdés
Ha túl sok.

2020. nov. 16. 13:48
 1/8 anonim válasza:
35%
Miért akarnád ezt tenni?
2020. nov. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Pl gyakori olvasgatasaval, es retardalt facebook csoportokkal. En empatikus ember vagyok (voltam?), es epp emiatt gyakorin sokszor már kerulget az ideg hogy hova akasszam fel magam egy egy embertol. Komolyan hihetetlen hogy ilyen emberek kozt elunk. Az egyik nyavajog hogy megoli magat (de miert gyakorin ember, mi van a pszichologussal, az dogoljon ehen?), a masik anorexias es szerinte okes 500 kaloria/nap, a harmadikat alazzak, esetleg verik otthon, megsem mer megszolalni, mert “de hat az anyukam”, a negyedik nem vedekezett szex kozben, lehet e terhes, az otodiknek baja van mindnekivel, a hatodik a fas*fej kommentelo, aki mindig leugatja a tobbit, hogy miert fogalmaz ilyen durvan szegeny kerdezovel szemben (mikozben a kerdezo retardalt, a kommentelo meg azt hiszi hogy a bausgatastol mindnekinek elmulik minden baja). Hallod, es napestig tudnam sorolni es sorolni es sorolni. Ilyenkor mindig felmegy a vernyomasom 90-rol 140-re es rosszul vagyok mar en magam is mindenkitől, hogy ezek az emberek vesznek korul az utcan. Ilyenkor lerakom a telefonom, es probalom elhitetni magammal, hogy a vilag egy szep hely, okos, intelligens, oszinte emberekkel, a gyakori pedig nem is letezik, a rajta levo tobb ezer suttyoval.
2020. nov. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha majd párszor pofára esel, akkor nem leszel annyira empatikus. Csalódtam már szegény néni én, mert kiderült hogy alkesz, alapítványban is. Valamilyen szinten az vagyok, de már nem annyira mint régen.
2020. nov. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az empátiát ne akard leépíteni, mert igen is, erény.


Amiből lejjebb kell faragnod, az a NAIVITÁS. Maradj kedves, de ne hagyd magad kihasználni!

2020. nov. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Inkább masoket kéne növelni ;)
2020. nov. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Olyan dolgokért érzem magam szarul, amik nem is tartoznak rám, mégis rosszul esnek.
2020. nov. 16. 15:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Az nem empátia, hanem szükségtelen bűntudat. Azért szükségtelen, mert jellemzően távoli dolgok kapcsán jön elő, amin csak szörnyülködni tud az ember, de segíteni nem.
2020. nov. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Inkább tanítsd másoknak, az hasznosabb. Amúgy én is ilyen vagyok:(.
2020. nov. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!