Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen emberrel?

Figyelt kérdés
Állandóan a telefonját nyomkodja, naphosszakat tölt a facebookon és kb ebből áll az élete. Szabadidejében az ég világon semmit mást se csinál, csak a telefonja előtt gubbaszt. Beszélgetni nem lehet vele, ha próbálna az ember társalogni akkor oda se figyel, hümmög valamit meg fél év késéssel oda pillant néha. Teljes mértékben ott éli az életét már és rettentő idegesítő. Most nem lehet sehova se menni, lehet ez a bezártság még inkább rásegített, de a vírus előtt ugyanezt csinálta. Programokra nem járt, mert ő fáradt mert most ez a baja, most az a baja. Helyette leül a kanapéra és telefonozik egészen késő estig vagy addig amég el nem alszik. Ha nem dolgozik, akkor meg persze egész nap a telefont nyomatja. Már megfigyeltem, hogy teljesen lemeríti, aztán töltőre rakja a telefont és folytatja. Hogy lehet valaki ennyire unalmas? És közben észre sem veszi, hogy mondjuk valaki beszélni szeretne vele vagy csak igényelne néhány perc figyelmet valamiért. Engem ez annyira dühít. Mit lehet csinálni ilyenkor, ha valaki ennyire érdektelen?

2020. nov. 17. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
elhagyni.
2020. nov. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát az addig oké, de amúgy nem párkapcsolatról van szó, hanem családtagról.

Életem végéig szarjam le? Hogy lehet valakinek finoman jelezni, hogy már függősége van? Szólni nem lehet neki rendesen, mert akkor megsértődik, hogy én mit képzelek. Az anyámról van szó egyébként. A mai világot ismerve még tőlem számítanának arra, hogy a telefont nyomkodom 0-24ben, nem az anyámtól. Én már nem is foglalkozom régóta a közösségi oldalakkal, anyum viszont mintha függő lenne. Fogalmam sincs mit csináljak, mert nagyon rossz érzés, hogy ennyire leszarja a világot meg a gyerekét is maga körül. Nem kisgyerek vagyok már értelemszerűen, eltudom látni magam, csak a tény hogy ennyire befásult...

2020. nov. 17. 22:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akadozó internet,... Asztalról leeső töltő,... Egy elrepedt kijelző,... Direkt kommunikáció, - ami annyit jelent ebben az esetben, hogy oda állsz elé és amíg nem válaszol normálisan, egyszerűen nem hagyod, hogy visszarendeződjön az agya a telefonozásra. Esetleg telefonon veszed fel vele az összeköttetést, amikor információt szeretnél vele cserélni. Végső megoldás lehet, hogy tüntetőleg nem kerülsz elő a megszokott időpontokban, - aztán amikor pampog, elmagyarázod neki, hogy olyan emberekkel töltöd a kieső időt, akik társas lények... Ha együtt éltek, meghúzhatod azt is, hogy amikor eszébe jut, hogy van tested, akkor bekínálod a telefonjával, - hogy azzal faragja a cerkát...
2020. nov. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, amikor beküldtem, még nem volt egyértelmű, hogy nem a párodról van szó!
2020. nov. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

Ha tudnánk milyen viszonyban vagytok egymással, azon belül, hogy családtag (mert családtag lehet férj-feleség is), akkor jobban bele tudnánk képzelni magunkat a helyzetbe.


Mást kell tenni, ha te 12 éves vagy és pl. a tesódról van szó, aki 25 éves.


Más az, ha te 30 éves vagy akinek segítségre van szüksége, és valamelyik szülődről van szó.


Tehát írhatnál valami támpontot is.

2020. nov. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Nem potcselekves nala ez a fuggoseg? Telefon elott, nelkul apatiaba, vegetalasba suppedne, csak sorozatot nezne meg igazi kartyakkal passzianszozna?

Valahogy meg szomorubb lenne, ha a telefon maga meg az akaratero hianya valtoztatta volna zombiva.

Szoval letezik, hogy motivalatlan, menekul a valosag elol, boldogtalan?

2020. nov. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!