Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érdekel ennyire mások...

Miért érdekel ennyire mások véleménye?

Figyelt kérdés

Borzalmas vagyok, tudom, nem kell még kommentben savazni.

Szóval

Nagyon érdekel hogy mások mit mondanak. Ugy értem, ha valakinek nem tetszik pl egy trikóm, akkor automatikusan utalni kezdem. Ha volt valami amit szerettem, és valaki fikázza, akkor meginog ez a szeretetem, és napokig szorongok miatta. Ne tudom elviselni, ha valaki utál. Inkábbén kérek bocsánatot, meg akkor is, ha nem én vagyok a hibás.

Mit tehetnék ez ellen?


2020. nov. 18. 00:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Túlzott megfelelési kényszer.

Ez nem jó.

Nem elég erős az egyéniséged, az önbizalmad.

Állj ki magadért, azért, ami tetszik neked.

2020. nov. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ilyen vagyok szóról szóra. Nemtudom miért, ilyennek születtem. Szerintem ezen maximum a reinkarnáció tud csak segíteni.
2020. nov. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem vagy borzalmas!

Mindenki ízlésének nem fogsz tudni megfelelni, az majdnem biztos...

Szerintem teljesen jó vagy így, ahogy vagy. Nem igen tudom elképzelni, hogy az általad leírtak után valaki is utáljon.

Tudsz ellene tenni, amennyiben változtatni akarsz magadon, én a helyedben nem tenném. Abban nem értek egyet a #2 válaszolóval, hogy nem lehet megváltozni, bár az elképzelhető, hogy egyeseknek nagyon nehezen fog menni, szimplán 'akarat' kérdése. Külső hatásokra is változunk, van mikor teljesen észrevétlenül. Az életkorral is változunk.

2020. nov. 18. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt kell megjegyezned, hogy nem mindenki gondolkodhat úgy, ahogyan te szeretnéd, vagy elgondoltad azt.
2020. nov. 18. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Túl reagálod. Túlságosan befolyásol mások véleménye. Még a lesújtó kritikát értem, velem is volt ilyen. De a vélemény az csak vélemény.

"A vélemeny olyan mint a segglyuk. Mindenkinek van."

2021. ápr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!