Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek tényleg ilyen...

Szerintetek tényleg ilyen elterjedt, hogy mindenkinek van házvezetőnője/takaritónője otthon?

Figyelt kérdés

Ma a munkatarsaimmal beszeltem, es a kezunket hsonlitottuk ossze, es megemlitettek milyen szep a kezemen a bőr.

En meg mondtam “buszken”, hogy csak gumikesztyuben dolgozom otthon, pl. Mosogatas vagy takaritas eseteben.

Erre nema “kinos” csond lett, es nagy szemekkel visszakerdeztek, hogy tenyleg? De hat ok semmit sem csinalnak otthon, mert van erre kulon ember aki megcsinalja.

Es azen figyelmemet is felhivtak arra, hogy inkabb ne csinaljak hazimunkat mert tonkreteszi a kezemet.

Ez normalis? Vagy en vagyok lemaradva?


2020. nov. 18. 21:25
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
27%
Jézusom milyen nők ezek?? Tényleg elkorcsult a világ.
2020. nov. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
86%

Még mindig a 3-as vagyok. Nálunk csak azért nincs, mert itthon dolgozom, plusz ami a legfontosabb, hogy nagyon finnyás vagyok a dolgaimra.

Mondjuk, hogy a család szennyesét egy idegen taperolja, még csak-csak elmegy, de a tiszta bugyimat, törölközöket, családtagok fehérneműit, egy idegen fogdossa...

Vagy az tányért, evőeszközt...

Abból indulok ki, hogy hány nő nem mos, wc használat után kezet.

2020. nov. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem társadalmi rétegtől függ, hogy mennyire gyakori, meg persze családi állapottól is. Ezért futottál bele pont négy kolléganőbe, akinek van bejárónője.


Ebben nincs semmi furcsa szerintem, régen is szokás volt polgári háztartásokban a cseléd meg a nevelőnő.

2020. nov. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
20%
Milyen csöves hánat lakás az mán ahol nincs
2020. nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
3%

En se takaritok,nem mosogatok es nem mosok.

Papirtanyert es muanyagpoharat hasznslok. Mosogatogep mosogat,ha vmikor bepakolom.

Nem fozok,mert vega vagyok. Mindent nyersen eszek.

Mosogep mos heti 1x. A heti 1 5 perces seprest a pasim csinalja. Nemsokara a bevasarlast meg rendelni fogom.

2020. nov. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
91%
15. Csak gyereket ne szülj.
2020. nov. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
86%

Volt egy ideig nálunk is bejárónő, de aztán az lett belőle, hogy a feleségem nem volt elégedett a munkájával, mert ő máshogy csinálta volna (nekem megfelelt volna teljesen btw).


Így az lett a szitu, hogy kifizettük a bejárónőt, utána meg a feleségem kb ugyanannyit takarított utána. Ez ment kb 3 hónapig, utána nem kértük többet, hogy jöjjön.

2020. nov. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
91%

Mindenki úgy csinál, mintha a takarítónő elérhetetlen luxus lenne ami csak a "gazdagoknak" jár.


Előző lakótársammal havonta, kéthavonta hívtuk, kitakarította a konyhát, fürdőt, közös helyiségeket, meg szobákban is port törölt, porszívózott. Ez került átlag 4-4 ezer forintba fejenként, ami 2-2 pizza vagy Mekizés ára.


Ez nem "cselédség" meg nem "rabszolgatartás" hanem egy szolgáltatás amiért fizetsz és vagy igénybe veszed vagy nem.

2020. nov. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Nagymamámhoz járnak segíteni, de csak azért, mert már öreg, és nem akar öregek otthonába menni, és ragaszkodik a házához. Az én ismeretségi körömben az a szokás, hogy maguk végzik a házimunkát, pedig van, aki megtehetné, hogy fizet ezért másnak.
2020. nov. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
65%
Nekünk van, férjem senion ceeping system manager egy ceed credit officialnál én pedig egy erős független nő vagyok. Minden másnap jön Klára a bejárónő, amíg pilátesz tornán vagyok vagy éppen a barátnőimmel valami elfoglaltságot csinálunk.
2020. nov. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!