Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnék normális hangnembe...

Hogy tudnék normális hangnemben vitatkozni?

Figyelt kérdés
Ha kialakul egy vita én általában sosem kapom fel magam rajta érzelmileg, mert eléggé közönyös ember vagyok, nehéz felhúzni. Legszívesebben normálisan megbeszélném. Viszont a másik fél felkapja magát és már többször volt, hogy ha higgadt hangnemben folytattam, akkor nem vett komolyan. Ha nem kapom fel én is a hangot, akkor nem tudatosul bennük, hogy halál komolyan gondolom amit mondok, vagy pedig halál komolyan zavar az, amin kialakult a vita. Nem veszik komolyan, hogy nekem is gond a probléma. Sőt van olyan, akit a nyugodt stílusom mégjobban felidegesít és még esélytelenebb vele megbeszélni. Ezért hát elkezdtem én is felkapni a hangot. Ezzel elértem, hogy komolyan vegyék, hogy mit akarok, viszont így ösztönösen védekezésből mégjobban felkapják a vizet és teljesen az érzelmeik uralják őket és esélytelen megint a logikai megbeszélés. Ha lenyugodnak és később szóba hozom a témát, hogy megbeszéljük, akkor megint felhúzzák magukat. Nem minden ember ilyen, de az én környezetem az igen. Mit tudnék én tenni, hogy hajlanak a megbeszélésre?

2020. nov. 20. 10:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Dobáld meg őket paradicsommal.
2020. nov. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy fagyott oxigénnel.
2020. nov. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ez most fura mert a viselkedésed szerintem tökéletes.

Ha valaki nem tud uralkodni magán és ordibál össze vissza az olyan mintha kétségbe lenne esve.

Ha higgadt vagy akkor az azért van mert igazad van és amit mondasz az úgy is van.

Mondjuk az igaz, hogy engem is akkor vesznek komolyan ha felviszem a hangom, bár ritkán szoktam és tényleg csak kicsit.

De ha megteszem akkor tudják, hogy na akkor itt elég volt.

A témától is függ, hogyan vitatkozz.

Szerintem továbbra is maradj nyugodt mert az magabiztosságot áraszt mindenki felé. Ha viszont már nagyon téged piszkálnak akkor felviheted a hangod és megmondhatod, hogy na most már elég legyen. Ha ritkán csinálod akkor jobban felfigyelnek rá szerintem.

2020. nov. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Lehet idegesíti őket a nyugodt személyiséged. Attól függ min vitatkoztok, lehet ők igazából csak bosszankodnak, egyfajta igazságérzetük van a saját ideológiájukat illetően, csak te értelmezed ezt félre és nagyon tárgyilagosan látod a dolgokat. Nekem is volt egy hozzád hasonló ismerősöm, mindig nyugodtan beszélt, mindig megfontoltan nyilatkozott mindenről, de pont ez idegesített, mert én nem érvelési, megbeszélési szinten mondtam a dolgokat, hanem csak viccesen bosszankodtam egy számomra zavaró dologról. Persze én is tudtam mi miért, és én is szoktam átmenni ebbe az érvelős tárgyilagos személyiségembe, de a másik félnek is látnia kell néha, hogy csak bosszankodnak. Fogalmam sincs, hogy ez lehet-e arra is a probléma.
2020. nov. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En nem szoktam vitatkozni, hanem orrbavagom egybol … altalaban mindenki leall egybol, csak egy-ket figura kekeckedik tovabb, de nem nagyon reagalok maskent mint korabban :)
2020. nov. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#4 nek. Lehet nem tudom. Egyébként tipikus példa ami nagyon sokszor vitához vezet és nem tudom felfogni, hogy hogyan, az a következő. Van egy x probléma, amire én mondok egy megoldást. Utána a másik ugyan ezt a megoldást is elmondja, csak más szavakkal. Viszont hozzá teszi, hogy szerinte ez jobb. Én felismertem, hogy ugyan arról beszélünk, és mondom neki, hogy én is ezt mondom, csak másképp. Ezen szokták felkapni a vizet. Hogy én pedig nem azt mondom. És ha megpróbálom elmagyarázni, hogy én mit gondolok és kérem, hogy magyarázzák el ők is, mert egyikünk félreérti, akkor teljesen begolyóznak és onnantól kezdve mindegy mit mondok, támadásnak érzik. Ha valamit állítok, egyből mondják, hogy ők nem erre gondolnak, holott ugyan azt mondják. És ezen hihetetlenül felhúzzák magukat. Én meg csak nézek, hogy mi van. Hogy lehet ezen így beidehesülni? És ez nagyon gyakran megtörténik. Ráadásul ez az az eset, amikor nem érzelmi témájú dologról van szó...

#5 nem mehetek neki mindenkinek, meg hát nem is sok esélyem lenne 😆

2020. nov. 20. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!