Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Logopedus átal elrontott...

Logopedus átal elrontott beszédkézség javítható?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5,5 éves. Október eleje óta jár logopédushoz az óvodába kötelezően. Amióta oda jár egyre rosszabb a kiejtése. Jelenleg az "s" betűt tanulja, de a logopédus csak rontott a kiejtésén! Sokkal rosszabb a beszéde, mint azelőtt. Borzalmas, hallgatni is rossz! Másik lehetőség(másik logopédus) nincs a környéken, ő jár itt mindenhová. Felülvizsgálatra is hozzá kellene vinni a gyereket. Mit tegyek?

2020. nov. 22. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Esetleg mondd meg neki, hogy nem vagy elégedett az eredménnyel? :D


Téged is kommunikációs képzésre kellene vinni.

2020. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Anno nekem kötelező volt járnom iskolában. Mindig elsunnyogtam, mert utáltam az egészet. Ráadásul a tanár egy agyonpacsulizott, agyonvakolt öreg nő volt. Anyukám párszor leszidott, mikor kiderült hogy nem mentem, de aztán semmi következménye nem lett. Utána se mentem.

Csak azt akarom mondani, hogy nem muszáj túl magyarázni. Sunnyogd el, aztán keress máshol egy újat, ha ez nem jött be.

2020. nov. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az ovoda el van szeparálva, gyakorlatilag az ovonővel sem találkozunk... A héten nem volt "oktatás". Telefonon nem igazán elérhető... Nem is tudom, hogy lehetne ezt elmondani neki telefonon.
2020. nov. 22. 13:29
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is az elsunnyogásra gondoltam, csak sajnos olyan a fiam, hogy képes fél perc alatt berögzíteni az oktatást amit csinálnak. 😞
2020. nov. 22. 13:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
(nem a kérdésre, de valahol azt olvastam még régebben, hogy éneklés segíthet ilyen dolgokon, mert ott a ritmus nagyon meghatározó)
2020. nov. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

NEm biztos, hogy tényleg ront a logopédus a gyerek beszédjén, mégha úgy is tünik, mert sokszor elöször teljesen át kell állítani a beszédképzési szokásokat a gyereknél ahhoz, hogy utána a jót meg tudja majd tanulni.

A helyedben elöször beszélnék a szakemberrel, és neki mondanám el a problémát, ugyanis töle kapsz valószínüleg olyan felvilágosítást, aminek érteme is van.

Az "elsunnyogással" csak a gyereknek ártasz, mert így a beszédhiba nem lesz kijavítva, amiböl késöbb rengeteg hátránya lesz!

2020. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy ártana. Az is, ha a gyakorláskor próbálnám kijavítani a hibákat. 😞 Sehogy sem jó, és gyakoroltatni sem tudom, mert nem igazán érti, hogy mi a gond. Teljesen össze van zavarodva már most. Amint tudok persze beszélek a tanárral, de ezt csak személyesen lehet, az meg kész káosz...
2020. nov. 22. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!