Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nők, légyszíves tudnátok pár...

Nők, légyszíves tudnátok pár dolgot mondani, miért jó nőnek lenni? Gyűlölöm, hogy az vagyok, nem tudom hogyan fogadjam el

Figyelt kérdés

Sziasztok, röviden annyi a problémám: hogy 21 éves vagyok. Mindig is ha választani kellett volna, fiú lettem volna, de mostanában (pár éve) van az, hogy utálom, hogy nőnek születtem és ezt nem tudom kiverni a fejemből. Ha fiúkat/férfiakat látok, azon gondolkodom, milyen szerencsés és vajon tudja-e ezt. Utálom minden részét a női létnek: hogy gyengébbek vagyunk, menstruálunk, szüléstől undorodom,elvárják a házimunka többségét mi csináljuk stb. Nem sminkelek, nem érdekel a divat, hányingerem van a szextől. Képtelen vagyok az orgazmusra és megalázva érzem magam szex közben, nem értem más öröméért miért én szenvedjek utána? (Félelem a terhességtől)

Tényleg az összes cikket elolvastam, miért jó nőnek lenni, de semmit se érzek magaménak. (Azt hogy mi sminkelhetünk, lehetünk gyengék, otthont teremtünk meg empatikusabbak vagyunk) Néha zokogok tehetetlenségemben. Nem akarom átműtetni magam, mert akkor meg ilyen "felemás" lennék meg nem bírnám. Ha megkérdeztem a barátom, vagy a családom, hogy egyetlenegy indokot mondjanak, nem tudtak egyet se.

Légyszíves, segítsetek kicsit, hogyan tudnám magam elfogadni? Van esetleg valami könyv, film, bármi ötlet ami segített nektek?



2020. nov. 23. 09:29
1 2
 1/19 anonim válasza:
68%

Én szeretek nő lenni, mert én az vagyok és jól érzem magam a bőrömben. Lehet mondani bármit, de mindennek megvan a jó oldala. Például, hogy szerelmes vagyok egy fiúba már több mint egy éve, és ha halad a kapcsolatunk, akkor az azért az én érdemem is. Pillanatnyilag nem tart sehol sem a kapcsolat vele, de kitartok, hogy észrevegyen. Ha te átéltél már ilyesmit, és küzdő típus vagy, akkor ennek is lehet örülni.

A szüléstől "undorodsz". De abban is van egy csomó jó dolog. Persze, a fájdalom nem jó, de gondolj arra, hogy egy új életet teremtessz! Ez csak pár példa, de ha keresed, akkor előbb-utóbb megtalálod, amiért jó nőnek lenni. Ezt a választ nem lehet mástól kapni, neked kell rájönnöd!

2020. nov. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Én is szeretek nő lenni, de szerintem nem jobb, mint férfinek lenni.
2020. nov. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
67%

Ezen meg életemben nem gondolkoztam el, bocsi.

Ez van ezt kaptam ezzel a külsővel, ennyi.

Nekünk ferfiaknak is log v és nektek noknek is....

F.

Pszichológushoz kene menned ha ilyen problemaid vannak. Viszont a gyengébbik nemnek , azaz a noknek is meg vannak az előnyei, mint úgy a pasiknak.

A nőké: csábítani tudnak, gyonyoruek és szexik, mindenki utánuk fordul, fotó és vadítóan az ágyban....sorolhatnám napokig is...

Nekünk is dolgozni kell, Bocsi.

2020. nov. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
9%

Miért nem dugsz egy jó NAGYOT.

Lehet hogy változni fog a véleményed :) légy noiesebb , légy büszke arra amilyen vagy :) azaz nő :)

2020. nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

Ha a terhességtől félsz, akkor köttesd el magad, aztán talán felszabadultabb leszel szex alatt.

De azért egy dokit felkereshetnél az emeleti "problémáid" miatt is.

2020. nov. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnám elképzelni magam férfiként. Amúgy nem sminkelek, szülni nem kötelező, a házimunkát el lehet várni a másik féltől is, öcsém egyedül él, egyedül végzi a házimunkát, nem esik nehezére, olyat kell keresni, aki ebben partner, és nem várja el a kiszolgálást, de még párkapcsolatban sem kötelező élni, ha nem akarsz, akkor viszont tuti tiéd a házimunka egésze, kivéve, ha fizetsz valakinek, hogy megcsinálja helyetted, a menstruációt lehet elviselhetővé tenni, és gyengébbnek sem kell feltétlenül lenni, nyilván egyéni adottság kérdése, de azért sporttal lehet ezen segíteni, hogy erősödj. Egy férfi is kaphat sérvet, nem kell sok egy gerincsérüléshez, eleve sokan rosszul ülnek, rossz technikával emelnek meg akár egy nehezebb bevásárlótáskát.

Szerintem ne keresd a választ, hogy hogyan érezd jól magad nőként. Inkább azt találd meg, hogy emberként, te egyénként hogyan tudod jól érezni magad.

2020. nov. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%

Én pont az ellentéted vagyok; rühellnék férfinak lenni. Kb minden a férfi léttel kapcsolatban elborzaszt, szóval tessék, véleményem szerint ezért a női lét a jobb:

- panaszkodhatsz a menstruáció miatt, de én simán a menstruációt választom, mint azt, hogy a szaporítószervem a testemen kívül lógjon egész életemben, és mindig amikor elmegy előttem egy vonzó ember, félnem kelljen attól, hogy mindenki szeme láttára merevedésem legyen

- a férfiak csak izmosabbak, de a testük jóval kevésbé praktikus. logikusan belegondolva melyik testet választanád? amelyik pár évtizedig néhány kilóval többet tud megemelni, vagy azt, ami tulelesre rendezkedett be (tovább élsz, kevesebb genetikai betegségekre leszel hajlamos, nagyobb valószínűséggel élsz túl éhínséget és komolyabb betegségeket, stb stb)

- genetikailag a férfiak gyakorlatilag egymás klónjai, majdnem mindegyik ugyanolyan míg a nők egyediek, mindegyikünknek majdnem teljesen egyedi felepitese van ( [link]

Ezek után tényleg miért akarnék férfi lenni?

- nőként ha szégyenkezni akarsz a nemed miatt akkor max olyan dolgok miatt szégyenkezhetsz, hogy jaaj a mai nők túl sokat szexelnek, és túl sokat kelletik magukat a neten (ergo olyan dolgokat rónak fel nekik, amikkel senkinek sem ártanak)

férfiként viszont olyan dolgok miatt szégyenkezhetnél, mint hogy a te nemed felelős az erőszakos büntettek 90%áért, a férfiak a gyilkosok sorozatgyilkosok, pedofilok, parafilok, erőszaktevők, szektavezérek többsége, plusz még a bolygón lévő életet elpusztito iparok vezérei is ők.

- a férfiak evezredekig próbálták agymosni a nőket, hogy tökéletes szolgák és inkubatorok legyenek, de mégis. Abban a pillanatban, hogy megadatott nekünk a szabadság, ez a generációs agymosas rögtön elkezdett kikopni belőlünk.

Több tanult nő van, mint férfi, több dolgozó nő van, míg több munkanélküli férfi, és szinte minden területen jobban teljesítenek a nők, mint a férfiak, annak ellenére, hogy az emberek szexizmusaval is meg kell birkozniuk ( [link]


[link]


[link]

Miert akarnék ahhoz a nemhez tartozni ami csak akkor képes komolyabb sikereket elérni, ha valaki a magánéletben a gondját viseli, mintha csak egy csecsemő lenne? Mindig amikor egy hú de zseniális férfira nézek a történelemből, tudom, hogy ez sem főzte a saját ételét, nem mosta a saját ruháit, nem tisztította a saját lakását, és ezért volt annyi ideje tanulni, gondolkodni. Úgy könnyű a saját dolgoddal foglalkozni, ha közben az életedért való felelősséget másokra tolod mint egy parazita.

Azok a nők, akik ma elérnek valamit, és bizonyítják, hogy a nők jobbak az adott területen úgy teszik ezt, hogy saját magukról gondoskodnak. Szóval megint: miért hinném, hogy a férfi lét az emberség etalonja? :)

- plusz a férfiak gondolkodása rendkívül egysiku, pláne ha nőkről van szó. minden a párzáshoz vezet vissza a többségük fejében. az, hogy élhető-e az életük azon múlik, hogy szexhez jutnak-e. Ha nem jutnak szexhez akkor vagy feljönnek a netre hogy ráhányják a világra a sovinizmusukat, vagy pedig a szeretetből, vagy testi szenvedélyből létrejövő szexet kiváltják prostitúcióval, amikor a nő amúgy hozzájuk sem akarna érni, de pénzért mégis megteszi. Nem akarok soha abban a mentális állapotban lenni, hogy vonzó legyen számomra, hogy szenvedély nélkül, pénzért fekudjenek le velem.


Az egyedüli problémák amik miatt tényleg rossz nőnek lenni a férfiak miatt van. Szexista nevelés, erőszak, elnyomás, elérik, hogy a dolgok amikben a testednél fogva te vagy jobb, ne tűnjön olyan nagy érdemnek, mint amiben ők jobbak, magukat állítják be a teremtés koronajanak, stb.

2020. nov. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

Én csak simán az életet szeretem. Szeretek barátkozni, új embereket megismerni, közvetlen vagyok és nyitott. Emellett próbálok mindennek örülni, mindenben meglátni a szépet. Azt, hogy nőnek születtem (és szerencsére nem vagyok bányarém) csak plusz jó dolognak tekintem az életben, nem ekörül forog az életem.


Ha belegondolok rengeteg hátránya van a női létnek (ahogy biztosan a férfiaknak is), de nem erre koncentrálok. A menstruációt szerintem mindenki rühelli, pláne, hogy én akkor 2 napig könnyes szemmel, magzatpózban fetrengek az ágyon, mert felkelni sem bírok.


De szeretem, hogy van férjem, szeretem, hogy mindenhol normális, kedves és udvarias férfiakkal találkozom, szeretem hogy jól nézek ki. Szülni nem kötelező, normális kapcsolatokban meg -ahol mindkét fél dolgozik-feloszlik a házimunka.


A szex pedig más kérdés, az, hogy nem volt soha orgazmusod, talán a partnereid hibája is, de fejben is dől el a dolog.


Próbáld meg egyszerűen csak élvezni az életet attól függetlenül, hogy milyen nemű vagy!

2020. nov. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%

Én is undorodom a szüléstől, de szerencsére (a felelősségteljes védekezésnek köszönhetően) sosem estem teherbe. Pedig 5,5 éve már elég aktív a szexuális életem.


Egyébként én a külsőm alakítását szeretem, lehetek anélkül *csillogás* glam *csillogás*, hogy kinevetnének, esetenként meg is vernének. Szerintem az lenne a normális persze, ha egy férfi is sminkelhetne, amennyiben ő szeretne, de a társadalom még nem tart ott.

2020. nov. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A terhesség es menstruáció ellen létezik a hormonos spirál. Mindkettő kíntól megszabadít!
2020. nov. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!