Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek a maximalizmus jó...

Szerintetek a maximalizmus jó vagy rossz? Mit gondoltok a maximalista emberekről?

Figyelt kérdés
2020. nov. 23. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó a maximalizmus egy bizonyos szintig. Viszont vannak túlzott maximalista emberek, van az a kategória ami már nem egészséges.
2020. nov. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Attol függ, hogy lènyegi látàsa van e. Es hogy megtartja e magànak a dolgait vagy nekiéll követelözni. Mert ha pl egy vezetö hülyeségekben követelözne, az nagyban irritàlo akadàlyozo tenyezö es a lényegi munka rovasara is mehet
2020. nov. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A maximális hatékonyságra törekszem, a tökéletes végeredmény ritkán sikerül.
2020. nov. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő, pozitív és negatív oldala is van. Ha valaki szélsőségesen maximalista, az már inkább rossz.

Én is maximalista vagyok és én azt tapasztaltam, hogy jó ez, csak meg kell tanulni kezelni. Pl. segít abban, hogy kitartó legyek, mindig jó minőségű munkát adok ki a kezemből és igyekszem a lehető legjobban teljesíteni, amik azért elég jelentősen hozzájárulnak ahhoz, hogy elérjem a céljaimat. Viszont ott a negatív oldal is. Nekem régebben problémát okozott, hogy néha már irracionális elvárásaim voltak magammal szemben, amit persze nem is tudtam teljesíteni és így hiába sikerült az adott dolog, nem tudtam neki igazán örülni, mert csalódott voltam, hogy miért nem lett jobb, XY bezzeg ügyesebb volt nálam és ehhez hasonlók. Sok feszültséget és stresszt tud ez generálni, ami meg tudja keseríteni az ember életét. Ma már ezeket sokkal jobban tudom kezelni, nem várom, hogy mindenben tökéletes legyek és könnyebben elengedem a jelentéktelen dolgokat. Így inkább a pozitív oldalát élvezem, a negatív oldala pedig már nem vészes.


Nincs általános véleményem a maximalista emberekről, mert a személyiségük ettől még lehet bármilyen. Munka során jobban örülök ha olyannal kell együtt dolgoznom, aki legalább egy kicsit az, mert akkor legalább biztosra vehetem, hogy a képességei szerint jól fog teljesíteni, megbízhatóbbnak érzem ilyen téren.

2020. nov. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Addig jó, amíg ezt nem nyomod rá másokra, főleg gyerekedre. Oké, ha próbálod kihozni a maxot mindenkiből, de 110%-ot ne préselj ki. Magadból se, mert a magánéletedre és egészségedre megy.
2020. nov. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Őrá nézve jó-, de rossz dolog is. Jó, mert törekszik mindig a feladat, a probléma tökéletes megoldására. Hátránya, ha ő maga ezt túl, full komolyan veszi, és elvesz a részletekben.

Külső környezet azonban nem feltétlen veszi jó néven, mert strébernek gondolják, vagy épp a feladattudatosságát kihasználják.

2020. nov. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
káros.nekem a gyerekkorom baszták ezzel szét
2020. nov. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem káros. A kívülállóknak is és saját magának az illetőnek is. A kívülállóknak azért, mert előfordulhat, hogy tőlük is a maximum az elvárás, ilyenkor jönnek a cseszegetések. Saját magára nézve is káros, mert oké hogy jócskán van hajtóerő a jobb teljesítmény felé, de senki sem teljesen tökéletes, és ha egy maximalista ezzel szembesül akkor alulértékeli magát, jönnek a frusztrációk stb. Ezzel saját magát felemészti vagy másokat is - pl. ha másokon vezeti le.

A maximalista emberekről meg azt gondolom, hogy jót tennének saját maguknak, ha néha-néha megelégednének kevesebbel is.

2020. nov. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Attól függ kinek,mikor,mennyire.Bizonyos helyzetekben lehet előnyös,ha ésszerűen mérlegelve van.De,hogy egy példát mondjak,főnököm maximalista és semmire nem megy vele,meg akarja csináltatni velünk azt,ami már kész van egy napja,csak rá kéne néznie,azzal,hogy cs-szegeti a dolgozót,csak fölösleges feszültséget teremt,saját magának is.
2020. nov. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem rossz, ha az ember soha nem lehet elégedett magával. Saját magára a legkárosabb, de a gyereknek is szenvedés.
2020. nov. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!