Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az a kérdés az életetekben,...

Mi az a kérdés az életetekben, ami régóta foglalkoztat, de sosem tudtatok még rájönni?

Figyelt kérdés
Nem ilyen alapvető dolgokra gondolok, hogy az élet értelme, mi van a halál után stb.. Hanem olyanokra, amik a körülöttetek lévő dolgok/történések/összefüggések alapján vetődtek fel bennetek.
2020. nov. 23. 23:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

1, Népünk miért ilyen, amilyen?;

2, A kínaiak miért hallgatnak a saját vírushelyzetükről, illetve, hogy valójában mi is történt náluk?;

3, Mi lesz ezzel az országgal, néppel?;

4, Saját magamra is lenne kérdéseim.

2020. nov. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%

Hú, van pár. Az élet értelme is, de írtad, hogy azt hagyjuk.

Nekem alapvetően az emberek viselkedése érthetetlen sokszor. Mármint, oké, mindenre rálehet húzni, hogy ostobák, de ennyire?

Pl. sokan azt mondják, hogy a maszk miatt nem jut elég oxigénhez egy egészséges ember. Ha így lenne, akkor már rég meghaltak volna az utcákon és boltokban, mégsem ez történt. És mégis elhiszik...

2020. nov. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
78%

2: nem jut ELÉG oxigénhez az ember. Ami azt eredményezi, hogy a sok sík elkezdi totál benyalni a köztévé által mondott dolgokat, és mindent elhisz, "meraszontákatévékettőn". Aki lehúzza egy picit a maszkot, az belelát ezekbe a "bombabiztos" intézkedésekbe (lásd: focimeccs>koncert, nyáron elbújik a vírus, vagy a kedvencem, az új nyugger idősáv), elkezd gondolkodni, és nem birka módjára ugrik fejest a szakadékba. Na, ezt nem szereti az Új Világrend, ezért próbálja ráerőszakolni a maszkot az ő orrára is, hátha elbutul annyira, hogy befolyásolható legyen.


Mindegy is, de remélem, hogy akik túlélik ezt a háborút (mert háború dúl, pszichológiai hadviselésnek hívják), valami szebbet építenek majd, mert ez, ami most van, valami undorító.

2020. nov. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

#4: Köszi, hogy jöttél példának!

Miért ne jutna elég oxigén az emberhez a maszktól? Miért nem lesznek tőle tömegesen rosszul az emberek? Miért tudok benne sportolni?

Köztévét nem nézek, meg tv2-őt sem. A maszk hordása pedig nem befolyásolja az intelligenciát.


Nos, kérdező, a #4-es szintje az, amit nem bírok megérteni, pedig érdekelne. Olyan, mintha felnőttként szeretne valami kalandjátékot játszani, csak ő komolyan is gondolja ezt. Nyilvánvaló tényeket nem bír és nem is akar megérteni, mert azok nem illeszkednek a saját kis játékvilágába. Na, ezt a szintet nem bírom megérteni.

2020. nov. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Miért hisznek el az emberek mindent, amit a hírekben mondanak nekik? Csak mert a tévében ezt vagy azt mondták attól még miért lenne igaz? Azt is ugyanúgy emberek, hatalmak irányítják, akiknek érdekeik vannak. (Nem a vírussal kapcsolatos hírekre célzok mielőtt valaki azt hinné)

Ki és miért ölte(ölette) meg Kennedyt és Lincolnt? A többi meggyilkolt elnökről ne is beszéljünk.

Bill Gates miért úszta meg, hogy néhány éve azt mondta oltásokkal akarják drasztikusan csökkenteni az emberi populációt?

Miért titkolják Nikola Tesla egyes találmányait és miért nem kaphatott szabadalmat rájuk?

Az MTA miért ragaszkodik még mindig a finnugor elmélethez, mikor külföldön már rég megdöntötték?

Milyen nemzetiségüek voltak azok a zsidók, akiket Mózes kivezetett?

Hol volt az Édenkert?

Mit rejtenek az óceánjaink, amit még nem tudunk felfedezni?

Mi rejtőzik a több ezer kilóméteres Tayos-barlangban, kik és hogyan építették?

Hogy lehet azt feltételezni egy népről, hogy eredetileg nem volt vallása, csak átvette egy másik népét? Belegondolni is abszurd.

Miért olyan kíváncsi természetű az ember, hogy reggelig írhatna kérdéseket, és nem fogyna el? :)

2020. nov. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
76%

Nyilvánvaló tény az, hogy már egy éve tart a maszkabál, és mégis "emelkednek az esetszámok". Ez a játék, nem az, amit én csinálok. Gratulálok, hogy te tudsz benne mindent is csinálni, mások meg nem, mert alapból feszélyezve érzik magukat attól, hogy rájuk erőltetnek egy olyan (ruhadarabot?) eszközt, amit nem akarnak felvenni csak azért, hogy - elvileg - megvédjenek másokat ettől a hihetetlen halálos (0,3% talán???) vírustól.


Az ötvenes években nagyanyáink leütöttek három orosz katonát, mire a negyedik leteperte és megerőszakolta őket, most meg pelenkát teszünk az arcunkra, nehogy belázasodjunk. Tényleg szégyen lett az emberiség.

2020. nov. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%

Látod kérdező, ez még az, amit nem értek. Elkezdtünk a felhasználóval egy témát. Leírta, hogy az nem úgy van. Leírtam példaként, hogy miért nem okoz oxigénhiányt a maszk...

Erre teljesen másról kezd el írogatni. Számomra érthetetlen, hogy ennyire logikátlan dolgok, hogy állnak valaki fejében egymást követő gondolatokká.

2020. nov. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
91%
Ja, de a kérdésre is válaszolnék: kinek támadt az az ötlete, hogy a meggyilkolt csirkét a saját sarjába forgassa, majd kisüsse?
2020. nov. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:

"Nos, kérdező, a #4-es szintje az, amit nem bírok megérteni, pedig érdekelne. Olyan, mintha felnőttként szeretne valami kalandjátékot játszani, csak ő komolyan is gondolja ezt. Nyilvánvaló tényeket nem bír és nem is akar megérteni, mert azok nem illeszkednek a saját kis játékvilágába. Na, ezt a szintet nem bírom megérteni."


Én úgy érzem, itt kezdett másfelé menni a vita, a személyeskedésről - amit én nem léptem meg - ne is beszéljünk.


"Nyilvánvaló tény az, hogy már egy éve tart a maszkabál, és mégis "emelkednek az esetszámok". Ez a játék, nem az, amit én csinálok."


És itt írtam le, hogy más miért érzi úgy, hogy neki oxigénhiányt okoz.


Azt külön sajnálom, hogy a #4 válaszom cinizmusát nem érted.

2020. nov. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
93%

Na, ezt elnéztem.


"alapból feszélyezve érzik magukat attól, hogy rájuk erőltetnek egy olyan (ruhadarabot?) eszközt, amit nem akarnak felvenni csak azért, hogy - elvileg - megvédjenek másokat ettől a hihetetlen halálos (0,3% talán???) vírustól."


Szóval, itt írtam le.

2020. nov. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!