Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha lenne időutazás, legszívese...

Ha lenne időutazás, legszívesebben melyik korba látogatnátok el és miért? Van olyan, ahol ott is maradnátok? Ha lehetőségetek lenne megváltoztatni valamit a történelemben, mi lenne az és miért?

Figyelt kérdés

2020. nov. 25. 00:54
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

1880-ba vagy 1890-be mennék vissza. Hogy miért, mert a korabeli társadalom alakította ki az emberi civilizáció krémjét, és azóta csak negatív változások történtek.


Sokat elmond az a tény, hogy 1910-ben felszálhattál egy vonatra Londonban, és pár nap múlva Moszkvában ébredhettél, anélkül, hogy bárki megnézte volna az irataidat. Sőt, úgy 1870-től az útlevél és a vízum inkább ódivatú formaságnak számított, mint szükséges intézkedésnek.


Aztán jött az I. világháború és tönkretett mindent, nácizmus, kommunizmus, hagyományos vallási élet elvesztése, monarchiák, királyságok, birodalmak összeomlása.


Hogy mit változtatnék meg? A belsőégésű motorok feltalálását, és az első világháború kirobbanását akadályoznám meg. Ezek előt annyira magas szellemi és erkölcsi szinten voltunk, ami manapság már elképzelhetetlen.

2020. nov. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

nem, ez csak egy illúzió ez hogy magas erkölcsi szinten voltunk. sokkal több prostitúció volt, sok nemi betegség, stb. az a sok zabigyerek.

nagyon sok, a mai szemmel durva dolog volt, testi fenyítés, ilyesmik.

2020. nov. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

Kizárólag a jövőbe. A múltban az emberek kevesebbre tartanának annál, aki vagyok, és erősen korlátozva lenne minden cselekedetem, ha életben akarok maradni. Plusz baromi kényelmetlen lehet az élet pl lehuzhato wc, és csapvíz nélkül.


Ha viszont csak a múltba mehetnék vissza, akkor visszamennék akkorra, amikor a kereszténység betette a lábát Európába, kiirtva a helyi gazdag és színes hitvilágot, és megakadályoznám valahogy.

2020. nov. 25. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Hát én nőként nem szívesen mennék nagyon messzire vissza, mert örülök, hogy most vannak jogaim, nem házasítanak ki a szüleim érdekből, stb. :D

De nagyon szívesen megnézném, hogy a kőkorban hogy éltek az emberek, de aztán jönnék is vissza azzal az időgéppel :D

2020. nov. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
1990-be mennék vissza, - és szívem szerint ott is maradnék, amíg csak élek. Volt menyasszonyom, aki szeretett. Volt egy viszonylag stabilnak mondható, jó állásom. A világ legjobb munkaidő beosztásában dolgoztam. Nem kerestem kiemelkedően, de nem volt ennyire erőszakos, érzéketlen, monoton, gépies, bizonytalan, jellegtelen az engem körül vevő világ. Játszottam egy amatőr együttesben is, amely a maga szűk körében sikeresnek mondhatta magát. Nem cseszegetett senki, semmiért, semmivel és nem mesterkedett senki azon a vonalon, hogy minél több adatomat szerezze meg, - majd tele szarjon mindent elérhetőségemet a kisstílű fekáliájával. (Ennek a mai megfelelője: "reklám".) Nem túl magas színvonalon, de békében éltem az életemet, mint hal a vízben - és nekem ma sincs többre igényem, de még sem részesülhetek ebben a nem túl bonyolult feltételrendszerben.
2020. nov. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A honfogalás idejére es ezt változtatnám meg: Őszintén rábeszélném a honfoglaló magyarokat hogy menjenek még nyugatabra mondjuk a mai svájc területére (tekintve hogy akkoriban a miénk volt az egyik legsikeresebb "haderő" így a franktól elszedhettül volna azt a területet és a törökök nem foglalnak el minket 150 évre a habsurgokkal jó viszonyt ápolunk az első világháborúba semlegesek maradunk a másodikba szintén a sok ország felpénzel minket a hidegháborúban a nyugathoz tartozunk talán kapunk a marshall segélyből (bár akkor már minek) bevezetjük az eurót magyarországon a világ egyik leggzadagabb és legjobb életszínvonalú országává válunk ma gyönörű helyekkel erős pénzel jó életszínvonallal
2021. okt. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!