Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sikeres férfi szükségszerű...

Sikeres férfi szükségszerű hogy lekezelően bánjon más férfiakkal?

Figyelt kérdés

Akik mondjuk főleg anyagiakban nem olyan sikeresek?


Úgy vettem észre hogy van egy ilyen típusú kimondatlan "elvárás" hogy a "pórnéppel" nem illik vegyülni ha már egy férfi ilyen magasra jutott.


Nem illik pénzt adni a hajléktalannak, pénzzel kisegíteni barátaidat vagy haverjaidat, vagy kölcsönadni egyik jó barátodnak a kocsidat, hogy ő is menő kocsival vihesse a barátnőjét.


Mert hogy "dolgozzanak meg ők is a sikerért" és ne más hátán kapaszkodjanak meg és élősködjenek.



2020. nov. 25. 11:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én aránylag sikeres vagyok, de nem bánok lekezelően másokkal.

"Nem illik pénzt adni a hajléktalannak" - Ezzel egyetértek. Nem akarom támogatni az életmódját azzal, hogy pénzt adok neki. Ez a kölcsönadás meg... Attól, hogy sikeres valaki, miért lenne kötelező neki kölcsönadni másoknak? Nem értem. Kocsimat pl. sose adnám kölcsön, főleg nem csajozni. :D

2020. nov. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

# 1


Az miért fontos neked hogy "főleg csajozni" nem adod kölcsön?

2020. nov. 25. 11:40
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha azért kell az autó, mert neki nincs és sok cuccot kell szállítania, akkor ok. De az, hogy más tollával ékeskedjen, az számomra alapból visszataszító és ezért nem is támogatom.
2020. nov. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

# 3


De ha engem nem zavar hogy az én "tollammal ékeskedik" akkor miért zavarja más embereket hogy kölcsönadom?


Számodra miért visszataszító, hogy pl. a legjobb barátodnak kölcsönadnád a luxusautódat, mert ő mondjuk nem milliomos?

2020. nov. 25. 12:13
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem normális embereknél nincs semmi ilyen elvárás. Sok tehetős ember adakozik, de anonim módon. Miért hiszed azt, hogy aki tehetős/gazdag az luxusautóval jár? Ez sokakra nagyon nem igaz, direkt átlagos autót választanak, hogy ne legyenek feltűnőek. Szerintem, aki direkt mutatja, hogy mennyire jól megy, annak nem megy igazán. Hiszen az a pénz hiányzik a bankszámlájáról. Magyarországon pedig, aki tényleg megteheti nagyon kicsi réteg, annak pedig van annyi esze, hogy normálisan él, nem újgazdag allűröket vesz magára. Szóval ne általánosítsunk!
2020. nov. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Az nem lekezelés, ha nem engedem, hogy az általam elért eredményeken fellépkedve játszd mások előtt az eszedet. Sikeres akarsz lenni? Tényleg dolgozz meg érte - már csak azért is, hogy megtanuld, milyen eredmények mögött milyen munka van!
2020. nov. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

# 6


Mi az oka hogy nálad arroganciát okoz önmagában ennek a témának a felvetése?


Bennem a siker éppen hogy harmóniát, nyugalmat és békét okozott és örömmel osztom meg barátaimmal amim van.


Amikor kölcsönadom pl. az autómat egy barátomnak akkor fel sem vetődik bennem hogy ő "meg akarja játszani az eszét" mások előtt, hiszen én sem játszom meg.

2020. nov. 25. 13:04
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
"hogy ő is menő kocsival vihesse a barátnőjét" - de, felmerül.
2020. nov. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én meg úgy vettem észre, hogy gyakran a "pórnép" elvárása, hogy akinek jól megy az adjon és adjon miközben ő nem tesz azért, hogy jobb legyen.

A kölcsönadással kapcsolatban a Belga együttes Az a baj című számának egyik sora jutott eszembe

"De nem adok, az is baj Adok, azt megszokod, az a baj"


"dolgozzanak meg ők is a sikerért"

Ezt általában akkor mondja a másik, ha tudja, hogy a másik is el tudná érni amit ő, csak erőt kellene vennie magán.

2020. nov. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem szükségszerű. Sőt, aki lenéz másokat, akár sikeres, akár nem, annak még dolgoznia kell saját magán.


De: kocsit kölcsönadni villogni minek történne? Villogjon mindenki azzal, ami neki van. Akár kocsi, akár külső, akár valamilyen képesség.

Mindenkinek van valamije, vagy ha nincs, akkor kifejleszthető, megszerezhető.


Pénzt adni annak célszerű, aki él a lehetőséggel, nem pedig ingyenmannának tekinti. Megszorult embereknek főleg, akikről feltételezhető, hogy a maguk épülésére költik el.


A vegyülés részéről annyit, hogy az ember mindig azokkal tölti a legszívesebben az idejét, akikkel egy hullámhosszon van. Elsősorban nem anyagiakban, hanem szellemiségben és felfogásban, hiszen a gazdagok között is vannak kőbunkók, és a kevésbé tehetősek között is értelmes, fejlődni akaró, nyitott emberek.

2020. nov. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!