Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bárki képes lenne elvégezni...

Bárki képes lenne elvégezni egy orvosi egyetemet, vagy erre születni kell?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy házaspár mindkét tagja orvos. Örökbefogadnak egy olyan gyereket, akinek a vérszerinti szülei lecsúszottak, nem végezték el a 8 általánost sem. (Ezzel nem akarok megbántani senkit).

Nyílván az orvos szülők meg fognak követelni bizonyos dolgokat az örökbefogadott gyerektől, sokkal többet, mint amit a vérszerinti szülők követelnének meg.


Ezt a feltevést azért így írtam, hogy ezzel tudjam szemléltetni azt, amit valójában kérdezni akarok.


Az örökbefogadott gyerek el fogja tudni végezni, vagy örökli a vérszerinti szülőktől azt a világnézetet, amit a szülők képviselnek?



2020. nov. 25. 20:46
A kérdező szavazást indított:
Bárki képes elvégezni, csak a szorgalmon múlik
Erre születni kell, nem képes rá mindenki
79 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
77%
A kognitív képességeknél Kb 70% a hozott örökségtől függ.
2020. nov. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
73%

Én Kandót végeztem, de úgy gondolom, hogy az Orvosira kellett volna mennem. Én magamról tudok beszélni: Közép iskolában is a fősulin is "nagyon lazán vettem a tanulást". Amit muszáj volt megcsináltam, ha lehetett a szünetben. Ha rendesen foglalkoztam volna a tanulással, szerintem a középsuliban is a fősulin is kényelmesen meglett volna a 4-es feletti átlag.


Kis utánajárással: 120 körüli IQ-vaql és sok szorgalommal bárki el tudja végezni. A bejutáshoz nem ártanak az orvos szülők.

2020. nov. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
90%

Nekem a volt osztálytársam egy igen gazdag család tagja volt, akik mindenképpen fogorvost szerettek volna a lányukból. Ahol tudták segítették, külön tanárokhoz járatták, stb. Két órás kémia plusz órái voltak, már elsírta magát a külön tanár előtt, annyira nem ment neki. Emellett én is érzékeltem hogy kicsit butácska, akármennyit is tanul.

Végül nem sikerült bekerülnie egyetemre sem. Pedig szerintem ő szorgos volt nagyon, mindig készült rendesen az órákra, emellett 3 tanárhoz járt segítségért is, úgyhogy megvoltak az esélyei. Gondolom kell az, hogy ráérezzen az ember, persze lehet erőltetni is valamit, de az nem hoz feltétlen gyümölcsöt.

2020. nov. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%

Nyilván mindenkinek vannak gyengeségei, erősségei. De rengeteget számít a szülői háttér, kinél mit hogyan "várnak el" hogy nevelik, hogy tanítják.


Legjobb példa a Forma 1-es pilóták. Nyilván vannak kimagasló tehetségek, és vannak kevésbé jók, vagy vannak akik szorgalommal hoznak egy átlagos szintet. Csak hogy mindegyikükben az a közös, hogy általában már kisgyerekkoruk óta erre "nevelik" őket, 4-5 évesen már versenyeznek, és 17-18 évesen már sikereken vannak túl. Míg átlag ember 18 évesen szerezhet egáltalán jogsit és lehet utána évekig kocsiba se tud ülni.


Aztán megint más az, hogy valaki elvégez egy szakot, és más az, hogy adott esetben dolgozik is benne.

2020. nov. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%

Top nehéz szak, hihetetlenül sokat kell magolni, sok tudást fejben tartani.



Én nehezen tanulóként és valószínűleg enyhe figyelemzavarosként állítom, hogy ide a szorgalom nem elegendő.



Mindig sokat tanultam, szerintem nálam ez már beteges. Mármint tényleg sokat tanultam. Nagyon sokat.

Innen mondom, hogy nem végezhető el mindenki számára minden szak. Egész egyszerűen a nap 24 órája nem elegendő rá.

2020. nov. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
96%
Az, hogy hova születsz sok mindent meghatároz, és itt nem kizárólag a genetikai adottságokra, hanem például a környezeti hatásokra is lehet gondolni. Ha adottak a feltételei annak, hogy az illető kizárólag a tanulásra koncentráljon, a környezete támogatja és motiválja ebben akkor lényegesen jobbak az esélyei. De ha a suli mellett minden nap dolgoznia kell, vagy a kerben kapálni, fát vágni hogy be tudjanak gyújtani estére, közben a 4 testvérével nyomorog egy szobában és majdnem rájukdől a ház, úgy lényegesen nehezebb. Persze olyan is van, hogy valakinek minden lehetősége adott és mégsem tudja elvégezni, mert nem olyanok a kognitív képességei. Valamilyen szempontból tehát születni kell a dologra, de nem csak erre, hanem szinte mindenre.
2020. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
91%

Ha megvan hozzá a családi/anyagi háttér és érdekli is, akkor nagy szorgalommal igen.


Nem feltétlenül buta az, aki nem tanulja/csinálja azt, ami nem érdekli.


Egyébként volt a városunkban olyan orvos, aki annyira tehetségtelen volt a gyakorlatban, képtelen volt diagnosztizálni, hogy végül önként pályátmódosított. Pedig ő is kijárta az orvosit, nem is rúgták ki.


Ahhoz viszont már kell valami plusz, hogy valaki tehetséges orvos legyen. Viszont ez szerintem akármelyik foglalkozásról elmondható.

2020. nov. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
50%

Születni kell erre. A peldadban szereplo gyermek valoszinuleg nem lenne ra kepes.

Bar a 2-es kommentelo okfejteset se ertem, hogy neki miert kellett volna orvosira menni azert, mert a Kandoban meg vmi szakkozepiskolaban harmas tanulo tudott lenni minimalis tanulassal. Azert gondolom hogy szakkozep, mert kozepsulikent emlegeti, nem gimikent. Na most az orvosira altalaban szinvonalas, kemeny gimikbol szokas jelentkezni. Aki meg nem igazan okos, az eleve be se kerul ezekbe a gimikbe 14 eves koraban.

2020. nov. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
72%

én ismertem ilyet,hogy fiatal korától az orvosira készült.

aztán eü szakközépben elmentek ugye a boncterembe...és addig tartott ez nála,ott és akkor véget is ért.

2020. nov. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
85%
Engem eléggé zavar a vér látványa és sokkal több időt kell tanulnom mint másoknak,lassabban csinálom a dolgokat is szóval én nem sok esélyt adnák rá.
2020. nov. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!