Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mekkora jelentősége van,hogy...

Mekkora jelentősége van,hogy valaki jobb- vagy balkezes?

Figyelt kérdés
Ismertek balkezes embereket személyesen?Ismertek olyat,akik mindkét kezüket használják?(mindkettővel bármit,vagy ezt ezzel,azt a másikkal)

2020. nov. 26. 02:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét kérdésedre igen a válaszom. Balkezes az apai nagyapám, "kétjobbkezes" pedig én vagyok. Igazából az íráson kívül ugyanúgy kézre áll nekem minden a bal kezemmel is, meg a jobb kezemmel is, időnként a balt szoktam használni elsődleges műveletek elvégzésére, ha kényelmesebb úgy. Az, hogy van-e jelentősége, hogy valaki melyik kezét használja elsődlegesnek, az például az egérvásárlásnál számít (legalábbis most ez jutott eszembe), mert a legtöbb egér jobb kézre lett tervezve. De biztos máshol is számít...
2020. nov. 26. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Az egerek alapbeállítása a jobb kézhez van igazítva,amit meg lehet változtatni.
2020. nov. 26. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
#1 -> #2 Igaz, ez minden egérnél így van. De én a kialakítására gondoltam, nem a szoftveres részére. Nekem perpillanat két egerem van például, amiből az egyik egy középkategóriás Gamer egér (Logitech G402), a másik meg egy egyszerű irodai egér a Media-Tech-től. A G402 csak jobbkezeseknek jó, balkézzel használhatatlan az amorf formája miatt. De az irodai egereket mindkét kézzel lehet használni. Aki balkezes, az bajban van, ha komolyabb, Gamer egeret szeretne venni, mivel a legtöbbet jobbkezeseknek tervezték.
2020. nov. 26. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Annyira nem ismerem az egereket,és nem gamer-kedek,de biztos vannak kivételek.Én pl.jobb kézzel használok egy ergonómiai egeret.Jobb kézzel írok eszek,ballal dobok,és ha boxolnék azt is ballal tenném,és ha fociznék akkor ballal rúgnám a labdát :)
2020. nov. 26. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy a gáz....

Balkezeként nem használhatok tőltőtollat. Másban nem éreztem hátrányát.

Egyébként jobb kézzel egerezek.

2020. nov. 26. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én balkezes vagyok, de az egeret például jobb kézzel kezelem, minden mást a bal kezemmel csinálok.
2020. nov. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent jobb kézzel vagy lábbal csinálok, de bal kézzel írok és rajzolok.
2020. nov. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek balkezest.

Mindig kérdezik tőle, hogy "Balkezes vagy?", mintha nem lenne egyértelmű, mikor azzal ír/rajzol.

Írás/rajzolás közben mindig maszatolja össze a kezét, bár azt én is, hiába hogy jobbkezes vagyok. De más jobbkezesnek valahogy nem annyira tintás/grafitos a keze, mint nekem. :D


Inkább jobkezes vagyok, mint kétkezes, de pár dolgot úgy csinálok, mint a balkezesek.

2020. nov. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
70%
Ez az arab írás,legalábbis gondolom az arabok bal kézzel írnak inkább.
2020. nov. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#9

A székely–magyar rovásírás is jobbról balra van, de nem azért mert régen több volt a balkezes, hanem azért, mert akkor nem úgy írtak hogy elmaszatolják.

2020. nov. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!