Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Homofób lennék?

Homofób lennék?

Figyelt kérdés

Röviden, tömören annyi, hogy ha két azonos nemű párt látok egymás kezét fogva sétálni vagy csókolózni akkor ilyen kellemetlen érzés fog el. Megnehezedik a légkör és igyekszem minél gyorsabban eltűnni onnan közben a fejembe olyan mondatok képződnek, hogy "úristen, nekem ez már sok"


A velem azonos nemű ember érintésétől pedig egyenes rosszul vagyok. Kiráz a hideg, összeszorítam a fogam és igyekszem visszatartani az indulatot, hogy elküldjem melegebb éghajlatra.

Hálistennek nagyon ritka amikor ilyen történik de sajna előfordul akár fodrásznál (ott csak a nyakam zavar) vagy bármi egyéb dolog miatt. Még tavaly suliba az egyik velem azonos nemű osztálytársam szórakozásból megsimogatta a kezem én meg kis híján képen vágtam.


Soha nem mondtam ezt senkinek illetve nem is adok neki feltűnést de gondoltam itt névtelenül csak rákérdezek.


Homofóbia elítélt jellem, ettől függetlenül mintha úgy érezném, hogy a szívem mélyén az vagyok. De nem tudom, hogy így annak mondható e. Szerintetek?



2020. nov. 26. 02:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Az, hogy ilyen erős dühöt érzel az azonos neműek érintésétől, inkább arra utal, hogy homár vagy, csak nagyon elfojtod magadban.
2020. nov. 26. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Dehogy vagyok homár, pont erről beszélek, hogy rosszul vagyok ettől.
2020. nov. 26. 02:39
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Az első válaszoló, cdak ilyen zsebpszichológus nem kell komolyan venni.


Igen mondhatjuk, hogy homofób vagy.


Ha az undorhoz nem tartozik bántó szándék nincs vele gáz.

2020. nov. 26. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%

Pontosan azt érzed, mint az egészséges emberek 99%-a, nincs evvel probléma.

Csak nem értem, amikor az azonos neműekhez hozzáérnek a másik nemből, ők miért nincsenek rosszul annyira, hogy átérezzék, mit érez egy normál ember ilyenkor....mielőtt kiötlenek ilyen szavakat, hogy homofób, meg hasonlóak.

2020. nov. 26. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó, a "normál ember" kifejezés szerintem nem megfelelő. Mind mások vagyunk. Ha te az ellentétes nemhez vonzódsz, akkor az ő érintésüktől feltehetőleg nem vagy mindig rosszul, én a saját nememhez vonzódom, ezért én sem leszek rosszul a saját nemem érintésétől. Egyébként azok közé tartozom, akik alapból nem szeretik ha valaki hozzájuk ér, de ettől függetlenül ez nem vált ki belőlem düht, semmiképp nem akárnám elküldeni az illetőt melegebb éghajlatra. Nyilván ez függ helyzettől, személytől is persze, akár lány vagy fiú, nem igazán érdekel. Ezzel a homofób dologgal pedig az a baj, hogy van két teljesen más szemszög, annyi, hogy mi melegek nem kényszerítenénk semmire sem a heterokat (pl. hogy változzanak meg, ahogy a melegekre is rámondják ezt) mert logikus, hogy ez lehetetlen, és elárulok valamit, fordítva is ugyanez a helyzet, csak az elvakult, beszűkült látókörű emberek ezt nem viselik el, képtelenek ebbe beletörődni, a legtöbbjük nagyon elutasító és valamilyen oknál fogva ellenségként tekint ránk. (Lásd: Budaházy Edda) Amúgy már amiatt is egyértelmű, hogy nem műkődik ez az egész megváltoztatjuk őket dolog, hogy ennyi erővel a heterokat is lehetne kényszeríteni bármire, de én mondom, hogy felesleges, mivel ahogy említettem is ez lehetetlen, de akkor miről beszélünk? Ezt még a melegek is tudják. :) Ők ugyanígy éreznek, nem tudnak, nem is fognak ezen változtatni. Na, most gondoljatok bele ha titeket heterokat kényszerítenének a változásra, egy olyan dologra amire nem vagytok képesek, de muszáj, mert így akarja a többség, picit idegesek lennétek miatta nem? :) Személy szerint a pride elleni tüntetés a legkisebb bajom ezek után. Aztán még csodálkoznak, hogy felcsesz néhány homofób ember gondolatmenete. Őszintén nem értem, tényleg jó lenne ha valaki titeket utálna oknélkül, kényszerítene a változásra, csak mert ő és a többség máshogy gondolkodik? vicces példa, de sosem akarnám rákényszeríteni egy hetero csávóra, hogy rakjon meg egy másikat. :D Nekem se mondják már, hogy csajjal csináljam, ha egyszerűen nem megy. Tiszta vicc az egész. A homofóbokkal részben ez a bajom, mikor van egy határozott véleményük az embereknek vagy egy olyan dolog, amit csak ők làtnak, éreznek, és ezt túlságosan is hagoztatják, hogy már pedig ez van, ez a normális más nem lehetséges, ezzel megoldva azt, hogy szegények ne érezzék rosszul magukat egy olyan embertől, aki soha nem ártott nekik, jelenesetben akár két azonosneműtől akik mondjuk meg merték fogni egymás kezét az utcán. :') Tipikus szűklátókörű gondolkodás, de sok egyéb másra is igaz ez a hozzáállás, nem csak a szexualitás kérdésénél fordul ez elő. Sokszor emiatt értelmetlen ezt taglalni, ha valakit nem érdekel az úgyis utálkozik tovább, csinálja csak, én ezeken mindig csak nevetni tudtam, kicsit ki is lennék ennyi felesleges idegeskedés és utálkozás után :D az ilyen embereket csak szimplán el kell engedni van kobb dolgom nekem is, amíg nem süllyedünk Lengyelország szintjére, addig nem érdekel ki mit mond, gondol velünk kapcsolatban, lassan már a heterok többet foglalkoznak velünk, mint mi saját magunkkal. Komolyan nincs jobb dolguk? xD Eddával vagy Dórikával azért adnék valami találkát, miután jót beszélgettünk, felfedném magam, utána hivatalosan is a közellenségük lennék, tiszta poén így belegondolva, és ehhez semmi mást nem kéne tennem, csak annyit mondanom, hogy bocsánat, de én a férfiakhoz vonzódom. :DD Ennyi erővel a vegán emberek ellen is fordulhatnának.
2020. nov. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem is szereted a melegeket vagy a leszbiket, de nincsenek olyan megmozdulásaid hogy leszóld őket vagy bántsd, akkor sztem nen vagy homofób és nem gond. Lényeg hogy siess senkit nem bántani.
2020. nov. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%

Az, hogy kellemetlen érzés fog el, ha azonos nemű párt látsz, az normális, nem homofóbia. A többség így van vele.

Az azonos neműek érintésétől való “rosszullét”, az egy kicsit túlzás szerintem. Az oké, hogy nem szeretnéd, ha a saját nemed taperolna, de egy kézfogás, vagy egy baráti hátbaveregetés se fér bele nálad? Ez egy kicsit tényleg olyan, mintha győzködnéd magad, hogy te mekkora ultra hetero vagy, mert még az azonos neműek érintését se viseled el.

2020. nov. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
16%
Igen, eléggé homofób vagy, ráadásul látens meleg.
2020. nov. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
19%

Ez természetes, mármint annak aki heteroszexuális.

Nekem a gyomrom kifordul ha filmbe is homoszexuális jelenet van.

Nem vagy homofób, csak így reagál a normális ember aberrált jelenségre.

2020. nov. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%
#9 Budaházy, te ne itt trollkodjál, hanem menjél szépen vacsorát főzni az uradnak, aztán szüld meg a mai gyereket!
2020. nov. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!