Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha lelkileg...

Mit csináljak, ha lelkileg minden apróság megvisel?

Figyelt kérdés
Tényleg pitiáner dolgokról van szó. Például ha rajzolok valamit és elrontom, vagy ha venni akarok valamit és elfogy a készletről, vagy ha lekéstem a buszt és várnom kell fél órát, na ilyeneken mind annyira kiborulok, hogy tiszta galálbágyam van meg minden. Mért reagálok így túl mindent?

2020. nov. 26. 22:57
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Attól tartok, hogy nem voltak még komoly, megoldandó problémáid az életben,hogy apróságokon fennakadsz.


Meg kell beszélned magaddal, hogy az élet nem úgy működik, ahogy te előre eltervezed magadban, vagy pillanatnyilag igényelnéd.

Az embernek minden nap számos élethelyzetben döntenie kell, merre felé induljon tovább.

Körültekintőbben kell szervezned a dolgokat. Meg kell tanulnod különbséget tenni a fontos és kevésbé fontos dolgok között.

Ha elment a busz, majd jön másik.

Ha elfogyott az áru, megnézem, hol van még belőle, vagy rendelek előre.

Ha nem sikerül a rajzom, akkor gyakorlom.

2020. nov. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet mert különösen érzékeny vagy. Erősen hatnak rád az dolgok. Felnagyítva észleled az ami másnak egy finom rezdülés csupán. Művészetben ez előny lehet.
2020. nov. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. #1-nek, egyébként az a fura, hogy a nagy problémákat meg különpsen nagy közönnyel kezelem. Mintha fel lenne cserélve bennem a reakcióadás.

Még annyi, hogy hiába tudatosítom, hogy pitiáner dolog, az érzés nem múlik el. És továbbra is folyik a könnyem, meg minden.

2020. nov. 26. 23:09
 4/6 anonim ***** válasza:

ezt ismerem. valahogy kinőttem. tudatosítottam magamban, hogy ennyit nem ér az a busz, stb.


azért még van ilyen, de már sokkal-sokkal kevesebbszer.

2020. nov. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Hülyegyerek szinten ragadtál
2020. nov. 27. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Újrahuzalozás. Én is megcsináltam, korábban baromságokon akadtam ki.


Tudatosítanod kell magadban (aztán pedig elfogadni), hogy az élet nem kéjutazás. Nagyon kevés dolog alakul úgy, ahogyan azt eltervezted, vagy ahogyan az neked kényelmes.


Az összes többi pedig alkalmazkodást követel meg.


Csak ma már a buszt késed le, és nem a kardfogú tigris tör az életedre, miután megette a haverodat a szemed láttára.


Két választásod van:


- nehézzé teszed saját magad számára az alkalmazkodást

- megkönnyíted saját magad számára az alkalmazkodást


Például előre készülsz a bekalkulálható váratlan esetekre, és jobb programot találsz ki, mint bosszankodni a buszmegállóban.


A többit privátban, ha érdekel.

2020. nov. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!