Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emberutálat ellen mit tegyek?...

Emberutálat ellen mit tegyek? (Eléggé megvető hangvétele lett, ha az ilyen kérdések idegesítenek, ne olvasd el.)

Figyelt kérdés
Szánalmasnak tartom az embereket, egytől-egyig. Egyszerűen szánalmasak vagyunk, de legfőképpen az átlag. Karriert akarunk, meg sikert, vagy szeretetet, családot. Az az undorító és szánalmas vágyakozás, meg a picsogás, ami megy. Ráadásul most én is ezt teszem, és ez még jobban eltölt utálattal. Vért izzadva törtetünk a nyomorék boldogságért. Az undorító érzelmeik vezérelnek másokat is, meg engem is. Az egész emberi természet egy vödör hányás. Az enyémmel az élen, lévén, hogy én is ember vagyok. Ezzel az a baj, hogy szükségem van másokra. Szükségem van a nyomorékok segítségére, mert én is az vagyok, és nélkülük cseszhetem. Viszont ilyen szintű emberutálattal, amibe magamat is beleértem, egyszerűen nem lehet emberi kapcsolatokat ápolni. Hogy szabaduljak meg ettől az érzéstől.

2020. nov. 27. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Nyomorék😂
2020. nov. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Sivatagi túra egyedül? 10 nap után - ha életben maradsz - úgy fogsz örülni az első embernek, mint még soha.
2020. nov. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es mondasz valamit. Tíznaponként már jobban el lehet viselni az embertársakat, mint nap mint nap. Csak a sivatagi túrát hagynám ki. :D
2020. nov. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmiképpen nem nevezném szánalmasnak, undorítónak meg pláne hogy szükségünk van másokra. A gond akkor ütközik ki ha ezt erőltetetten és a társadalmi elvárásoknak megfelelően akarjuk véghezvinni. Egyediek vagyunk különböző igényekkel. Ha szeretjük és elfogadjuk önmagunkat már könnyebb a helyzetünk. Egyszerűen helyén kell kezelni a dolgokat. Fel kell tenni a kérdést, mi a fontos nekünk, nekem? Megakarok felelni mások berögzült elvárásainak vagy tudom és érzem van más út is. Ha ezekre megkapom a válaszokat már nincs kérdésem és élem az életemet. A többi jön magától, a szeretet a szerelem, a barátok a karrier.
2020. nov. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan éreztem fiatalabb koromban. Most már beletörődtem. Alapvetően nagy valószínűséggel magaddal van bajod, amit csinálsz intellektualizációnak hívják. Ez azt jeleneti, hogy az ember - mivel nem mer nekifogni a saját problémája megoldásához - felnagyítja, és kiterjeszti, és úgy láttatatja maga számára, hogy az nem az ő személyes, hanem az egész világ problémája. Jó buli, el lehet vele tölteni keserves éveket! Én mindig az evolúciót okoltam a csajozási szorongásaim miatt.

Egy pszichiáter, vagy segítő könyvek hasznosak lehetnének számodra.

Ha hím vagy, akkor ez a könyv pl. nekem sokat segített: "Ha a férfi beszélni tudna"

Talán a magaddal foglalkozástól nem akarsz hányni, akkor próbáld meg kicsit tudatosan megközelíteni a kérdést, amivel más is találkozott már, és neked ennyivel könnyebb lesz.

Az emberiség egy otromba csürhe, amikor rossz kedvem van, ezt gondolom. Aztán, amikor egy-egy ember csodálatos teljesítményét látom, akkor annak meg szívből örülök. Számomra az ember az állatvilág egy különös tagja, ahhoz képest óriási dolgokra vagyunk képesek, hogy honnan jöttünk, milyen biológiai meghatározottságok foglyai vagyunk... tehát igen, száros a seggünk, de létezik művészet, és űrrepülés;a picsogás mellett meg nagylelkűség és összefogás is olykor. 48f

2021. jan. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy azóta lenyugodtam. Nem tudom mi bajom volt, de már nem érzem így, jót is röhögtem a megfogalmazásomon visszaolvasva. Ja szóval lenyugodtam.
2021. jan. 6. 19:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!