Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez a kettős mérce...

Miért van ez a kettős mérce diplomásokkal és szakmunkásokkal?

Figyelt kérdés

Ha egy diplomás csinál valami gáz dolgot, mindenki bólogat, hogy hát igen, ennyit ér az egyetem, mind ilyen hülyék.

Ha egy szakmunkás csinál valamit, mindenki a védelmükre kel, hogy nem kéne általánosítani, ő ismer ilyen és ilyen szuperintelligens embert 8 általánossal.



2020. nov. 27. 12:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Ugyan azért, amiért te is általánosításokból indulsz ki...
2020. nov. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%
Azért diploma meg diploma között is van különbség. Én pl nem hasonlítanam össze az intelligenciajat egy mernöknek meg valami művészeti szakon vegzettnek. Aki egy komoly szakot végzett az azért már ritkán buta. Aki meg valami büfé szakos volt az lehet csak jól tud magolni.
2020. nov. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
#2 Te is általánosítasz. A mérnöki diplomás meg a művészeti diplomás is képzett, tanult, művelt ember, csak más módon. A műveltség nem abszolút.
2020. nov. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
7%

@ 12:33


Ismerek olyan művészeti diplomás embert, akinek a viselkedése, világlátása, egy segédmunkáséhoz áll közelebb.

2020. nov. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
#4-nek: ezért is mondtam, hogy a műveltség nem abszolút :) Én is ismerek elvakult fanatikus diplomást (hitgyülis), meg olvasott szakmunkás embert is.
2020. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Úgy látom, ebben a kérdésben mindig csak a mazsolázgatás jön. Ismerek ilyet, ismerek olyat. És ha én ismerek nagyon tanult művészt, akkor hazudok?
2020. nov. 27. 12:51
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Na de pont ez az, kérdező... ahogy nincs két egyforma ember, ugyanúgy nem mindenki vallja azt, amit te a kérdésben leírtál. Lehet, hogy ez a te tapasztalatod, de én meg inkább azt látom, hogy a kevésbé iskolázott embereket divat lenézni.
2020. nov. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én pont a fordítottját látom. Az egyetemen senki sem foglalkozik azzal, hogy azokat szidja, akik nem tanultak tovább.
2020. nov. 27. 12:59
 9/15 anonim ***** válasza:
Na ennyi :) Különböző körök, különböző nézetek. Én diplomás vagyok, a családom is (az egész család vagy tanár, vagy ügyvéd), és itt a család baráti körénél a "bezzegamunkások" lemez megy folyton.
2020. nov. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Tényleg összetett probléma. Az én családom is nagyrészt diplomás, de sosem mentek ilyen szövegek. Sajnos nem sok esélyt látok rá, hogy ez az ellentét feloldódjon.

Külföldön is ennyire kiélezett?

2020. nov. 27. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!