Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rövidlátók! Fordult már elő...

Rövidlátók! Fordult már elő veletek, hogy jártatok keltetek emberek között szemüveg/kontaklencse nélkül és valakit emiatt nem vettek észre, ez a valaki pedig zokon vette ezt vagy megsértődött?

Figyelt kérdés

2020. nov. 27. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Millioszor... evekig nem hordtam a szemuvegemet, es volt hogy nem ismertem meg a sajat anyamat az utcan.

Szerintem ez borzaszto kellemetlen, ezutan kezdtem el kontaktlencset hasznalni, azota is minden nap hasznalom.

2020. nov. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyemen mindig szemüveg nélkül megyek átöltözni, és úgy nem ismerem föl az embereket. Már néhánynak el kellett magyaráznom, hogy mi az ábra, de szerencsére mindenki megértette.
2020. nov. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Velem úgy is volt ilyen, hogy amúgy nem vagyok rövidlátó.

Ami gáz.

Szerencsére rokonaim, barátaim tudják, hogy nem könnyen ismerek fel/meg arcokat + a nap 24 órájában el vagyok varázsolva, úgyhogy tudják, hogy ezt nem bunkóságból teszem.

2020. nov. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

Amíg nem voltam szemüveges rendszeresen, most hogy ismét romlik a szemem, sűrűn járok így.

El kéne már menni szemészetre, de lusta vagyok.

2020. nov. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegszer.

Mondjuk én soha nem hordom, hiába kellene nagyon.

Ha valaki ezen megsértődik egészségére! Nekem olyan mindegy

2020. nov. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokszor :D Kontaktlencsét hordok, viszont nem annyira rossz a szemem, hogy feltétlenül zavarjon, ha nincsen rajtam.... Szóval például az órákon nem tudnám elolvasni mi van a táblára írva, autóba sem ülök lencse nélkül stb., de mondjuk gyalog boltba vagy olyan helyekre, ahol “nem kell látnom” simán elmegyek kontaktlencse nélkül is. Ilyenkor sokszor előfordul, hogy valakit nem veszek észre vagy nem ismerek fel, hiszen távolra már nem látok élesen. Olyan is volt már, hogy reggel be szerettem volna tenni a lencsémet és véletlenül eltéptem, nem volt másik, nem volt nálam szemüveg sem, szóval ugyanúgy “vaksin” mentem csak nem szándékosan. Előfordul, de nem szokott belőle semmi gáz lenni, elmagyarázom mi van és ennyi :)
2020. nov. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem tudom mit kell ezen megsértődni, legjobb barátnőmnek is gyenge a szeme, de nem vesz pl dioptriás napszemüveget, tehát nyáron totál simán elsétál mellettem egy méterre az utcán... vagy keres körbe körbe a téren ahol megbeszéltük hogy találkozunk mert lusta visszatenni a rendes szemüvegét... XD mit sértődözzek, tudom hogy nem lát, ezzel a lendületel inkább ő sértődhetne meg, ha már valaki, mert láttam őt és nem köszöntem neki vagy ilyesmi (mert én meg tökre nem nézem az embereket az utcán úgy különben)
2020. dec. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem olyan volt, hogy valakit nem vettem észre, pedig bent volt a kontaktlencsém, csak mással foglalkoztam. erre iszonyatosan megsértődött. az ilyen embernek nagyon alacsony az önbizalma, aki ilyenen megsértődik.
2020. dec. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!