Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nincs kedvem és energiám...

Miért nincs kedvem és energiám dolgozni iskola mellett?

Figyelt kérdés

Apámmal nemrég (kb másfél hónapról beszélünk) elkezdtünk egy saját internetes áruházas katás vállalkozást amit tegnap indítottunk el élesbe. Ő most nyugdíjas, én informatikus egyetemista. Az a baj, hogy már a felkészülési stádiumban se sokat segítettem hozzá, ő csinált majdnem mindent, legalább a 99%-át, konkrétan csak ő foglalkozott vele. Minden este 3-4 órára összekapcsolódtunk Skypeon ahol mint egy egyetemi előadást tartott nekem, amin félig aludtam nagyrészt, vagy mást csináltam a háttérben, hogy ne aludjak be és csak igeneztem órákon át, miközben alig figyeltem, majd feladott mindig házifeladatot nekem, hogy másnapra csináljam meg. Nyilván sose csináltam meg semmit sem, amit kért. MIndig az egyetemre hivatokoztam, hogy leterhel, nembírom a kettőt együtt csinálni, mindig fáradt vagyok, nyűgös, az egyetem kiteszi az egész napom, mert beadandókat írok, zh-kra készülök, konkrétan levegőt venni nincs időm. Aztán a szórakozás is fontos és amint van egy kis szabadidőm az egyetemi cuccok mellett, videójátékozok, mert semmi életkedvem az áruhézzal foglalkozni. Már már idegösszeroppanást kapok, amikor délután kapom a telefonhívást apámtól, hogy akkor itt az ideje valamikor összekapcsolódni skypeon.

Amúgy megérti, hogy egyetem van, stb, de már kezd nagyon kiborulni, hogy ő a napja teljes egészét ezzel tölti ki, én pedig 1 percet sem fordítok rá. Meg hogy ő 70 évesen sokkal fittebb, mint én, mert olyan vagyok, mint egy krónikus fáradtsággal küzködő ember, hogy 0-24 álmos vagyok (ami igaz is sajnos, állva is eltudok aludni bármikor). Már azon gondolkozik, hogy nem hogy 50%-ot nem kapok a bevételből, de konkrétan semmit sem fogok. Kell a pénz, de semmi életkedvem dolgozni egyetem mellett. Miért nincs semmi motivációm ehhez? Hogyan rázzam fel magam?



2020. nov. 29. 16:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
A munka mellett tanulás nagyon komoly kihívás, - sokan azért nem végeznek el elkezdett tanulmányokat, mert nem bírják végig csinálni a tanulmányaikat a munka mellett.
2020. nov. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Nekem sincs erom dolgozni egyetem mellett, csak nyaron szoktam. Tanulos szakon vagyok, a szorgalmi idoszak is remalom, nem hogy a vizsgaidoszak, amikor meg 13 vizsgam van atlagban. En is nagyon faradt vagyok, en is kb 70 evesnek erzem magam :D Megmondod neki, hogy erre nincs idod es kesz, es termeszetesen a bevetelbol se kersz, mert miert is kernel, nem te dolgoztal meg erte.

Ha annyira erdekelne a dolog egyebkent, biztos, hogy szivesebben csinalnad, de mivel ez nem igy van, persze, hogy nem megy.

2020. nov. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Menj ki néha a lakásból. Simán lehet, hogy ez a mostani helyzet miatt van, hogy gyakorlatilag hónapok óta be vagyunk zárva, nem feltétlen szó szerint.


Menj ki, fuss egy kört, aztán állj neki a dolognak.

2020. nov. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak hülye voltam és hát kéne a pénz, amit csak munkával utud az ember szerezni. Diákhitelt isten ments felvenni, életem végéig nyöghetem, meg szüleim is óva intenek tőle.
2020. nov. 29. 17:10
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Amikor valaki mentalisan ki van merulve, akkor hiaba futkoraszik a haz korul, nem lesz tole feltetlenul jobban. Tobb kevdve pedig egy olyan munkahoz, ami nem erdekli annyira, vegkepp nem lesz. Legalabbis nalam igy van,sportolok heti haromszor, de hulla vagyok ugyanugy :/
2020. nov. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
kedve *
2020. nov. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha nincs kedvem hozzá, akkor energiám sem lesz. Köszönöm szépen a válaszokat.
2020. nov. 29. 17:52
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyaltalan nincs kedved hozza, akkor nem fog menni. De figyelj, igazabol megprobalhatod megint, ulj le, apad online “orai” nelkul, es ismerkedj a dologgal, hatha megtetszik.

Es irj valami idobeosztast, az sokat segit. Biztosan meg lehet oldani, hogy egyik nap tanulsz, es utana jatszol, masik nap meg ezzel foglalkozol, aztan pihensz, stb.

Probald meg, ha nem megy, akkor nem, ezzel nincsen baj szerintem :)

2020. nov. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
gondolom egyetem után se lesz kedved melózni... nem is járna neked semmi belőle, hisz nem tettél bele 1%ot se a saját bevallásod szerint.. akkor miért is tartasz igényt a bevétel 505-ára?
2020. nov. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy hétfőtől csütörtökig 8-tól 8-ig órák vannak teljesen véletlenszerűen. 6 tantárgyból 5 minden hétre ad fel beadandót (akár egyszerre többet is), meg 20-30 kérdésből álló tesztet, meg reflexiók, esettanulmányok. Aztán jövőhéten most minden órán zh. meg azután is, meg évvégi nagy beadandó projektek minden órából, meg vizsga mindjárt. Konkrétan így is öngyilkos akarok lenni. Pedig nem BME-re járok, hanem egy vidéki kis egyetemre infós szakra.
2020. nov. 29. 18:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!