Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek irigy? Nagyon rossz, hogy így érzek, de nem tudok változtatni rajta. 😔

Figyelt kérdés
Bármennyire is próbálom, nem tudom elengedni ezt a témát. Irigy vagyok a sógoromékra, pontosabban az anyagi helyzetükre. Mocskosul gazdagok. Nem arra vagyok irigy hogy bejárták a fél világot, hogy van egy kisebb palotának is beillő házuk, hogy a gyerekeik még kicsik de már mindnek van lakás vásárolva. Arra sem, hogy évente cserélgetik a luxusautóikat. Egyszerűen arra vagyok irigy, hogy nekik nem kell rettegniük a holnaptól. A gyerekeik élete is már meg van alapozva. Mindezt pedig úgy, hogy mellette kényelmes életet élnek, nem dolgozzák betegre magukat, sógornőm egyáltalán nem dolgozik, sógorom pedig elméletileg otthonról, de látszólag nem töri össze magát ő sem. Van olyan ismerősünk, aki gazdag (nem ennyire), de ő reggeltől estig dolgozik (vállalkozó). Vele szemben nem érzem ezt, mert tudom, hogy tesz érte, hogy jól éljen. Mit tehetnék, hogy túllépjek az érzéseimen? Vagy jogosak az érzéseim?
2020. dec. 1. 11:47
1 2
 1/19 anonim válasza:
80%

Mindenkinek vannak nehézségek az életében, attól még hogy valaki gazdag nem jelenti azt hogy gondtalan.


Megértem hogy irigységgel tölt el ez téged, de inkább próbálj úgy gondolkodni, hogy milyen jó, hogy a testvéred (?) ilyen jó körülmények között él, kérj tőle tanácsot, hogyan érhetnéd el te is.


Es ami talán fontosabb szedd össze hogy te miért vagy hálás, a te életed miért jó.

2020. dec. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%

Nézd, mi nem vagyunk gazdagok, de a holnaptól nem kell rettegnünk. Párom hegesztő, nem keres rosszul, én személy és vagyonőrként dolgozom, nem rossz a fizetés, ráadásul nagyon szeretem csinálni.

Dolgozz olyan munkakörben, ami fizet is, amit szeretsz is.

Jelenleg itthon vagyok ugyan, mert online oktatás is lett (viszonylag kicsi még a gyerekem) másrészt beteg lettem, meggyógyultam, de ez most hosszú.

Nem tudom férfi vagy-e, mert ha igen, könnyebben találsz magadnak olyan szakmát amivel nem csak aprópénzt tudsz keresni.

Hidd el, ha megtalálod azt amit szeretsz és meg is fizetik, elmúlik az irigységed.

Sok sikert!

2020. dec. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Olvasd el Almási Kitti: Irigység című könyvét.
2020. dec. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
6%
Tanulnod kellett volna, akkor most nem lennél irigy. Most viszont már csak az irigységed maradt.
2020. dec. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem neked egy megbízható munka kellene, amiből nem biztos, hogy meggazdagszol, de legalább nem kell félned a holnaptól.


Én amúgy tanultam, mégsem lettem gazdag. Szóval az sem feltétlenül megoldás, persze ha érdekel egy tanfolyam, egyetemi szak vagy bármi, akkor végezd el.

2020. dec. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány éves vagy, de sztem az ilyet nem lehet kinoni. En 39 vagyok es vilag eletemben irigykedtem azokra akik nem ugy mennek el egy 7koznapi bevasarlasra h mindenbol a leolcsobbat, legsza*abbat kell megvenni. Elfogadtam magam ilyennek es kesz.
2020. dec. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

1es: nem tudok sajnos tanácsot kérni tőlük, mivel sejthető, hogy nem legális dologgal érte el sógorom, hogy ilyen gazdag lett.

4es: honnan veszed, hogy nem tanultam? De mondj egy olyan foglalkozást, amivel pár év alatt ekkora vagyont lehet törvényesen összeszedni.

2020. dec. 1. 12:07
 8/19 A kérdező kommentje:
Egyébként nő vagyok, és dolgozom, de átlag fizetésért, a férjem úgyszintén, és ennek megfelelően átlagos az életszínvonalunk is. Viszont bármi beütne, munkanélküliség, tartós betegség, akkor az kb mélyrepülés lenne nekünk.
2020. dec. 1. 12:11
 9/19 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

Keresztapámék tényleg palotában élnek, nagyon lentről kezdték 30 évvel ezelőtt. Burkoló keresztapám, keresztanyám sosem dolgozott, a gyerekekkel volt otthon.

Testvérem szintén burkoló vállalkozóként, piszok jól megy neki. Nem irigykedem senkire sem, tudom, hogy megdolgoztak érte. Exem full milliomos, keményen dolgozott kint Németországban anno, detto építőipar. Igen, egy palotából jöttem el anno, de ez már így alakult.

Biztos, hogy te is találsz magadnak olyat, amivel tudsz pénzt keresni.

2020. dec. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nő vagy,értem.

Nézd akkor nyilván nem javaslom neked, hogy menj burkolónak. 😂

Tudod miért mentem el személy és vagyonőrködni? Azért, mert 10 napot dolgozok, de nettó 280-300 megvan egy hónapban, van ahol ettől több is.

Gyárilag varrónő vagyok, aztán felszolgáló (utóbbiban külföldön is dolgoztam) de most baromi pácban lennénk, ha vendéglátóznék. A bizt.őrt meg szeretem. Ok, 24/48,de bírom.

2020. dec. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!