Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan érjem el, hogy ne...

Hogyan érjem el, hogy ne legyek tesze-tosza szerencsétlen?

Figyelt kérdés
A huszas éveim végén járok. Hiába van egy műszakibb jellegű diplomám (gazdaságinformatikus), nem boldogulok az életben. Ugyan szakmai jellegű helyen dolgozom a több éve meglévő diplomával, amivel voltam munkanélkü is, de jelenleg is kb. csak asszisztensi szintű dolgokat tudok megcsinálni, szükségem van az állandó irányításra, vezetésre, megerősítésre, önállóan egy új fajta problémát nem igazán tudok jól megoldani, ez stresszt okoz munkám során. Jelenleg rendszergazdaként dolgozom, de körülbelül azokat a feladatokat tudom csak megcsinálni, amit megtanítottak nekem, és diploma se kellene hozzá. Így értem az aszisztensi szintet. Nem érzem sikeresnek magam a munkámban. Összességében nem vagyok buta, de a probléma megoldó készségem siralmas. Még otthon élek, otthon is önállótlan vagyok, kevés dolgot tudok felelősség teljesen ellátni. Nem tudom például egy önálló háztartsában hogyan boldogulnék. Hogyan tudnám újra megtalálni a belső hangom, és magabiztosan döntéseket hozni, és menni a céljaim felé? Vagy próbáljam elfogadni, hogy én kicsit nehézkesebb vagyok, mindig másokra fogok szorulni, tegyem a jelenlegi szintem alá a lécet, még egyszerűbb munkákat vállalva, ahelyett, hogy feljebb törekedjek? 27/F

2020. dec. 1. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Amíg egy EP politikus, hazánk képviselője, az ereszcsatorán menekül valami extatikus házibuliból a razzia elől addig te csak ne érezd magad szerencsétlennek, tiéd a jövő.
2020. dec. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
én ugyan ezt érzem.ápoló voltam és a rendszeres ellenőrzések felettpl vérnyomás mérés,vérvétel ,stb felett amikor nem volt dolgom de semmi sem ,akkor is érzem hogy azt várják hogy csináljak valamit.de hát nem tudom mit ha nem mondja senki.akkor honnan tudhatnám érted.én is csak azt tudom megcsinálni amit megtanítottak,szerencsémre én pofátlanul odamondom hogy én ezt nem tudom elvégezni mert nem tanították és hidd el sok ilyen van,akkor kapcsolnak ,kicsit idegesek de utána szépen elmagyarázzák.Az önálló háztartás meg izi.mire kell figyelni ugyan hogy legyen lóvéd és kész.szintet mindig csak magasabbra kell tenni.ha alá adod annak mi értelme?semmi.
2020. dec. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Amire szükséged van, az az önbizalom és az önmagadba vetett hit.

Semmiképpen se fogadd el azt, ahol most tartasz. Az ember iszonyú fejlődőképes!


Tűzz ki apróbb dolgokat, amelyek a komfortzónádon kívül vannak, és addig menj nekik, amíg nem sikerül. Ha megvan, akkor jöhet a következő szint.


Csak ez segít, nem az agyalás vagy a csodára várás. Segíts magadon, és akkor szép életed lesz!

2020. dec. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem kezdd apróságokkal: mondjuk majdnem harminc évesen szakadj le anyuciról, kérd meg, hogy segítsen a jellemfejlődéseden azzal, hogy többet nem főz meg, nem pakol el, nem mosogat és porszívóz, és a szennyeskosaradat nem változtatja az éj leple alatt tiszta, friss, illatos, pedánsan összehajtogatott ruhák tornyává. hidd el, ez csodát tesz az emberrel, ha látnád mennyit fejlődött a negyedikes unokahugom is, mióta a ruhák nem vándorolnak maguktól a szárítóállványról a szekrényébe.
2020. dec. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

en evek ota vezetem a haztartast egyedul es egyedul elek, de munkám nekem nincs pl. diplomás vagyok.

ne aggódj. egy csapasra nem oldódik meg minden de lépésről lépésre jobb lesz.

értelmesnek tűnsz a fogalmazásod alapján. ami a világban nagyon ritka. hajrá mindennel.

2020. dec. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!