Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok leszokni az...

Miért nem tudok leszokni az ujj cumizásról?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom szopom az ujjamat. Általános iskolában szinte mindig akkor volt hogy mások is szóltak, hogy miért de nem tudtam abbahagyni talán általános vége fele. Ott volt még egy lány aki szintén szopta az ujját, de ő érdekes leszokott róla. Én manapság max itthon csinálom ezt. Éjszaka mosmtár mintha leszoknék róla mert kényelmetlen kicsit. De amúgy nem. Persze közösségben nem csinálom már, arról leszoktam de itthon nem tudok leszokni róla. Régebben voltunk ilyen tanárnál vagy logopédusnál bár nem tudom még mindig hol voltunk, de ő próbált ilyen ujjbábukat rakni rá, javasolta a paprikát, citromot ilyesmit de semmi nem segített. Lehet, hogy emiatt nem tudom kiejteni helyesen a R betűt? Az máig nem sikerül. Itthon is mindig kérdezik mikor hagyod már abba az ujjszopást, mikor én néha észre se veszem. Napközben is szoktam. Felnőtt korban mennyire nehéz leszokni olyanról ami egész életedben veled volt? Le lehet szokni? Itthon egyáltalán nem érzem kínosnak ezt. Nem értem miért csinálom még, van ennek valami belső magyarázata? Normális válaszokat légyszii.<3* 23L vagyok amúgy.

2020. dec. 2. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első, hogy igen, emiatt nem tudod rendesen kiejteni az R betűt.

Az ujj szopogatás nem csak a fogakra van rossz hatással, hanem a szájpadlásra és a beszédre is.


Az amúgy elég nagy baj, hogy 23 évesen nem érzed kínosnak, hogy szopogatod az ujjad.

A pszichológusok erre azt mondják, hogy az ilyen megmaradt gyerekkori viselkedéseknél, a - már felnőtt ember - úgymond "visszacsúszik" egy korábbi életszakaszban. Ez pl lehet, hogy a beszédében nyilvánul meg, vagy a viselkedésében, esetedben pedig az ujjszopogatásban.


Lehetne elemezgetni, hogy nálad ez mit jelent, pl, hogy ódzkodsz a felnőtté válástól - megkímélve magad a felnőttektől elvárt felelősségvállalástól - vagy biztonságot nyújt stb.. (Bár ha azt mondod, hogy nem érzed kínosnak, akkor én az elsőre tippelnék, és arra, hogy nem akarsz / félsz felnőni.)


Viszont egy dolgot kimondhatunk : nem egészséges. És itt nem azon van a hangsúly, hogy nem tudsz miatta rendesen beszélni, vagy kifelé állnak miatta a fogaid. Mentálisan nem egészséges dolog az, hogy ennyi idősen az ujjadat szopogatod.


Keress fel egy szakembert. Ő kifejti majd bővebben és szakszerűbben ennek a viselkedésnek az okait.

2020. dec. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

azta köszi :)

amúgy máshol kínosnak érzem csak itthon nem. itthon max akkor mikor kérdezik hogy mikor hagyod abba.

2020. dec. 2. 22:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Szívesen. Remélem kicsit segítettem, bár nem vagyok szakember.


Hát, nézd, te tudod. A véleményemet láthattad fentebb, de ha te ettől jól érzed magad, és nem akarsz rajta változtatni, akkor folytasd.

Talán egyszer "csak úgy" megszűnik a késztetés.

2020. dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3.szerintem csak meg fog mivel mikor alszok vagy az ágyban vagyko akkor már nem érzek rá késztetést nagyon szerintem fog elmulni :)
2020. dec. 3. 20:19
 5/5 anonim válasza:

Én azt ajánlom, hogy játsz számítógépes játékokkal ahol az egeret és a billentyűzetet is kell használni. Lehetőleg olyan játékkal ahol egy percig sem veheted le az egyik kezedet. (autós játék, lövöldözős) vagy bármi olyasmivel. És láss mikor koncentrálsz akkor nem fogod szopni az ujjadat és előbb utóbb leszoksz róla. :)

Nem vagyok szakember csak tanácsként írtam, hogy hátha ez segíteni fog. :)

De ha úgy van privátban is beszélgethetünk és megpróbálok 1-2 tanácsot adni.

2020. dec. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!