Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak??? 16 éves...

Mit csináljak??? 16 éves gimnazista lány vagyok, kedvenc tantárgyaim a matek, a fizika és a biológia. Mindenből elég jó vagyok, kivéve az idegennyelveket. (Ezekből nagyon béna vagyok) A tanítás nagy részében halálra unom magamat.

Figyelt kérdés

Waldorf iskolába járok ( ez nem fogyatéksuli, inkább nagyon művészi beállítottságú.) Mivel eléggé szabad, "eretnek" ember vagyok, nem tudom, hogy kibírnék e egy állami iskolát. Én (osztálytársaim nagy részével ellentétben) egyáltalán nem vagyok művészlélek, és szeretek tanulni. ( itt nem kell sokat, sok osztálytársam ezért is szereti)

Mit csináljak???



2020. dec. 3. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetsz mindenből jó, Fizikával és matematikával is sokra lehet vinni. Arra fókuszálj ami jól megy és legyél belőle mégjobb vagy a legjobb.
2020. dec. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

" Ez nem fogyatékos suli " XD


Biztos jó ha így ki kell emelni ezt :D .

Én az angol órákat átaludtam és kettessel átmentem.

Amit nem akarsz használni arra ne fektess be sok energiát.

Amit szeretsz és el is akarsz érni vele valamit arra koncentrálj.

2020. dec. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Én is nehezen tanulok nyelveket. Angolul sikerült csak megtanulnom elég jól. De áldom az eget, hogy végig küzdöttem, mert nagyon sokat segít az életben napi szinten.


Nekem az segített, hogy volt olyan érdeklődési köröm ami akkor csak angolul volt elérhető. És akkor belementem, hogy szépen újre és újra végig szótáraztam a mondatokat. És feldolgoztam szövegeket. Utána ami még segített azok az online kurzusok más területen. Pl coursera.comon meg sok hasonló van. És néztem mindenféléről ami érdekelt és anolak a vidók és van hozzájuk felirat.


meg az alap, hogy a számítógépedet telefonodat állítsd át arra a nyelvre ami ttanulsz.


szóval ha ilyen vagy esetelg mint én akkor az segít ha valahogy beépíted az életedbe.


meg esetleg magántanár. ja igen. az is nagyon hasznos, mert motivál, tol előre. szóval lehet ez is jó lenne. de szerintem kell hogy valami privát érdeklődésedet is bevidd a nyelvbe.


jaaa meg vannak ilyen könnyített nyelven történetek. nem tudom azokat ismered e.

2020. dec. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Esetleg szólj a szaktanárnak, hogy abból a tantárgyból nagyon jó vagy és afelé orientálsz... a többin pedig az alapszintet tudd és annyi..
2020. dec. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érzem a leveledből, hogy nem annyira szereted a sulit, váltanál. Nézz körül a reál tagozatos gimik körében, hátha akad szimpatikus. Nem olyan rémálom az állami suli, ha találsz egy olyan tagozatot, ami megfelel az igényeidnek. Ha nehezen megy a nyelvtanulás, akkor lehet, hogy te olyan típus vagy, akire inkább használat közben ragad. A te esetedben a legjobb lenne, ha majd elmúlik a vírus, kipróbálni a külföldi nyelvtanulást, most már állami költségre is lehet menni pár hétre, illetve cserepartnert is kereshetsz. Egy kis élőben magadra szedett nyelvtudás nagyobb önbizalmat adna neked az órákon is.
2020. dec. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi a cél? Jól megtanulni a nyelvet vagy csak túlélni az érettségin egy kettessel?

Ha az első akkor magántanár, otthon tanulás (hírek, tv, rádió, zene, könyv az adott nyelven).

Ha csak a kettes akkor egy minimum figyelem az órákon.

2020. dec. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mik a céljaid? Szerintem magántanárra ki tudsz szenvedni egy nyelvvizsgát. Waldorfból meg szoktak menni mérnökpályára, meg orvosira is, nem gyenge iskola csak más az oktatási módszer felépítése.
2020. dec. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsát, bíztatását!!!
2020. dec. 3. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!