Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Manapság miért ekkora sértés...

Manapság miért ekkora sértés egy nőre nézve az, ha "eltarják", ha otthon van a családdal?

Figyelt kérdés

Ami természetesen nem arról szól, hogy el lenne tartva, hiszen elvégzi azt a munkát, ami mindig is, mióta ember az ember, a nő feladata volt. Kiveszi a maga részét ugyanúgy a közös életből, mint egy férfi, csak ő a háztartásban, nem a frontvonalban, nem a pénzkeresésben. A leosztás mindig is az volt, hogy a férfi "harcol", "vadászik", teszi kockára az életét azért, hogy este táplálék legyen az asztalon. Eközben a nő az otthon biztonságos melegében őrzi a tüzet és vigyáz a gyerekekre. Egyik munka sem kisebb a másiknál.

Persze, ez ma már sajnos sokszor nem kivitelezhető, mert szükség van két keresetre. Értem, hogy ez az évmilliók óta hagyományos rendszer megborult. De miért egyenesen sértés az, ha én férfiként arra törekszem, hogy a párom otthon tudjon lenni munkahely nélkül és a gyerekkel, a családdal foglalkozzon teljes idejében? Miért kell megsértődni ezen és azt levezetni, hogy én "csak" erre tartnám őt? Mármint "csak" arra, hogy büszke anya legyen, aki tisztességesen, lelkileg is egészségesen felneveli a gyerekünket? Ha senki nincs otthon a gyerekkel, csak bölcsi van meg dadus, vagy még ezek sem, akkor az a gyerek nem nevelést kap, csak nevelődik. Persze a enveléshez érzelmeket, becsületes, tisztességes életre ösztönző értékrendet is át kellene tudni adni, és erre a legtöbb nő és férfi manapság már sajnos nem képes.



2020. dec. 7. 15:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
A házasság intézménye teljesen átalakult az elmúlt 100 évben, már nem a holtomiglan a norma, tetszik, vagy nem. A házasságok fele válással végződik, az anya pedig rendkívül kiszolgáltatott lenne, ha ezalatt nem dolgozott volna.
2020. dec. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%

Otthon van a nő: eltartott büdös k... ezért minimum nyalja ki a pasi seggét.

Dolgozik a nő: érzéketlen besavanyodott karrierista p... nem törődik a gyerekekkel és a pasival.

2020. dec. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Azért mert ez egyenlő azzal hogy egy gyerek szintjén élsz es teljes mértékben függsz egy másik embertől


Rengeteg nő azért ragadt bele szr hazassagokba mert egyedül képtelen lett volna megmaradni anyagilag

2020. dec. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Az élet ritkán alakul az elképzelésink szerint. Ha egy nőnek nincs munkahelye, anyagilag is teljesen a férjétől függ. Ez még akkor is gond lehet, ha a házasság jó. De ha a nő beteg lesz, nem kap táppénzt, legfeljebb orvosi ellátást, ha fizetik a TB-t. De mi lesz, ha a férj lesz súlyos, tartós beteg, netán meghal? Miből él akkor a nő és a család? Vagy ha a férj másik nőbe szeret bele? Lehet, hogy jó az elképzelésed, de azért nem árt meggondolni, hogy mit tegyünk.
2020. dec. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%
Én 2 hónapot munkakeresőként voltam otthon, én is mit kaptam ezért a környezetemtől, ne tudd meg. Pedig nem a seggemet meresztettem, csillogott villogott a lakás, főztem, mostam, takarítottam és addig ráálltam a nyelvtanulásra is. Egyszerűen az emberek szeretnek kotnyeleskedni, azzal, hogy ők bezzeg dolgoznak saját maguknak nyalnak be, nekik ez jó érzés.
2020. dec. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%
mert normális férfi nem akar olyan függő helyzetbe kényszeríteni egy nőt sem (főleg azt amelyiket "szereti"), hogy a halála esetén a nőnek azonnal és bárminemű választási lehetőség nélkül új férjet kelljen találnia, esetleg hazamenni a szüleihez, akik jó esetben vállalják a gyerekeket is, rossz esetben a kicsiknek kereshetnek új szülőket vagy mehetnek állami gondozásba. (ez áll ugyanis a világháború után kikopni kezdő "klasszikus családmodell" mögött)
2020. dec. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%

Utolsó!

Te tényleg ennyire hülye vagy??!

2020. dec. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező! Fordítsuk meg a kérdést! Te szívesen lennél-e házi férfi, ha senki nem szólna be miatta? Ott hagynád a munkádat, az évek óta épített karrieredet és biztonságban élhetnél csak a gyermekeidnek és a háztartásnak. Hát nem vonzó?


Őszinte választ várok.

2020. dec. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

8


Mondjuk én nő vagyok és vonzó lenne nekem.


Nincs munkahelyen rohadás, napi 2 utazás, nincs rohanás, 6 óra alvás, szoros időbeosztás.

2020. dec. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
hetes, miért, elmagyaráznád mi nem így történt a századforduló környékén ebben a szép, a nőt teljes önállótlanságra kényszerítő formátumban?
2020. dec. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!