Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik is pontosan a gyász...

Mik is pontosan a gyász szakaszai?

Figyelt kérdés
És ezek hogyan követik egymást?Meddig tart egy-egy szakasz?Melyik szakaszban mit érez az ember?Meddig tart míg a teljes gyász elmúlik?És onnantól már nem gyászol?Minden érdekel ezzel kapcsolatban.

2020. dec. 11. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Google a barátod, Wiki meg a barátnőd 🙃🙂
2020. dec. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez mindenkinek más.
2020. dec. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak a saját élményemet tudom leírni, azt sem szakszerűen. Én az első fél évben próbáltam győzködni magamat, hogy minden rendben, nyilván tisztában voltam vele, hogy mi történt, de valahogy nem mertem szembenézni vele. Aztán fél év után összetörtem, kb. 1 évig nagyon magam alatt voltam. Gyűlöltem magamat. Aztán ez elmúlt, de a fájdalmat még mindig nem voltam hajlandó elengedni. Itt már nem érzelmi, hanem inkább racionális alapon ragaszkodtam hozzá. Ez tartott még 1 évig, aztán 2.5 év után sikerült végül elengednem.
2020. dec. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól is függ hogy kit veszítesz el. Nem mindegy hogy mondjuk a gyermeked, testvéred, szülőt vagy egy idős nagyszülőt.
2020. dec. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

1) tagadás

2) düh

3) depresszió

4) alkudozás

5) elfogadás

2020. dec. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a depresszió fázisában tartok. Iszonyat rossz.
2020. dec. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Túszok a tárgyalóasztalnál könyv tárgyalja ezt is, meg azt, hogy hogy vállnak emberek saját érzéseik túszaivá néha. Érdemes megnézni! Hasonló listát ír, mint itt az #5.
2021. jan. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ez a lista amit leírtak. Viszont ezek a szakaszok nem követik egymást feltétlenül sorban. GYászt nem csak egy szeretett személy halálakor hanem bármilyen veszteség (szakítás, költözés, bármi) miatt megélhet az ember. Persze talán a halál a legkomolyabb de kinek mi. GYász és gyász között is van különbség a hosszában, szakaszok sorrendjében stb., ez saját tapasztalat. Volt olyan gyász epizodom ami úgy ment végbe mint ahogy "a könyvbe leírják" s kb egy év alatt le is járt. Ugyanakkor volt olyan is amikor a sorrend össze kavarodott. Vagyis kezdtem a tagadással, egy két nap után jött a düh és az elfogadás s így váltogatták egymást miközben visszaköszönt a tagadás, depresszios időszakokkal. Ez így kb 2 hónap, aztán legalább egy fél évig depresszió s csak utána jóval az elfogadás. Szóval jah, ez változó. De szerintem nem is kell úgy végbe menjen kifejezetten ahogy leírják. Meg a gyászt egy évesnek tartják de van akinek hosszabb és van akinek kevesebb. Így hogy végig csináltam mindkét formáját tudom hogy ez még rendben van. Bár van egy időkeret ahonnan patológiásnak számít, de azt így kapásból nem tudom megmondani.
2021. jan. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!