Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen az ember? (Főleg...

Miért ilyen az ember? (Főleg ékezés, edzés, pszichológia témakörben)

Figyelt kérdés

Szóval azt veszem észre, hogy ha valamit nem tudunk, nem elmegyünk szakemberhez, hanem netről keresgélünk, megkérdezzük a szomszéd haverjának a hugát, és rengeteget hibázunk, stagnálunk, mert a néha igaz néha nem, össze-vissza infók nem visznek minket sehova, és szakemberre sajnáljuk a pénzt, de csoki csoda fogyasztóporra nem.

Ha valaki el akar kezdeni edzeni, nem elmegy egy személyi edőhöz, aki összeállít egy edzéstervet, kijavítja a hibákat, megmutatja a helyes kivitelezést, és megtanít olyan fontos elvekre mint a fokozatosság vagy a bemelegítés-nyújtás. Neeem... ehelyett neten nézelődünk "kockahas 1 hónap alatt" edzéstervet, az emberek nagy része minimális anatómia tudás nélkül lemegy súlyokat simogatni és nem ér el eredmenyt, amitől visszaesik a lelkesedése, és feladja. Neadjisten megsérül, hosszú távon sérvet okoz magának, vagy károsítja az ízületeit.

A kajálás ugyanez. Tegyük fel valaki le akar fogyni, és nem tud semmit a táplálkozásról, csak azt hogy az alap élelmiszerek közül mi ízlik neki. Minden féle alap tudás nélkül elkezd keresgélni a neten, és elkezd követni egy (legtöbbször önsanyargató) diétát hasraütésszerűen. Természetesen egy random mintaétrend nem hoz eredményt, feladja, mert persze hogy fél óra múlva éhes ha pufi rizst eszik banánnal...Pedig ha elmenne dietetikushoz, tudná hogy nem csak a kalória szamít, hanem a GI is. Vagy SZEMÉLYRE SZABOTT diétát állítanának neki össze, de előtte kérnének nagyrutin vérképet, mert bizonyos hormonbetegségekre mondjuk nem a csirke-rizs, hanem az LCHF diéta a jó. Vagy mondjuk IR-es, és nem tudja, hogy a cukorbetegség kapujában a lehető legrosszabb magában evett szénhidrátokkal "ugráltatni" az inzulinszintet. De arra sajnálják a pénzt, meg hát ugye fárasztó dolog főzni, bevásárolni, inkább bedobok egy mirelit pizzát, és ráfogom hogy "a hormonok" miatt nem tudok lefogyni. (Én is ilyen voltam sajnos...)

A pszichológia a kedvencem... Évekig cipelnek feldolgozatlan traumákat, mert ők megoldják egyedül. Inkább élik le az eletüket egyéni megoldásokkal (cigi, ivászat, mértéktelen evés), minthogy szakembertől segítséget kérjenek. Mert hát mit tudhat az, egyetemen bemagolja a sémákat, dehát az en problémám különleges, meg mit ér az ha csak csevegünk, az nem megoldás...

Kerdem én. Miért vagyunk ilyenek?:(



2020. dec. 14. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
kedves kérdező, te olyan ember vagy, mint a legjobb barátom. sokunknak mint nekem viszont jó érzés kísérletezgetni és kipróbálni tök random dolgokat. az én életembe ez izgalmat visz :)
2020. dec. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van aki sajnálja rá a pénzt, van akinek nem is fér bele, hogy pluszban ezekre is költsön, de azért szeretne megpróbálni egészségesebben élni, lefogyni. Amúgy ha valaki nem hisz el mindent amit talál, hanem alaposabban beleássa magát a témába, akkor lehet onnan is egy jó alapot összeszedni. De olyan is van, aki már próbált ilyen szolgáltatást, de nem volt vele elégedett és így nem szívesen kísérletezget vele újra, hogy hátha megint olyat fog ki, aki igazából nem is segít neki.
2020. dec. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

A mai társadalom nem díjazza azt, ha segítséget kérsz. Gyengeségnek, bukásnak értékeli.


Gondolj csak arra, mire idomítottak az iskolában:

"Mindenki érti? Mehetünk tovább?"


Ki jelentkezett, hogy ő nem érti? Senki, mert nem akart lebőgni a többiek előtt, hogy hülye hozzá, vagy azt a valamit lassabban fogta fel, másoknál. Pedig szoktak ugye gondok lenni, csak mindenki mélyen hallgat róla, és úgy tesz, mintha mindent tudna.


Felnőttkorban ez ugyanúgy jellemző. Magunknak kell boldogulni, különben gyengék és szánalmasak vagyunk. De ha már mindenképpen be kell vallani, hogy nem megy, még mindig kevésbé "ciki" megtenni ezt egy rokonnak vagy ismerősnek, mint ország-világ előtt szakembert keresni, aki segíthet.


Számomra az már egy szint, aki ezen túljut.

2020. dec. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Én felnött embernek tartom magam, akinek nem elég, hogy "doktorbácsi/néni", edzöbácsi/néni" "pszichológus bácsi/néni" azt mondta, én meg elhiszem, hanem szeretek utánajárni az okoknak meg a különböz témáknak.

Persze nem az elsö oldalon írtakat tartom egyböl igaznak, de ha sok - és tényleg sokat értek ez alatt - olvasol az adott témakörben, akkor lesznek ismereteid, amik megalapozottak.


Aki "gyerek" marad, annak elég, ha "megmondják", mics csináljon, aki felnött, az ennél többre is kiváncsi.


Mellesleg eddig életemben egyetlen egyszer sem állítottam olyan diagnózist, amit az orvos utána nem hagyott jóva, hogy igazam van.

Meg az egyéb területeken is amiket megtaláltam megoldásokat, azok müködnek, szóval, aki ésszel, gondolkodva használja a forrásokat, azzal nincs baj.

2020. dec. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb ember vmiért azt gondolja, hogy konkrétan mástól segítséget kérni személyesen az a gyengeség jele... ehhez még hozzájönnek azok, akik kicsit konteóőrültek, és meg vannak róla győződve, hogy igazságot csak a "mezei emberek által látogatott" fórumokon találnak, mert bármilyen szakember, szervezett intézmény stb. csak le akarja húzni, hazudik neki, le akar drága dolgokat nyomni a torkán, olyan dolgokért kár pénzt, ami már alapvetően fellelhető tudás. És akkor inkább elkezd guglizni, és örül annak, hogy ő magától megtalálta a megoldást.


Nekem is több olyan ismerősöm van, aki röhög a markába azokon, akik elmennek egy személyi edzőhöz, vagy 3 óra után inkább maguk edzenek, mert jaj, kidobják a pénzt az ablakon, meg ugyanazt meg tudja csinálni 2 súlyzóval otthon. Aztán szinte mindegyik ilyen ismerősömnek volt már több izomszakadása, mert helytelen módon használják az eszközöket, túlhajtják magukat, nem tudják, hogyan kell súlyzózni úgy, hogy az ízületeiket megkíméljék... és még azután sem akarnak nekem hinni, hogy elmondom. Meg lehülyéz engem azért, mert évek óta is járok az edzőmhöz, merthogy "hö, hát ő okosabb, ő megjegyezte a feladatokat", pedig sok ember elkezdi helytelenül csinálni őket, ha nem figyelnek oda rájuk, pl. elkezdi lengetni a súlyzót, mint az őrült. Arról nem is beszélve, hogy az egyik hasonló eléggé túlsúlyos ismerősömnek megmondta az orvos, hogy ne vállaljon több gyereket, amíg nem fogy le, mert az káros az egészségére, de hát a férje annyira könyörgött neki...


Ezzel nyilván nem azt mondom, hogy az orvosoknak, szakembereknek vakon kell hinni, de inkább nekik, mint Facebookon Mucikának, és normálisan utánaolvasni hiteles oldalakon mindennek, mielőtt nagyobb döntéseket hozunk.


A pszichológus az még annyival "finomabb" téma, hogy nálunk azért a társadalom nem annyira felvilágosult ilyen téren még, mint nyugaton, főleg az idősebbek... lépten-nyomon hallok olyanokat, hogy a pszichológia egy kamutudomány, személyiség meg nincs, hanem csak a nevelés kérdése az egész, ha meg egy gyerek "elfajzik", annak meg biztos a csúnya média meg a hülye osztálytársai mosták az agyát. Meg hogy aki pszichológushoz, terápiára jár, az kettyós meg hülye meg tajgetoszpozitív meg őrült. Sokan már csak azért sem mennek, mert akkor bolondnak hiszik őket :(.

2020. dec. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Azért, mert a legtöbben nem gyógyulást/valódi változást akarnak, hanem enyhülést. Az ember lusta és rossz az önfegyelme alapból, nem szereti, ha félre kell tennie az egóját és meg kell erőltetnie magát.
2020. dec. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sok a rossz szakember + sokba is kerülnek.

Csomó doki lekezelő+el se mondja, mi van. Kell a net is az orvos mellé, nekem sokat segített.

2020. dec. 21. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!