Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Büszke lehet az ember egy...

Büszke lehet az ember egy valódi SS tisztre a felmenői között? Ráadásul igazi harcoló tiszt volt, nem hadtáp vagy irodai szolgálatos

Figyelt kérdés

Egy valódi (nem német származáú) SS tiszt van a felmenőim között. Harcoló alakulat tagja volt, állomásozott Magyarországon, rövid ideig a keleti fronton majd fegyverletételig Németo-ban.

Aztán amerikai hadifogság. Aztán polgári élet haláláig.


Egy ilyen felmenőre büszke lehetek? Budapest ostromában nem vett részt, de a dunántúli harcokban még igen.


2020. dec. 14. 16:57
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
55%
Nem igazan.
2020. dec. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
33%
Ép eszű ember szégyennek tartaná ezt, de aki ilyen selejt vervonalat örökölt, abból kinézem, hogy még büszke is rá.
2020. dec. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
44%
Nem szeretnélek megismerni.
2020. dec. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
40%
A konkrét leszármazottaira, pl. gyerekeire legyél büszke, amiért ilyen apa mellett normális emberek lettek/maradtak - ha azok lettek.
2020. dec. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
48%
Én büszke lennék. Inkább azt szégyellném, ha valamilyen ávh-tag ivadéka lennék.
2020. dec. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
53%
Igazi hős volt, de téged Nem az minősít, hogy kitől származol.
2020. dec. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

"Igazi hős volt, "


Több kitüntetés birtokosa, még Tölgyfalombja is volt.

2020. dec. 14. 18:30
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
Oda ne rohanjak.😷🤒
2020. dec. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%

ez max egy érdekesség.


én pl még a csajozós korszakomban,vettem 100ft ért egy 1800as évek végén készült francia idegenlégiósról egy fényképet egy bolhapiacon.

kitettem otthon és ha a felvitt nő rákérdezett-szinte mindig rákérdeztek-akkor lenyomtam egy 30 perces mesét arról,hogy mekkora légiós volt a nagyapám.

de itt sem a nagyapa a lényeg,hanem a történet és a szenvedély amivel előadod azt.

2020. dec. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ki mire büszke.

Én pl. apámra voltam büszke, amiért 50 évvel ezelőtt megtagadta, hogy úttörő legyen. Elég sokat szívott miatta.

(Később nekem elárulta, hogy igazából csak nem akarta levágatni a hosszú rockeres haját :D )

2020. dec. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!