Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire vagy irigy/rosszindul...

Mennyire vagy irigy/rosszindulatú másokkal?

Figyelt kérdés

Mi váltja ki nálad?

Őszinte válaszokat várok!


2020. dec. 14. 20:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%

Semennyire. Az irigység egy szubjektív dolog, ami sehova sem vezet. Önmagadról árul el sokat, nem arról, akire irigykedsz.


Ha én azt látom, hogy szívesen tartanék ott bármiben, mint valaki más, akkor nem az érzéseimmel foglalkozom, hanem utánanézek annak, hogy mit tehetnék azért, hogy eljussak oda.


Ha nem lehet, mert pl. magasabb vagy idősebb/fiatalabb, akkor meg hagyom a francba.


A rosszindulatot végképp nem értem. Ha rosszindulatú vagyok másokkal, akkor az egyértelmű jele annak, hogy nálam nem oké valami. Ott kell rendbetenni azt, ami bűzlik.

2020. dec. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
En nagyon
2020. dec. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Semennyire, mert már sikerült elfogadnom magam, de azelőtt borzasztóan. Utáltak is az emberek.
2020. dec. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Mennek a zöldek!
2020. dec. 14. 20:25
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire nem vagyok irigy.

Rosszindulatú csak annyira, hogy örömmel látom, hogy akik velem szemben rosszindulatúak voltak az évek során, azok visszakapták az élettől, amit megérdemeltek.

2020. dec. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

Egy konkrét emberre vagyok irigy. Azért, mert az ölébe hullottak azok a dolgok, amelyekért én nagyon sokat dolgoztam. Persze, simán el tudom érni ugyanazt, amit ő, csak lassabban, mivel nem teszi alám egy pasi.


Nem szoktam rosszindulatú lenni, vagy talán egy esetben. Például az egyetemen is vannak élősködő típusú emberek, akik pl. csapatmunkában nem csinálnak semmit. Volt, akit már megelégeltünk, és kitettünk a csapatból, de volt olyan is, aki végig bent maradt, és a mi teljesítményünkre kapta meg a pontszámot. Azonban a jegy másik fele, a vizsga nem jött neki össze, mert az egyéni. Ekkor újra fel kellett vennie a tárgyat, és a beadandó pontszámát sem vihette magával. Na, ekkor nem éreztem sajnálatot.

2020. dec. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%
Nem vagyok sem irigy sem rosszindulatú. Az irigységre úgy ahogy van képtelen vagyok. Még sose voltam senkire, komolyan. Na nem azért mert én szent vagyok. Szimplán annyira énközpontú vagyok, hogy képtelen vagyok az irigységre.
2020. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

én nem vagyok irigy. inkább úgy vagyok vele, hogy tanulnék azoktól, akik ezt meg azt ügyesen/könnyedén elérték, főleg anyagilag. illetve nem tudom, az irigység-e, hogy néha azt gondolom egyes emberekről, hogy nem érdemelték meg, amit megkaptak.


viszont van, hogy kibeszélek embereket, ha pl. felidegesítenek, megbántanak, lusták, buták stb. akkor nem tudom magam türtőztetni, és muszáj valahogy levezetnem a feszültséget, ezt általában sopánkodással, kibeszéléssel oldom meg. De nem vagyok pletykás, általában egyvalakivel beszélem meg az összes ilyen dolgot, nem szélesebb közönséggel.

illetve ha valaki velem vagy olyanokkal akiket szeretek, nagyon szemét volt, annak nem tudok jókat kívánni :D

2020. dec. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
35%

Miért lett az első lepontozva? Mert ő nincs megkeseredve?

Egyes, én felpontoztalak, hamár a kérdező azt mondta, mentek a zöldek, de neked mégsem adott.

2020. dec. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
mert őszinte válaszokat várt a kérdező.
2020. dec. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!