Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám kontrollálni magam?

Hogyan tudnám kontrollálni magam?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Általában nyugodt vagyok, viszont ha valami tortenik akar a legkissebb dolog ( pl leejtem a ceruzat /tollat miközben irok/rajzolok, stb) nagyon ideges leszek. Ma peldaul tönkrement a gepem amin mindenem rajta volt, es elkezdtem sírni, remegtem, alig kaptam levegőt es 4x-5x megvagtam a karom (kb 6-10cm hosszan). illetve mindig aggodom valami miatt, csak hat neha tulzasba esem.(tudom azt írtam az elejen hogy nyugodt természetű vagyok, ez igaz. nyugis vagyok, csak sokszor ideges de ez csak ritkan latszik meg) Hogyan tudnék ezen változtatni?

19/l


2020. dec. 14. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Pszichológus. Velem ugyanez volt, és kiderült, hogy depressziós vagyok.
2020. dec. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

#1

Hat valoban nagy szakertelem kell hozza hogy kideruljon ha vagdosod magad depresszios vagy. :D


Amugy igen, nem artana pszichologushoz fordulnod, mert komoly gond van a fejedben. Belegondolsz ilyenkor abba hogy baromi nagy hulyeseget csinalsz, es 10 ev mulva jol pofan backodnad magad? Attol mert megvagod magad, a hibak nem jonnek helyre. De amig ezt nem tudod magadban tudatositani, addig orvosi segitsegre lenne szukseged.

2020. dec. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Adom az előzőek válaszát.
2020. dec. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2. Még jó, hogy az önsértés nem csak a depresszió tünete lehet, hanem számos más betegségé , személyiségzavaroké is. Például ez az impulzív viselkedés, amit leírt a kérdező, nagyon jellemző a borderline személyiségzavarra. Ezt viszont tényleg csak pszichiáter tudja biztosra megmondani és diagnosztizálni.


Kérdező, valami mélyebb oka biztosan van, hogy a kisebb problémákra is ilyen hevesen reagálsz. A gépes dologra azt tudom tanácsolni, hogy mindenről készíts legközelebb biztonsági másolatot, ami fontos számodra. Illetve szerintem meg tudják csinálni a gépedet, és akkor visszakapod az adatokat róla.

2020. dec. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek a valaszat. regebben, amikor 11 eves voltam, (2,5 even keresztül) suliban bantottak, lelkileg-testileg, illetve az apám is mikor kisebb voltam. pszichológusnal mar voltam kb fel evet, mikor 16 voltam mert akkor rendszeresen vagdostam magam, de azt mondta mar jol vagyok es tobbe nem kellett mennem
2020. dec. 14. 21:16
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Hármas vagyok. Nekem is volt egy ilyen időszak, és engem is sokat bántottak. Lehet ez a háttere, mert elnyomtak a suliban, ezért felgyülemlett benned a düh, és így tör ki.

Egyébként ne vagdosd magad, semmire nem mész vele.

2020. dec. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
A sport nagyon jót tesz! Levezeted a fölös energiáidat.
2020. dec. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Hat valoban nagy szakertelem kell hozza hogy kideruljon ha vagdosod magad depresszios vagy."


A dühöt sokszor nem a depresszió jeleként értelmezik, erre írtam.


És igen, a vagdosás tipikus borderline viselkedés. Az meg, hogy "semmire nem mész vele", "normális" embernek így tűnik, de amikor szétvet a stressz, olyan stressz, amit a nap minden pillanatában érzel, és olyan stressz, amit normális ember nem érez, akkor eszméletlen módon lenyugtat.


A sport meg... én bőgve bicikliztem. Az ilyenkor már nem ér semmit. Az akkor ér valamit, ha amúgy mentálisan egészséges vagy, és összejöttek a dolgok. Mint ahogy egy inszomniásnak sem ér semmit a kamilla tea.

2020. dec. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!