Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem képesek elfogadni...

Miért nem képesek elfogadni egyesek, hogy nem fogok szülni és ez nem fog megváltozni?

Figyelt kérdés

Bocsánat, de előre is szólok, hosszú lesz.

23 éves nő vagyok. Sosem éreztem magam anya szerepben. Tini koromban se kívántam gyereket. Mindig is kirázott a hideg tőlük. Egyszer fogtam életben egy kisbabát, akkor éreztem és tudtam, hogy nem nekem való. Kiskoromban se babáztam, tini koromban sosem érdekelt a téma. Most felnőttként is hidegen hagy. Mielőtt írnátok, hogy "jajj majd úgyis megfog változni a véleményed később"...nem! Most komolyan kinek ártok ezzel, ha érzem, hogy sosem fogok szülni, sem örökbe fogadni gyereket? Idegenek véleménye erről a témáról egyáltalán nem érdekel a való életben. Viszont itt a gyakorin észrevettem, hogy előszeretettel köveznek meg minden olyan fiatal vagy akár 40 éves nőt aki nem akar szülni, hogy a fejemet fogom. Egyáltalán kinek mi köze ahhoz, hogy mondjuk a 40 éves kolléganője nem szült még vagy a szomszéd Piri nénike érdeklődik, hogy a 23 éves Hannácska miért nem szül már vagy férjesedik meg? Ezek számomra nagyon intim és privát kérdések amikre nem szívesen válaszolok idegeneknek sőt még közeli ismerősöknek sem. Volt korábban kisállatom, szerintem már az is elég nagy felelősség számomra nem hogy egy kisbaba. Őszintén nem szeretnék lemondani a hobbijaimról a gyerek miatt. Nem akarok 9 hónapot szenvedni és óriási hassal mászkálni meg a szülés is eléggé fájdalmas lehet. Utána meg a gyerek miatti rohanás, gyerek sír, bőg, panaszkodik stb...ezekhez komolyan nincs ingerem. Nagyim is sokkot kap mikor közlöm, hogy nem tervezek gyereket se férjet...Én eléggé introvertált típus vagyok és nem hiányzik még a gyerek is mellém. Sokan szerintem itt a gyakorin akik ocsmárolják azokat a nőket akik nem szülnek nem gondolnak ezekbe bele, hogy mikkel is jár igazán egy gyerek. Mellesleg sokan itt nagyon erőszakoskodnak a saját látásmódukkal miszerint minden nő köteles szülni mivel NŐ...sok ilyen kérdésnél ezt a választ látom. Meg szerintem vannak páran akik valamilyen betegség miatt nem képesek szülni igaz? Róluk viszont hallgatnak mint a sír mikor valaki megemlíti. Kérlek titeket, hogy ne írjátok azt, hogy majd megváltozik a véleményed mert nem fog és nem hiszem hogy ez neked hasznodra lesz ha meg is változik vagy sem. Meg a mentális állapotom se változik nagyon, mert eléggé csendes és visszahúzódó vagyok, meg mi egyéb. Egyedül pár és baba nélkül is tökéletesen megvagyok az életben,, van pár igaz barátom ami többet ér mint 300 hamis. Nekem ennyi bőven elég. Csak azért nem fogok gyereket szülni mert a társadalom ezt várja, meg mi az hogy a társadalom miatt szüljenek a nők és nem maguk vagy a párjuk miatt vagy családalapítás miatt? Sosem értettem az ilyen felfogású embereket. Szerencsére nem gyakran futok össze ilyen felfogásúakkal az életben. Nők akik hasonlóan gondolkodnak, titeket nem idegesít ez a jelenség? Mit szoktatok válaszolni ha ilyesmit kérdeznek? Én ha ilyenre kerülne sor elhajtanám őket a "semmi közöd hozzá, ez nagyon magánügyi téma" szöveggel. Várom a normális válaszokat és véleményeket. :) 23L



2020. dec. 17. 09:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
45%
Ugyan olyan korlátolt vagy, mint akiket szidsz:D
2020. dec. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
57%
Napi idióta kérdés. Nézd már vissza a többiek kérdését légy szíves, naponta kérdezitek ugyanezt! Hidd el, senkit nem érdekel, hogy lesz-e gyereke egy vadidegen nőnek.
2020. dec. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Pedig a rokonsági körömben szinte előszeretettel kérdezgetik ezt amikor meglátnak, családban is a nagyi is néha. Nem is értem.
2020. dec. 17. 10:07
 4/29 A kérdező kommentje:
2.Mellesleg sok ilyen kérdést látok itt ahol valamiért nagyon szeretek furkálódni mások magánéletében...
2020. dec. 17. 10:08
 5/29 anonim ***** válasza:
50%
Nem mi kérdezgetjük, hogy akarsz e szülni.Talán állj a család elé aztán olvass be nekik, nem kell itt pampogni, hidd el bennünket nem érdekel lesz e gyereked vagy sem:D És nem, a legtöbb kérdésnél pont nem erőltetik, hogy bárkinek szülnie kell.Aki nem akar ne szüljön, mert szegény gyerek csak szívna az őt nem akaró anyja miatt.
2020. dec. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
57%

Nyakamat rá merem tenni, hogy amúgy a kutyát nem érdekli se ő, se a gyereke, csak ő hiszi magát ilyen baromi különlegesnek.

Ismerem ezt a fajtát, na nem mintha bárki akarna tőlük gyereket.

2020. dec. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem miért írjátok ezt, tényleg így van, hogy aki nem szeretne gyereket, azt kinézi mindenki. Lehet, hogy titeket nem érdekel, vagy aki szembe jön az utcán, azt nem érdekli, de a családnál, a rokonoknál, munkahelyen ez előbb-utóbb mindig szóba jön. Ne tegyetek úgy, mintha ez a probléma nem létezne. Vagy számotokra lehet, hogy nem létezik, mert ti ezzel nem szembesültök, mert ti akartok gyereket, vagy már van.


Én magam eddig még nem értettem meg, hogy ezt mások miért nem tudják elfogadni. Én azt veszem észre, hogy mindenki, de mindenki folyton arról panaszkodik, hogy milyen rossz, hogy van gyereke. Persze nem így, hanem hogy korán kell kelni, ez a baja, az a baja, semmire nincs ideje, hobbijaira jaj már nekem ilyesmire nincs időm, utazni jaj már nem tudok, mert hova teszem a gyereket, de sokba kerül, stb stb. Ha el tudják tenni a gyereket nagyszülőkhöz, akkor áldják az istent, hogy jaj, végre tudok pihenni, végre van egy kis szabadidőm, jaj de jó volt gyerek nélkül. De aztán ha megkérdezem, hogy jobb lenne-e, ha nem lenne a gyerek, akkor mindegyik azt mondja, hogy dehogyis, hogy gondolok ilyesmire, semmi pénzért.


Most te tényleg, férjet se akarsz? Vagy csak házasodni nem szeretnél, de párt igen?


Ja, és úgyis meg fog változni a véleményed. Na jó nem, hallottam már olyanról, aki hallott olyat, aki beszélt olyannal, aki 40+ nő és boldog gyerek nélkül, de azért sokkal több olyan van, akinek tényleg megváltozik a véleménye idővel.

2020. dec. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
82%
Én csak annyit szoktam mondani a kérdezgetésre, hogy nem lesz gyerekem mert nem vágyom rá, teljesen máshogy akarom leélni az életem. A normális többség felfogja, az erőszakos 1%-al meg többet nem állok szóba és kész, probléma megoldva.
2020. dec. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
86%
Ja és én már a harmincas éveim felénél járok, szóval aligha változik meg a véleményem. 8as
2020. dec. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
7,8as köszönöm! ment a zöld pipa :)
2020. dec. 17. 11:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!