Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy ha egy...

Miért van az, hogy ha egy csendes, visszafogott ember megelégeli ha a környezetéből valaki rendszeresen beszól neki, "okítja" és visszaszól, akkor...?

Figyelt kérdés
... nem fogadják el ezt tőle, hanem még az sértődik meg, aki állandóan kóstolgatta őt. Konkrétan: elegem lett sógornőm okoskodó, mindent jobban tudó stílusából, és vissza "mertem" szólni neki. Előtte mindig ráhagytam a dolgokat, nem szeretem a konfliktust. Ő meg felhúzta az orrát, pedig sejthette azért, hogy nincs olyan ember, aki mindent eltűr a végtelenségig. Nálam most szakadt el a cérna. Hogyan lehet elérni azt, hogy egy visszafogottabb embertől se vegyék az ilyesmit "személyes sértésnek"? Miért nem lehet a béketűrő embereknek nyugtot hagyni??
2020. dec. 18. 17:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy másnak nem ez a tapasztalata?
2020. dec. 18. 17:30
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen emberek sokszor azt gondolják, nekik szabad beszólogatni másoknak, és azt hiszik, hogy csak egy irányban működik, ha valaki visszavág, akkor meg egyből megsértődnek. Nekem is vannak/voltak ilyen ismerőseim. Illetve azt szokták még gondolni, hogy csak viccnek szánják, nem kell komolyan venni, és ha valaki visszavág, utána átgondolják, és nem csinálják többet, ha valaki megmondja, hogy ez nem vicces. Ez még a jobbik eset.
2020. dec. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanez a tapasztalatom, csak nem "egyszercsak" hanem az elejétől fogva mindig kimondtam a véleményem egy adott társaságban. Akkor meg az volt a bajuk, hogy mit problémázok mindig. Egyébként meg az lett volna a bajuk, hogy miért vagyok túl csendes. Az emberek idióták.
2020. dec. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
kedvencem amikor még ilyenkor megvan lepődve h egy apróságon kiakadtál, mintha az előző 763863545836 apróság nem is létezne :)
2020. dec. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!