Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Számotokra melyik a legidegesí...

Számotokra melyik a legidegesítőbb magyar szó/kifejezés?

Figyelt kérdés
2020. dec. 18. 18:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Pasi és a végett.
2020. dec. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Engem az idegesít, ha magyar kifejezés, szó helyett indokolatlanul nem a magyar megfelelőjét használják.

Nagyon idegesítő és zavaró a kicsinyítés: karácsony helyett kari, börtön helyett böri, stb. Gusztustalan és nyelvromboló.


Határozottan idegesít, amikor nagyon szép szavainknak ócska jelentéstartalmat tulajdonítanak, pl. köcsög.ű

Aztán az, hogy sötét politikai szándékból meg akarják szabni, hogy valós jelenségekre az azt megnevező szót használjam: zsidó, cigány, fekete, stb.


Ma már odáig fajult a közbeszédben a szándékos nyelvrontás, nyelvhelyességi és helyesírási szabályok rombolása, hogy azokat, akik

igényesek, betartják, "nyelvnácinak" bélyegzik.


A magyar páratlanul gazdag szókincsű és logikus nyelv.

Teller Ede világhírű tudósunk mondta, hogy ha nem magyar lenne az anyanyelve, ha nem magyar nyelven lett volna tanult, művelt, tudós ember,

akkor legfeljebb középiskolai tanári szintig vihette volna.

2020. dec. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

1-esnek!


A pasit én is utálom. A pasaséro, pasas rövidített változata.

De a "pasi" közönséges.


A "végett" abszolút helyénvaló névutó.

Miért jöttél, mi a célod? A megbeszélés végett jöttem.

Választékos.

2020. dec. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
3 Én utálom a végett szót,és itt nálunk Hajdú-Bihar megyében előszeretettel használják az ővégette szót,attól meg kikészülök.pl:Miért szakítottatok?Hát,ővégette..Egyébként ugyanúgy vagyok mint 2. válaszoló,ari,szupi,szercsi,lávcsi..ezek iidegesítőek,plusz még az is amikor beszúrnak a legtöbbször angol nyelvből szavakat a magyar helyére egy mondatban.Ezt legtöbbször angliából repülővel való hazautazásom alkalmaival tapasztaltam,leginkább fiatalok körében,kint voltak 1-2 hónapot és elfelejtettek magyarul..
2020. dec. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Engem az olyanok irritálnak mint pl Pécsen helyett Pécsett az elvileg helyes, vagy az ezzel helyett az "evvel".


A többi az màs téma

Helyesírásban ami legjobban irritál mostanában mikor az Attilát ugy becézik írva hogy Ati.

Miközben szerintem Atti.

Es a sajàt gyerekük vagy épp párjuk nevét igy irják vagy söt, még maguk az Attilàk is a sajàt nevüket is igy írjàk le, hogy Ati. Esetleg vmi üzenetcetlin aláírva


Plusz a toldalékolàst nem birom mikor olyanokat làtok hogy Alexxel, Alex-xel, Alexel, meg a legkülönfélébb esetei, holott ilyen esetekben a hasonosulás a minimum

Alexszel. Vagy Móriczcal stb lenne helyes.

"val/-vel, -vá/-vé ragok esetében a hasonulás a kiejtett hangalak szerint történik, a toldalék kötőjel nélkül kapcsolódik a névhez"


Kb ninvs egy ember sem aki helyesen írná le. És rokonom hasonlo nevü es joformàn naponta kell néznem ilyeneket hogy xx

2020. dec. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
*szoval a Pécsett, evvel.ezek irritálnak. Mintha valami tájszólás lenne. Miközben elvileg így a helyes.
2020. dec. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Engem a csúnya beszéd zavar. Kizökkent és agressziót hordoz, kerülöm az ilyen embereket/helyeket. A tájszólásokat kifejezetten kedvelem, ékesítik a nyelvet.
2020. dec. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szavak: Lelkifröccs, ínycsiklandó, hézag, he?, okuláré, stb.

Kifejezés: Otrombának tartom, amikor a híradókban úgy számolnak be valakinek a temetéséről, hogy "a földi maradványait" szavakat használják. Szerintem ízléstelen.

2020. dec. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
"Magyarország jobban teljesít"
2020. dec. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

Az, amikor megerőszakolják a nyelvet.


Belájkolta, beimportálta, bevállalta, bekérdezett, illetve a nagyon halmozása (ez nagyon nagyon nagyon nagyon idegesítő).


Szegényesedik a nyelv, és ez nem tölt el örömmel.

2020. dec. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!