Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túl érzékeny vagyok, túl nagy...

Túl érzékeny vagyok, túl nagy az empátiám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Annyira sajnálom azokat akiknek rosszabb a sorsa mint az enyém. Nekem sincs luxus életem, de nem éhezem, az alapdolgok megvannak, egészséges vagyok. De ha mondjuk nézek valami riportot, ami szegényekről szól, akkor nem bírom ki sírás nélkül, főleg ha gyerekekről is szó van. A rossz sorsú gyerekek miatt képes vagyok órákat bőgni, annyira nem igazságos, hogy ilyen borzalmas dolgok is vannak. Pl. most is láttam egy videót egy 3 éves kisfiúról, aki nagyon beteg, gépekre van kötve, nem tudja ellátni magát és soha nem is fogja tudni, csak fekszik magatehetetlenül, és a karácsonya is így fog telni. Annyira borzasztó és nehéz ezt felfogni. Legalább ha boldog lenne, de belegondolva, hogy ő nem is érti az egészet, hogy mi a baja, mert 2 éves koráig egészséges volt, utána alakult ki nála ez a betegség. És így, hogy ilyen rövid idő alatt ilyen állapotba került, nem is érti az egészet, előtte életvidám volt és játszott a többi gyerekkel, most meg már valószínű soha többet nem lesz erre képes.


Az ilyen helyzetek nagyon lehangolnak, és olyankor csak sírok megállás nélkül, mert nem értem miért ilyen igazságtalan az élet egy ártatlan kisgyerekkel vagy bárkivel, de ha gyerekről van szó, akkor borulok ki a legjobban.

Azt kívánom bárcsak ne lennének emberi érzéseim, mert akkor nem fájna ennyire, hogy ilyenek vannak a világban. De túl érzékeny vagyok és túl nagy az empátiám. Ez ellen tehetek valamit? Nem akarok érzéketlenné válni, csak azt szeretném, hogy ne szomorodjak el ennyire az ilyen dolgok hallatán/láttán.


És nem is szívesen vagyok boldog az ilyen hírek hallatán, mert pont az az igazságtalan, hogy én örömben töltöm a karácsonyt, mindenki nevet meg boldog, miközben mások meg ilyen helyzetben vannak.



2020. dec. 23. 18:19
 1/7 A kérdező kommentje:
És segíteni sem tudok rajta, mert az ilyeneket nem gyógyíthatom meg, ha meg nem gyógyítható akkor nem tehetek semmit, hogy neki(k) jobb legyen.
2020. dec. 23. 18:22
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
De másoknak segíthetsz és picit jobb lesz neked is.
2020. dec. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elfogadással kell lenned a fájdalmas sorsúak és gondolatok felé. Keress mélyebb értelmet és jelentést a fájdalmak mögött, és ne csak egy szerencsétlen sorsot láss, hanem egy embert, aki tapasztalja az életet, és valamilyen oknál fogva ez jutott neki, és nem máshogy alakult, így kellett lennie.

Az empatáknak az az előnyük, hogy a mély érzéseik miatt ha el akarják kerülni a lelki nehézségeket, akkor kénytelenek mélyebb, komolyabb jelentést keresni a dolgok mögött, hogy megmagyarázzák a sok fájdalmat maguknak és kezeljék. Vagy, ha nem is magyarázzák meg, de érzelmileg meg tanuljanak viszonyulni egészséges módon ahhoz a világhoz, amely nem tükrözi az ő szeretetteljes látásmódjukat.

2020. dec. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2-es, hogy segítsek egy olyannak akin nem lehet segíteni, mert ennyire beteg?


3-as, de pont ez az, hogy nem értem miért kapta ezt a sorosot. Ha valaki mondjuk büntetésként kapja, mert nagyon rossz ember akkor azt megértem, de egy ártatlan kisgyerek, akinek nem volt semmi bűne, ő mivel érdemelte ezt ki? És tegyük fel találok egy magyarázatot arra, hogy miért pont ő lett beteg, de ettől még neki nem lesz jobb. Hiába találom meg a magyarázatot, de a gyerek és a családja ugyanúgy szenved tovább és a kisgyerek most nem boldog, idővel talán elfogadja, és a családja miatt boldog lesz (mert láttam már olyan beteget, aki nem élhet soha teljes életete, de mégis boldog amennyire lehet), de ez a kisfiú nem érti mi történik körülötte, még csak 3 éves, gondoljatok csak bele, 2 évig egészséges volt, aztán rövid idő alatt annyira leépül, hogy csak fekszik a kórházban, folyik a nyála és nem tud mit kezdeni magával. Szóval ne érti mi ez, és ezért most még biztos nem fogadta el és nem boldog.

2020. dec. 23. 18:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is UGYANEZ voltam úgy 18-19 éves koromig, utána jöttek a pofonok az emberektől és rájöttem, hogy ebben az életben magunkat kell inkább "sajnálni" (nem sajnálgatni, de érted), mert senkire nem számíthatsz.
2020. dec. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

", de pont ez az, hogy nem értem miért kapta ezt a sorosot. "

Ezt kell elfogadnod. Hogy nem tudod, miért kapta ezt a sorsot. Nem tudni kell, hanem elfogadni azt, hogy NEM tudod, és annak adni értelmet, hogy nem tudod az életet, nem tudod, ki miért szenved, és nem tudsz semmit igazán, és tenni sem tudsz ellenük.

Mert hiába fogod keresni a magyarázatot arra, hogy Ő miért kapta ezt a sorsot specifikusan, van még rengeteg ember aki úgy született a bolygóra, hogy szenvedéssel tölti le az életét. Felszínesen látod a helyzetet, mélyebbre kellene nézned.

2020. dec. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Két opció van, vagy igyekszel elkerülni az ilyen híreket, vagy teljesen beleveted magad, és hozzászoksz bár én az előbbit javasolnám
2020. dec. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!