Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van így? Önbizalomhiánn...

Más is van így? Önbizalomhiánnyal kapcsolatos kérdés.

Figyelt kérdés
Megláttam itt egy kérdést, arról jutott eszembe ez. Nem tudom, mi van velem, de annyira jelentéktelennek érzem magam, hogy ha pl találkozok az utcán egy régi tanárommal, nem merek neki köszönni, mert az van az agyamban, hogy úgyse emlékszik rám, fogalma sincs ki vagyok. Ez nem reális gondolkodás, bárkivel kapcsolatban ezt gondolom, lehet egy volt kolléga is, akit mondjuk 2 éve nem láttam. Szóval nem az idővel van a baj, hanem azzal, hogy úgy érzem totálisan jelentéktelen vagyok. A másiknak pedig ez bunkóságként jön le, mert fogalma sincs mi játszódik le bennem. Más is van így? Mi erre a megoldás?
2020. dec. 23. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Az a biztos ha köszönsz mindenkinek akit ismersz. Ha emlékszik rád akkor nem néz bunkónak, ha meg nem emlékszik rád, akkor sem fog fájni neki hogy valaki ráköszönt.
2020. dec. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Én is szoktam jelentéktelennek érezni magam, de én nem volt tanárokkal szemben. Hanem elsősorban, akkor, ha azt látom, hogy a másik jobban néz ki, sikeresebb, 'menőbb', jobban alakul az élete és olyan dolgok összejönnek neki, amik nekem nem.

Itt jön képbe, hogy legyen önbizalma az embernek. Lehet a másik sikeresebb, de Te az Te vagy. Egy egyedi ember, akiből nincs mégegy a világon. Így kell szeresd és elfogadd magad, ahogy vagy.

Vagy, ha primitíven kell megfogalmazni: gondolj arra, hogy más is ugyanúgy büdöset sz*rik.

Miért érne ő többet nálad? Ugyanúgy ember, biztosan vannak hibái, ahogy neked is. Ő is hordja mindennap a keresztjét, a fájdalmait; ahogy te is.

Köszönj neki bátran!

És, ha nem ismer meg mi lesz? Ezvan, lényegében senkid. A hozzád közelállók kivételével mások véleményével meg nem kell foglalkozni :)

2020. dec. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%
Nem tudom mi folyik itt, de igaza van a #5-nek. Köszönj, max nem tudják ki vagy.
2020. dec. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Próbálj meg természetesen viselkedni, ahelyett, hogy agyalnál.

Nem emlékszik rád? Hát akkor rossz a memóriája, vagy túl sok arcot látott. Nem a te hibád.

2020. dec. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!