Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Furcsa, ha valaki nem tud...

Furcsa, ha valaki nem tud boldog lenni és lelkesedni semmi iránt, élvezni az életet a koronavírus miatti fenyegetettség, és 1-2 egyéb aggodalma miatt?

Figyelt kérdés
És így jóformán rettegésben telnek el a mindennapjai, mindezek következményeképpen a depresszióba is egyre inkább belesüllyed
2020. dec. 25. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:

A virus csak falsh indok mindezekre.

Szerintem csak most derül ki ez az az emberekröl

2020. dec. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*ez-az
2020. dec. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Ekkora covid para azért gáz (veszélyes, de emiatt összeomlani túlzás) van ott más, sokkal nagyobb gond a háttérben
2020. dec. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha ez egy folyamat, aminek az előzményében még nem volt meg, akkor igen, probléma. Én pl.: márciusban még nem paráztam annyira, novembertől egyre jobban frusztrált lettem az állandó maszk használat miatt, a szemüvegem is állandóan bepárásodik miatta, a hírek is össze-vissza beszélnek a helyzetről, és nincs kilátásban, hogy 1× is vége lenne. ez zavar.


Tehát lényegében a te eseted Kérdező, nem furcsa ebben a helyzetben.

2020. dec. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sosem értettem mi ebben a vírusban a nagy para. Legtöbben átestünk rajta csak nem vettük észre. Ilyen vírusnál a krónikus betegeknek kell görcsölnie nem a társadalom 90%-nak ahogy most megy
2020. dec. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak sajnos, tesznek róla, kedves utolsó, hogy mindenkit utolérjen a vékony fosás. Pedig a félelem a legnagyobb immunrendszergyilkos.
2020. dec. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez van, de nem a vírustól való félelem, hanem az intézkedések és a társadalmi elvárások miatt (legalábbis én így érzem). Egyetemista vagyok és megszoktam, hogy kollégista voltam, bejártam az óráimra, minden nap találkoztam a szaktársaimmal és köztük a barátaimmal is, tudtunk szervezni egy-egy közös programot vagy csak tudtunk egy jót enni és beszélgetni az órák után, diákmunkákat tudtam vállalni, be tudtam ülni a könyvtárba tanulni stb. Ehhez képest haza kellett költöznöm, digitális oktatás címén hónapokon keresztül a képernyőhöz voltam ragasztva, nem tudtam személyesen találkozni a velem élőkön kívül senkivel sem (de őket is csak esténként, munka után láttam), elveszítettem a munkám, sokkal nehezebben ment a tanulás, minden be volt zárva (pl. étterem, kávézó, könyvtár, edzőterem). Tulajdonképpen minden megváltozott körülöttem és, ha nem is mindent, de nagyon sok mindent elveszítettem, amit szerettem. Mindeközben a csapból is az folyt, hogy most itt van az óriási lehetőség, ne szalaszd el, most tuti mindenre van időd és energiád, most megvalósítanod magadat, most kell valóra váltanod az álmaidat stb., stb., és, ha te nem így érzed vagy nem vagy rá képes, akkor egy utolsó senki vagy és a te hibád az egész. Szóval, ha esetleg nem kezdtél el futni, nem vettél részt legalább egy online jógán vagy Rubint Réka live edzésen, nem tanultál meg héberül, nem kezdtél el egy új hobbit, nem írtad meg előre a szakdolgozatodat, nem vállaltál önkéntes munkát stb., akkor kudarcot vallottál és egy rossz, mihaszna ember vagy. Ha megviselnek a korlátozások, félsz a vírustól, magányosnak érzed magad, unatkozol, várod a végét stb., akkor is csak gyenge, lusta, életképtelen vagy és magadnak okozod a bajt. Szerintem rám pl. ez a fajta hozzáállás is abszolút rossz hatással volt, amellett, hogy alapjaiban is megviselt ez a helyzet. Egy mosolygós, vidám, ambíciózus, szorgalmas lány voltam, barátokkal, tervekkel stb., és most kb. alig van életkedvem, alig van kihez szólnom, hetek óta nem hagytam el a házat, csúszni fogok az egyetemen, nem tudok aludni, nem tudok enni, még felkelni is nehéz és depresszióval, szorongással kezelnek.
2020. dec. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem a vírus miatt hanem a korlátozások miatt vagyok ki. Itthonra bezárva hónapok óta, olyan mit ha kb arab nő lennék

Szorongást okoz hogy mutalodik a cucc, nem látom a végét

2021. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!