Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyűlölöm magam, hogy folyton...

Gyűlölöm magam, hogy folyton ingerült , feszült vagyok. Mit tehetnék, hogy türelmesebb és nyugodtabb legyek?

Figyelt kérdés

Most már pszichológushoz is járok, jógázok, meditálgatok, igyekszem pozitívan gondolkodni és nyugodt lenni és ez általában addig sikerül, amíg egyedül vagyok....gyűlölöm magam amiért hamar felidegesítem magam, olyankor teljesen kifordulok önmagamból....nem tudom kezelni ezeket a dolgokat és mostanában egyre több feszültség van bennem és folyton érzem, hogy robbanok....

Szedjek nyugtatót vagy mit csináljak???

A legrosszabb , hogy ilyenkor ugye az ember a családtagjain , párján vezeti le a feszültséget.



2020. dec. 25. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

A nyugtató nem ér semmit, egyrészt csak elnyomja a reakciókat, másrészt hozzászoksz és egyre több kell belöle.


Ami hatásos lehet, ha keresel valami agresszió-levezetö módszert (kiabálsz valahol, boxolsz egy zsákkal, gyorsan futsz, súlyt emelgetsz, stb), meg fejleszted az önuralmadat.

2020. dec. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Ha hormonális probléma van a háttérben, a sport csak fokozza a tüneteket.

Van egy idegbolond nő családtagom, alapjáraton se normális, kitalálta hogy szaladgálni fog, na erre még bolondabb lett.

Vagy cukor, pajzsmirigy, stb problémája van, mellette rém okos, orvoshoz nem megy, inkább tömi magát mindenféle biokajával, vega életmóddal...

Közben lehet, egy kikezeletlen magas/alacsony cukor/pajzsmirigy/pcos-e van.

2020. dec. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Pajzsmirigy probléma van...

elvileg egy kezdődő hashimoto.

Pajzsmirigy értékem kicsit magasabb, viszont az AntiTPO emelkedett, ami autoimmun eredetre utal.

Amúgy ezt sem értem, hiszen nálam mindig pont a pajzsmirigy túlműködésre gyanakodtak, mert sovány vagyok, magas a pulzusom.

Az alul működésre pedig pont nem ez a jellemző.

Amúgy nem kaptam erre gyógyszert, csak szelént kell szednem...

2020. dec. 25. 10:32
 4/9 A kérdező kommentje:
de tényleg ciklus függő...egy héttel a nemvárt előtt már teljesen kifordulok önmagamból...
2020. dec. 25. 10:32
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
2 Valószínű te vagy idegbeteg, a rokonod meg csak akkor az ha ott vagy mert olyan kiakasztó lehetsz. Ez a jellemzés amit leírtál... :) Inkább csak utálod azt a nőt mert ilyen összeférhetetlen vagy aztán mindent ráfogsz.
2020. dec. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Rendben van az életed? Vagy hajtott, űzött vad vagy?

Azt csinálod, amit szeretsz, vagy folyton lemondásokra kényszerülsz?

2020. dec. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

A pajzsmirigy probléma nem jár egyedül. Általában a mellékvese, és a hormonháztartás is érintett.


A hashimoto meg eleve arra utal, hogy a mellékvese is(!) ki van fáradva, és a kortizoltúltermelődés miatt nem tudsz magadon uralkodni. Mivel autoimmun betegségről beszélünk, felesleges (sőt, megkockáztatom; káros) pszichológushoz mászkálnod. Ő nem fog rendbe tenni. És jelenleg sajnos az akadémikus orvoslás is csak az élethosszig tartó pajzsmirigyhormon szedést tudja ajánlani.

Ehelyett életmód váltást javasolok. Ha érdekel a dolog, Mo-on Kokavecz Kata a téma atyamestere, aki maga is megjárta ezt a poklot, és amerikai kutatóktól tanulta ki a dolog csínját-bínját. Vagy megvárod azt a 10-12 évet, amíg az orvosi protokollba is bekerülnek ezek az ismeretek.

2020. dec. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-os ez az év nem volt túl vidám...

7-es megnézem majd, köszönöm!

2020. dec. 25. 18:07
 9/9 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Bár igen sokan megkérdőjelezik, ám én akkor is csak azt javallom: fogadd el magad!

Fogadd el azt, hogy most épp gyűlölöd magad. Még ha nem is a nap 24 órájában. Fogadd el, hogy amikor épp ingerült és feszült vagy, hogy MOST ÉPP ez van.

Bármely tulajdonságod, jellemződ megváltoztatásànak lehetősége az elfogadással kezdődik.

Amíg ellene küzdesz, addig az szèlmalom-harc. Hosszú évek tapasztalából mondom... mert magam is voltam hasonló helyzetben. És arra jöttem rá, hogy a kiút mindig ott van elrejtve, ahol, ami a legkevésbé jutna eszébe az embernek. Önmagunkban.

Egyetlen dolgot vegyél csak figyelembe:

Azt írod, hogy Te juttatod magad ezekbe a (számodra) gyűlöletes lelki állapotokba. Nos, ha ez így van, akkor az abból kivezető út is benned van.

"- Mester, háborog a lelkem! Mondd, mit tegyek? Nyugtass meg, kérlek! -

- Hozd ide a lelked, s megnyugtatom. -

- Mester... nem találom a lelkem. -

- Akkor jó. Már meg is nyugodtàl. -"


Az ERŐ legyen veled!

2020. dec. 26. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!