Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem adtam senkinek sem ajándék...

Nem adtam senkinek sem ajándékot,ez szerintetek rossz érzés? Rossz döntést hoztam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Több éve sajnos egyre kevesebb dolog érdekel,ebben az évben év végére már oda jutottam hogy egyszerűen semmi sem okoz örömet,ezért már jóval karácsony előtt nagyon szépen el mondtam a családnak én semmit sem kérek karácsonyra mert ezek nekem nem okoznak örömet,csupán azt kértem hogy legyünk együtt.

Sajnos már több éve gond van a fejemben,oda jutottam hogy már dolgozni sem dolgozok,egyszerűen semmi sem megy,volt időm átt gondolnom a dolgokat és beláttam hogy fel kell állnom szép lassan,hosszú idő lesz de fejlődni is szeretnék amit el is kezdtem,rendet rakok belül és ki ismerem magamat aztán így tovább.

Szóval ebben az évben,senkinek sem vettem semmilyen ajándékot,régebben még tudtam,de én annak a híve vagyok hogy olyat ajándékot szeretnék aminek az ember tényleg örül és jól is tudja magát érezni,közös élmények, például szüleimnek a megspórolt pénzemen egy balatoni nyaralást fizettem mert megérdemlik,testvéremnek és a sógoromnak pedig dumaszinházat és vacsorát adtam,másik karácsonyi ajándék pedig ötven dologból lehetett választani extrém sport vagy pihenés esetleg vacsora stb..

Ilyen és ehhez hasonló dolgokat adtam nekik,azt szerettem volna hogy több közös élményük legyen együtt,akkor még diák voltam és elég nehéz volt össze szedni ezt a pénzt de egyáltalán nem bántam hiszen szeretm őket.

Egyszerűen csak azt az ajándékot tudtam nekik adni hogy mondtam nekik kellemes ünnepeket,ölelés és puszi.

Erre ők ajándékkal készültek nekem,pedig el mondtam édesanyámnak és testvéremnek is hogy nincs szükségem semmire csak hogy együtt legyünk mind,testvérem karácsony előtt azt mondat ha kapok ajándékot legalább csináljak úgy mint ha örülnék neki hogy lássa a kislánya.


Írhatnék elég hosszasan még de nem untatlak titeket,tudom hogy nagyon hosszú szöveget már nem sokan szeretnek el olvasni,ez sem lett rövid ezért is bocsi,szerinteket nagy hibát követtem el?

22F



Kellemes ünnepeket!



2020. dec. 25. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Szia!Szerintem nem követtél el hibát.Te megmondtad,hogy nem kérsz semmit és nem is veszel semmit.Ha úgy érzed ,hogy úgymond az "adósuk"maradtál,akkor mikor már nyitva lesznek az éttermek max.hívj meg mindenkit egy jó kis családi ebédre vagy vacsorára,már ha az anyagi helyzeted engedi és kész ennyi.
2020. dec. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Egyébként sajnos nem jött össze az együtt töltött idő.

Édesanyám a tv előtt ül és nem lehet el mozdítani,édesapám a számítógépe előtt,testvérem pedig csak igazán akkor tudja jól érezni magát ha vele van a férje is csak dolgozni kellet így neki sem volt semmihez sem kedve.

Megértem őket,minden évben ez megy sajnos.

2020. dec. 25. 19:58
 3/13 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm,kicsit jobban vagyok,megfogadom a tanácsodat.
2020. dec. 25. 20:00
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Akkor ez a meghívás jó lesz remélhetőleg tavasszal a szép időben.Persze,hogy mindenki kedvetlen.Nézz ki:rossz idő plusz nem lehet nagyon sehova menni a korona miatt max bevásárolni.Néha nekem is sz@r a kedvem emiatt
2020. dec. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4 Igazad lehet,sajnos szerintem az is lehet hogy velem nem szeretnek lenni,pedig próbálok változni.
2020. dec. 25. 20:05
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed változnod kell akkor tedd azt és minden jobb lesz
2020. dec. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6 Hiszek benne és teszek is érte.

Sok sikert,kitartás,örömet neked is az életben.

2020. dec. 25. 20:15
 8/13 Vortrex ***** válasza:
24%

Szerintem bunkó dolog. A karácsonyhoz az ajándékozás hozzátartozik. Két ember között még oké megbeszélhető, de ha nekem mondaná azt a négy családtagom közül egyvalaki, hogy nem kér ajándékot, akkor én érezném magam rosszul, hogy az milyen dolog, hogy a másik háromnak adok és neki nem.

Tudod mi a nagy helyzet? Hogy egy lusta, trehány ember vagy, és egy évben egyszer nem voltál képes egy filléres bort vagy egy béna szappant venni, azoknak akikkel együtt élsz, helyette inkább azt mondtad nekik, hogy te sem kérsz semmit. Gusztustalan.

Most meg itt sír a szád, mert rosszul érzed magad, ami végül is jó hír, mert legalább a lelkiismereted működik.

Szégyeld el magad, és azok is, akik ezt nem tartják rossz hozzáállásnak!

2020. dec. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#8 Köszönöm.
2020. dec. 25. 20:42
 10/13 Vortrex ***** válasza:
28%
Kérlek
2020. dec. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!